Bydlení podle znamení zvěrokruhu (2/2)

Dalších šest hvězdných znamení horoskopu, pro které jsou specifické znaky, které ovlivňují bydlení každého z nás.. Najděte své znamení a zjistěte, zda se interiér vašeho bytu podobá naší charakteristice.

Jak bydlí Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Váhy vyžadují dokonalost – od sebe, svého okolí i místa, kde bydlí. Interiéry Vah mají punc originality, ale především kvality. Prvojakostní materiály, umělecká díla, designové doplňky zakoupené přímo od výtvarníků či orientální vzory a materiály, svíčky a vůně – to vše je pro Váhy důležité, každý jednotlivý kus je originál za který toto hvězdné znamení neváhá utratit velké sumy. Váhy mají také skvělé estetické cítění a aranžérský talent. Umístí všechno tak, aby jedinečně vyniklo. Těžké závěsy, krajkové záclony, orientální květinové vzory nebo plyš je rovněž jejich vyjádřením pohodlí a luxusního odpočinku. Pro tento účel se toto znamení rádo obklopuje tlumenými světly v podobě různých dekoračních lamp. Nezbytností je rovněž šatna s velkým zrcadlem, kde se Váhy mohou zkrášlit. Vůně orientu a květin jsou jejich doménou. Milují mořskou zeleň, tyrkysové odstíny, vše nachově rudé, teplé, měkké, pohodlné a osobité.

Jaký styl by se mohl líbit: exotický styl, City Lounge, Haute Culture, Glamour, romantický styl – laděný mírně do stylu rustikálního nebo i bydlení ve stylu „levandulové“ Provence.

Jak bydlí Štíři (24. 10. – 22. 11.)

Znamení Štíra si rozhodně bude libovat v pohodlném domově, který bude působit solidním dojmem. Potřebuje dobře spát, takže za ložnici a postel utratí „majlant“. Dlouho rozmýšlí, než vybere nábytek, ale pak ho má léta. Ložnice by měla být tedy luxusně vybavena s velkou postelí a měkkými doplňky z přírodních látek. Zkrátka neváhá do nábytku investovat, ovšem pouze v případě, je-li přesvědčen o tom, že mu vydrží takřka do konce života, a také pokud jeho kvalita se vyrovná ceně. Kuchyň je rovněž místností, kterou Štíři považují za veledůležitou – najdete v ní ty nejlepší spotřebiče a i zajímavé nádobí. Černobílé kombinace nejsou Štírům cizí, podobně jako barvy ohně – rudá, karmínová či ohnivě oranžová, ale neodmítne ani přírodní dřevo, bílou a smetanovou. Čistý vzduch a pocit volnosti při nadechnutí je pro Štíra velmi důležitý. Proto netrvá na vůních v bytě. Pokud je zvolí, pak jedině jemně kořeněné, pižmové se stopou tabáku nebo orientálních čajů. Raději si dopřeje kvalitní osobní parfém.

Jaký styl by se mohl líbit: moderní styl, rustikální styl, City Lounge, klasický styl, industriální styl

Jak bydlí Střelci (23. 11. – 21. 12.)

Milují prostor, proto je  jejich byt velmi často vlastně jen jedinou mnohoúčelovou místností. Místo pro psa, kočku nebo alespoň rybičky by v jeho bytě nemělo chybět. Střelec miluje zeleň a přírodu, a tak by měl mít v bytě dostatek rostlin, kytiček nebo nábytku ze dřeva. Mezi materiály, které toto znamení preferuje patří také přírodní keramika, dřevěné samorosty nebo také kožešiny. Z barevných kombinací mu nejvíce sedí veškeré odstíny modré, malachitová zeleň a barvy medové žluti a teplé hnědi. Střelec by se měl vyhnout červené a oranžové, ta na něj působí dráždivě, a to zejména v ložnici.  Rovněž společenská místnost je nezbytností. Miluje masivní nábytek přírodních odstínů, někdy jenom mořený s výraznými letokruhy, jako jedinou ozdobou.

Jaký styl by se mohl líbit: bydlení ve stylu Paříže či Provence, rustikální Glamour, nebo originální osobitý styl s prvky romantiky, country styl

Jak bydlí Kozorozi (22. 12. – 20. 1.)

Starožitné předměty dodávají interiéru pocit zázemí a bezpečí, které je pro Kozoroha velmi důležité – potřebuje ve svém domově rovněž cítit určitou stabilitu, proto také první sahá po masivním nábytku. Krb, nebo velké množství svící mnoha druhů – oheň, jakožto symbol útulného domova – to je hlavní specifikum Kozoroha. Rovněž klasické tvary, žádná avantgarda,jsou v obydlí tohoto znamení prosazovány. Jako kontrastní prvek používají Kozorozi kov. Kozoroh dává přednost odstínům fialové a jemným pastelovým barvám duhy, ovšem na podkladu bílé. Stěny má často obložené dřevem. Naopak přírodní kámen ve spojitosti s chladným kovem hojně Kozorozi uplatňují především při výběru sedacího nábytku. Nejvíce si libují v kuchyni a ložnici, obzvláště, jsou-li tyto prostory provoněny levandulí, či bylinkami. Kozoroh má rád tmavé pastelové barvy – odstínem fialové rozhodně neurazíte…

Jaký styl by se mohl líbit: komfortní styl s prvky rustikálního stylu, City Lounge, klasický styl,  dramatický styl s prvky kamene

Jak bydlí Vodnáři (21. 1. – 20. 2.)

Vodnáři nesnesou stísněné prostory – touží po loftovém, či ateliérovém bydlení. Vyžívají se v designu. Jakékoliv designové dekorace a moderní prvky – jak technické, tak dekorační. Centrem domova Vodnáře je místnost pro jeho tvořivost – atelier, pracovna atd. Tvary mohou být jak oblé,  tak hranaté, zde záleží na jednotlivém nastavení konkrétního Vodnáře. Silné a výrazné nasvícení, zejména v pracovních částech bytu, je u něho nezbytností. V šeru bývá podrážděný, chybí mu světlo a pocit uvolnění. Vodnář reaguje citlivě na elektřinu, pozor na tzv. dračí žíly (energetické zlomy od zásuvek a vodovodních trubek) a to zejména při umístěni postele. Má rád přírodní motivy a materiály, které dokáže mistrně zkombinovat s ocelovým designem spotřebičů či užitných předmětů. To je jeho zvláštností. Když to není designová moderna, tak Vodnáři tíhnou k ratanu či relaxačním sedacím vakům. Rádi vymýšlí nové kombinace a hledají způsob, jak si bydlení přizpůsobit sobě na míru. A jaké barvy se líbí vodnářům? Tlumené, elegantní odstíny – kovové, šedé, černé a hnědé.

Jaký styl by se mohl líbit: City Lounge, francouzský styl, okrajový minimalistický styl a jednoznačně ateliérový styl bydlení.

Jak bydlí Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Moře, lastury, voda – to je pro znamení Ryb naprosté specifikum. Potřebují svoji soukromou místnost, kde se mohou zavřít před světem a relaxovat. Navzdory potřebám relaxu, milují Ryby hudbu. Jejich domov je proto neustále prostupován melodiemi, byť mají mnohdy význam pouze jako kulisa. Své hnízdečko si Ryby rády plní nábytkem měkkým s oblými tvary. Ryby by se proto měly vyvarovat umělým hmotám a kovu, na který navíc reagují elektrizujícím způsobem. Nejvhodnější barvou je pro Ryby bílá. Má na ně magnetizující a léčivé účinky. Měly by si jí proto v bytě dopřát co nejvíce. Z vůni je stabilizuje jasmín, vůně jara a mořské soli. Ratanový a proutěný nábytek je snem každé Ryby. Místností číslo jedna je pro Ryby koupelna, kde by neměla chybět pohodlná velká vana a příjemné obklady teplé starorůžové barvy nebo odstínu mořských řas. Jako dekorace volí toto znamení velké svíce, vitráže, barevné sklo, keramika, nebo mořské lastury. Ryby bývají romantické povahy, proto se rády zasní a žijí v iluzi, že jejich domovem je svěží pláž na nějakém tropickém ostrově.

Jaký styl by se mohl líbit: jednoznačně rustikální styl s prvky Provence, líbit by se mohl i romantický styl, laděný například do tyrkysových barev.

Foto: houseindesign.com, houseindesign.com, blog.homepic.info, lavenderfarm.wordpress.com, style-files.com

Další znamení naleznete v článku  Bydlení podle horoskopu (1/2) na living.cz

1.3.2011 12:00| autor: Lucie Sýkorová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist