Bisexuál, asexuál nebo pansexuál. Kdo ze slavných je co?

První má rád holky, druhý zase kluky a tomu třetímu je to úplně jedno, protože nehledí na fyzické tělo, ale spíše na duši obdivovaného člověka. A koho z červeného koberce naopak všechny věci kolem vztahů a erotiky odpuzují?

celebrity--1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

Co zpívá Lucie Bílá v jedné ze svých nejznámějších písní? „Láska je láska!“ A může mít mnoho podob! Ostatně, doby, kdy se o sexu a náklonnosti k jednomu či druhému pohlaví veřejně raději nemluvilo, jsou dávno pryč. Dnes se s milostným cítěním zbytečné cavyky nedělají. Potvrzují to i slavné celebrity, které otevřeně přiznávají, s kým jim je nejlépe. U koho je to ale trochu oříšek?

Neil Patrick Harris se hlásí k homosexuálům

K významným rolím blonďatého fešáka patří ztvárnění Barneyho Stinsona v oblíbeném seriálu Jak jsem poznal vaši matku. Zatímco na televizní obrazovce nenechal na pokoji jedinou sukni, ve skutečném životě je Neil Patrick Harris oddaným partnerem hereckého kolegy, moderátora a kuchaře Davida Burtky, a to skoro 13 let. Sympatická dvojice spolu také vychovává dvojčata, která porodila náhradní matka.

Lady Gaga je hrdá bisexuálka

Zpěvačka s italskými kořeny se nijak netají tím, že její velkolepý hit Poker Face vznikl na počest bisexuality. Rebelka, co svým zjevem vykolejila i panovnici britské monarchie Alžbětu II., se také v rámci jistého televizního rozhovoru vyslovila, že co se týče sexuální orientace, nemá vyhraněný vkus.

„Jsem trochu šílená. Všechno totiž záleží na tom, kdo momentálně zaujme moji pozornost. Miluji muže, miluji ženy a hlavně miluji sex,“ vysvětlila Lagy Gaga, a nastínila tak, jak se věci mají.

Miley Cyrus rozšířila řady pansexuálů

I když spolu v záři reflektorů vrkaly jako dvě hrdličky, manželství zpěvačky s Liamem Hemsworthem vydrželo pouhých sedm měsíců. Zdroje blízké páru tvrdí, že za konec vztahu může hlavně Miley, protože nemá úplně jasno ve své pohlavní identitě. Dlouhovláska se totiž shlédla v pansexualitě. Ta je charakterizovaná silnou přitažlivostí ke všem lidským bytostem bez ohledu na to, zda jde o muže či ženy, přičemž je doprovázena silným zájmem o jejich duši, nikoli o tělo.

„Lidé se zamilovávají do lidí, ne do pohlaví. Myslím si, že v moderní době partnerství nestojí na sexualitě. Sex je vlastně jen malá, možná spíše irelevantní část vztahů. U mne se láska projevuje na duchovní úrovni,“ sdělila Miley Cyrus během interview reportérovi jednoho módního časopisu. Mimochodem, pansexuálem je také Howard Donald z chlapecké skupiny Take That, herečka Bella Thorne nebo plus size modelka Tess Holliday.

Janeane Garofalo neskrývá asexualitu

Co vlastně znamená být asexuální? Vzhledem k tomu, že je to označení pro absenci jakékoli touhy, daného jedince eroticky nepřitahuje vůbec nikdo. Někteří dokonce cítí odpor. S trochou nadsázky by se dalo říct, že jde o vzácnost, neboť podíl asexuálů je odhadován řádově v jednotkách procent světové populace. Patří k nim i herečka Janeane Garofalo, která se objevila v seriálech Dva a půl chlapa či v Myšlenkách zločince. K vidění je i ve snímcích 24 hodin: Vykoupení, Divočina a Šéfe, jsem v tom.

Která hvězdná orientace nejvíce překvapila právě tebe? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem, těšíme se na příspěvky.

foto-zdroj: shutterstock.com

11.12.2019 7:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist