Jak se staví sen pro dva dospívající syny

Paní Blanka Vítová má „sen“ o lepším bydlení pro své dva syny. První se jmenuje Tomáš (15) a druhý Honza (13).

Celá rodina žije v panelákovém 4 + 1 a ten by už opravdu potřeboval rekonstruovat, nicméně, jako první přijdou na řadu pokoje Tomáše a Honzy, kteří ze svého dětského věku pomalu dospívají v muže.

Třináctiletý Honza má pokoj stejný, jako před deseti lety a Tomášovi připadl nábytek, který zbyl z původní pracovny. Nábytek pochopitelně dosluhuje a jeho funkční hodnota je skoro nulová. Kluci si sice své pokoje a bydlení dovybavili po svém, na stěnách visí nezbytné plakáty jejich idolů a modely letadel, ale tím se situace neřeší.

Zásadní obrat nastane až ve chvíli, kdy Tomáš s Honzou odjedou k babičce a do dvou identických pokojíků o deseti metrech čtverečních přijdou designéři Anna Lacovová a David Plouhar. Budou mít totiž oněch šibeničních 36 hodin na to, aby z dětských místností udělali pokoje pro dospívající muže.

Sledujte proměnu dětských pokojů v pokoje mládenecké, studentské a takřka dospělé. Je to velmi „o barvách“, které dokáží proměnit vaše bydlení.

Honzův pokoj

Honza je o dva roky mladší, ale jeho nový pokoj mu rozhodně poslouží i ve věku dospělosti. Stačí pak jen sundat ze zdi praktické látkové kapsy a třeba také terč na šipky. Navíc, i Honza jednou odejde z domova. Designéři v prvé řadě sladili vybavení do několika barevných kombinací tak, aby vše spolu ladilo. Červené látkové kapsy na stěnách a červeně lakovaný panel pro umístění věšáku a stejně tak červená je i část stěny u psacího stolu. Podobným způsobem je nakládáno s barvou blížící se barvě khaki, která je v harmonickém vztahu se světle krémovou  barvou stěn.

Tomášův pokoj

I tady mají hlavní slovo barvy, zejména modrá. Tomášův pokoj je pokoj zcela dospělého muže, na jehož současnou pubertu poukazuje jen několik málo a snadno odstranitelných detailů. Velmi výrazná je čelní stěna s pracovním stolem, která je mléčně hnědá s abstraktním dekorem a vytváří zvláštní příjemnou harmonii s hlubokou modří okolních stěn. Pokoj je pak odlehčen bílým stropem. Zařízení je decentní, nikterak křiklavé a zároveň velmi moderní. Platí to znovu hlavně o psacím stole.

A závěrem?

Paní Blanka může být velmi spokojená a také byla. Pokoje obou synů jsou skutečně k nepoznání a oba kluci byli nadšeni. Opět jsme byli svědky proměny, kde „hlavní roli“ nového bydlení sehrály barvy a jejich citlivé použití a sladění.

Living.cz
Foto: TV Prima: Jak se staví sen

15.8.2008 12:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist