Emily Blunt – Skvostný britský import

Její jméno znamená tupý, přesně to, co Emily Blunt být snad ani nikdy nemůže. Sympatická britská kráska začala hrát proto, aby se zbavila koktání, a teď má našlápnuto na zářivou kariéru typu Kate Winslet.

Komedii Ďábel nosí Pradu sice kralovala ďábělská Meryl Streep, ale ani to nezabránilo Emily Blunt, aby si rolí zrzavé sekretářské mrchy neukradla i kus slávy pro sebe. Pro ty, co ji neviděli ve filmu Moje léto lásky, protože to byl jen malý nezávislý britský snímek o lesbickém vzplanutí  dvou mladých dívek, se zrodila nová hvězda. Nominace na Zlatý glóbus a chvála od samotné Meryl to jenom potvrdily.

Ale ještě další tři roky, až do předloňska, trvalo, než rodilá Londýňanka dostala velkou hlavní roli. Byla to rovnou jedna z nejslavnějších panovnic bez rozdílu pohlaví i země, královna Viktorie, o níž se Britové chystali natočit romanci, která by připomněla, že matrona v černém byla někdy taky dívka plná života a lásky. Další nominace následovaly.

A 27letá Emily Blunt by mladou královnu zahrála skvěle, i kdyby sama nebyla plná života a lásky, teď konkrétně k americkému herci Johnu Krasinskimu, kterého si loni v červenci vzala. Tahle herečka podle všeho kráčí ve stopách staršího britského úspěšného importu, Kate WinsletRachel Weisz. Dává si pozor, jaké filmy si vybírá, a pokud to už nejsou úplně povedené kusy jako atmosférický Vlkodlak nebo roztříštěné Gulliverovy cesty, které k nám do kin přišly tenhle týden, je aspoň zrovna ona na nich to nejlepší. Navíc evidentně umí zahrát všechno, komedii, drama, horor…

„Nejvíc si užívám role, které se nedají snadno přečíst, protože takoví jsou i opravdoví lidé, docela tajemné bytosti, které nejde přesně rozklíčovat,“ říká herečka. Svou práci ale odmítá brát moc vážně a nehodlá ji do novin do podrobna rozebírat. „Připadá mi trapné, když herci mluví o svých metodách, protože to vždycky zní trochu idiotsky. Představuju si, jak pak lidi takový článek čtou a říkají si: ale no tak, najdi si opravdovou práci.“ Emily Blunt si doufejme jinou práci nenajde. Tak sympatická, krásná a schopná herečka by nám chyběla.

Další zajímavosti o Emily Blunt:

Pochází z bezúhonné středostavovské rodiny, její matka je učitelka, otec právník a strýc poslanec za konzervativce. Má tři sourozence, ale zpěvák James Blunt mezi ně nepatří.

Před Krasinskim chodila s kanadským swingovým zpěvákem se sametovým hlasem Michaelem Bublé.

Často se uchází o stejné role jako Amy Adams. Přesto se z nich nestaly soupeřky, ale kamarádky a ve filmu Jarní úklid s.r.o. dokonce dostaly roli obě. Sester.

O kariéře herečky nesnila. Ale trpěla koktáním a učitel jí poradil, že možná školní divadlo by jí mohlo pomoct. Měl pravdu.

19.1.2011 2:00| autor: Aneta K.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist