Herečky, kterým bude patřit budoucnost: Tereza Voříšková

Drsná vodačka Radka, půvabná princezna Aneta, venkovanka z vinice Klára, tyto zcela rozdílné postavy spojuje jejich představitelka, jednadvacetiletá stoupající hvězdička Tereza Voříšková. Poslední dobou jde z role do role a filmaři jí předpovídají slibnou budoucnost. Čím tak zaujala?

Podle mě je Tereza konečně ta pravá vzpruha pro český film. Má všechno, co má profesionální herečka mít, má talent, je výřečná a v neposlední řadě taky krásná,“ napsal o ní v jedné internetové diskusi anonymní fanoušek. Terezu tím v podstatě vystihl. V posledních pár letech se s filmy, kde tato mladá sympatická herečka účinkuje, doslova roztrhl pytel. Režiséři dobře vědí, proč obsadit právě ji.

Její nespornou výhodou je zaprvé tvárnost, díky níž se Tereza dokáže proměnit ve smyslný erotický symbol i v křehkou princeznu. Zatím není zaškatulkovaná jako hvězda dětských pohádek ani jako melodramatická herečka z psychologických inscenací – má tedy všude otevřené dveře. Dalším plusem je její přirozenost. Nenamáhá se s přehnaným líčením, nejlépe se cítí v džínech a triku. Je krásná od přírody… a na nic si nehraje.

Přes stoupající popularitu zůstává Tereza sama sebou. Díky tomu se nejspíš nestane, že by nás překvapila milostným vztahem s o dvacet let starším vypelichaným politikem alias „mocným a finančně zajištěným“ partnerem, jak je poslední dobou u mladých úspěšných dívek zvykem. K lásce přistupuje romanticky, rozhodující roli hraje srdce. Tučné konto na ni dojem neudělá. „Nemám ráda, když se muž předvádí. Sotva jsem hupla do herectví, začali za mnou chodit chlapi, že mě svezou v drahém autě a že jsou vedoucí nějaké firmy… Tak to je mi nepříjemné,“ přiznala v nedávném rozhovoru.

Co tedy na Terezu naopak zapůsobí? „Nevím, vybírám spíš podle energie. Vlastně ani nevybírám. Prostě někoho potkáte, je vám s ním dobře, a po půl roce zjistíte, že ho milujete,“ vysvětluje svůj přístup Tereza. Co bylo či nebylo s hereckým partnerem Kryštofem Hádkem ale stále nehodlá prozradit. Osobní soukromí si střeží jako posvátný hrad.

Ochotně ale prozradila, že její nejnovější láskou jsou koně.  V připravovaném seriálu z dostihového prostředí Znamení koně hraje žokejku (další zajímavá trofej do herecké sbírky!) a musela na ni tvrdě trénovat. „Učila jsem se na dostihovém sedle, kde má člověk dost pokrčené nohy, což je těžké,“ přiznala Tereza, které ale přesto tréning vyhovoval. „Na venkově čas plyne úplně jinak! Nemám s sebou ani mobil, ani internet. Neřeším, co na sebe, nasadím tepláky,“ vysvětlila mladá herečka s tím, že se za pár let možná na venkov odstěhuje natrvalo…

17.12.2010 12:00| autor: Libuše Burger

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist