Femina.cz » Magazín » Zábava » Lunární kalendář od 9.10. do 21.10. 2012

Lunární kalendář od 9.10. do 21.10. 2012

Lunární kalendář od 9.10. do 21.10. 2012

Magazín: Zábava | autor: Sára | vydáno 09. 10. 2012

Chcete nový střih a neumíte se rozhodnout, kdy je ten správný termín? Víte, že žaludek reaguje na vaše emoce? Nač si mají dát pozor revmatici a žlučníkáři? To vše vám prozradí náš lunární kalendář.

8. 10. – 9. 10. – Měsíc vstupuje do znamení Raka

Rak působí na žlučník, játra, plíce, žaludek a hrudník. Podle orgánových hodin začíná pracovat žlučník od 23 – do 01 hodin. Právě v tuto dobu má pohotovost největší nápor „žlučníkářů“. Víte, že žaludek velmi citlivě reaguje na váš psychický stav? Buďte v klidu a pohodě, nač se rozčilovat nad lidskou nedokonalostí. Vše co lze vyřešit, řešte ihned a to s čím si nevíte v danou chvíli rady, odložte na příhodnější dobu. Zdraví máte jen jedno!

Zdraví: Snažte se omezit tučné pokrmy, maso, uzeniny a vše co dráždí váš žaludek. Zařaďte do svého jídelníčku víc ovoce, zeleniny a nezapomínejte také na dostatečné množství tekutin. Revmatici, pozor na větrání peřin venku, nasáknou vlhkost jako houba a v noci vás mohou potrápit velké bolesti.

Zahrádka: Pusťte se do boje proti škůdcům, sázejte salát a listovou zeleninu. Zalévejte a hnojte květiny doma i venku.

10. 10. – 11. 10. – Měsíc vstupuje do znamení Lva

Lev působí na tepny, krevní oběh, srdce, záda a bránici. Krevní oběh je právě nyní aktivnější než v jiné dny. Co nás může pořádně potrápit? Někoho trápí bolesti zad, občas se ozve srdíčko. Bezesné noci mohou bez závažného důvodu potrápit především Lvíčky a Lvice. S příchodem Panny, problémy většinou odezní samy. Nezapomeňte si zastřihnout konečky vlasů, budou pevnější a hustší.

Zdraví: Nejlepší prevencí pro vaše srdce, je dobrá nálada a smích. Usmějte se na svého nepřítele, tím ho vytočíte mnohem víc, než nadávkami. Nezapomeňte, s láskou jde všechno lépe, udělejte si alespoň malou radost drobným dárkem nebo sladkostí.

Zahrádka: Posekejte trávník a pohnojte květiny. Vyhněte se zavařování a uskladňování úrody do sklepa.

12. 10. – 14. 10. – Měsíc vstupuje do znamení Panny

Panna působí na trávicí orgány, slinivku břišní, slezinu a nervy. Co vás zaručeně probere? Vymačkaný citron ve sklenici odražené vody vás postaví ráno na nohy, rozproudí ospalý metabolismus. Máte v jídelníčku dostatek přírodní vlákniny? Např. červená řepa, kvasový žitný chleba, čočka. Vyzkoušejte jednoduchý a účinný recept z červené řepy, která vás pročistí a nabije tělo vitamíny. Syrovou řepu nastrouháme na jemno, osolíme a přidáme podle chuti bílý jogurt. Jíme jen tak nebo s žitným chlebem.

Péče o vlasy: zajděte ke kadeřníkovi, sestřih vydrží déle, nasbírejte kopřivu, přesličku nebo lopuch, uvařte odvar a vlasy po umytí spláchněte, budou hladké a lesklé.

15. 10. – 16. 10. – Měsíc vstupuje do znamení Vah

Váhy působí na močový měchýř a ledviny. Čím podpoříte zdravou funkci ledvin? Dostatečným množstvím tekutin. Kdy nejlépe? 15.–17. hodina - nejvíce pracuje močový měchýř, pijte kvalitní vodu a bylinkové čaje. 17.–19. hodina -  v činnosti jsou ledviny, vše co jim škodí, vynechejte a pokračujte v pití nealkoholických nápojů. Ledvinám neprospívá větší množství soli, cukru, alkoholu a také stresu.
V pondělí 14:03 je Novoluní co to pro nás znamená?
Zbavte se všeho, co vás omezuje a trápí. Výborná doba pro nové začátky nejen pro Váhy, kterým Luna mírně nadržuje.

17. 10. – 18. 10. – Měsíc vstupuje do znamení Štíra

Štír působí na pohlavní orgány a močovody. Čekáte miminko? Budoucí maminky by měly být v tyto dny velmi opatrné a chránit se před námahou. Nezapomínejte, že vaše děťátko vnímá vaše negativní emoce i radosti, radujte se a zapomeňte na starosti. Dítě je dar a zdravý vývoj plodu závisí také na vašem jídelníčku, dostatkem vitamínů, zdravá strava by měly být samozřejmostí. Zajděte si na procházku a vnímejte všechnu krásu kolem vás.

Zdraví: Nasbírejte nebo kupte kontryhel s heřmánkem, přelijte tři hrsti bylin horkou vodou a nechejte dvacet minut vyluhovat, udělejte si sedací koupel. Voda by měla sahat pouze po boky, pokud výluh vychladne, můžete přilít horkou vodu.

Zahrádka: Sbírejte a také sázejte bylinky. Nezapomeňte zalít pokojové i venkovní rostliny

19. 10. – 20. 10. – Měsíc vstupuje do znamení Střelec

Střelec působí na stehna a žíly. Dnes to s pohybem moc nepřehánějte, pokud nejste trénovaní, tak každý zátěž působí velmi silně a dokáže potrápit nesnesitelnými bolestmi např. stehen, kyčlí a páteře.
Co je vhodné? Jemné protahování těla, strečink, plavání nebo procházka v přírodě.

Zdraví: Návštěva šikovného fyzioterapeuta se nemine účinkem a prospěje nejen tělu, ale také duši.

Zahrádka: Netrénovaní zahradníci si dají raději pauzu nebo jemně vytrhají plevel.

21. 10. 2012 – Měsíc vstupuje do znamení Kozoroha

Kozoroh působí na kostru, držení těla, kolena a kůži. Je neděle, čas vhodný na zastavení a relaxaci. Věnujte se jen tomu, co vás naplní a udělá radost. Vhodné je také plavání a masáž vodními tryskami.

Afirmace pro vás:
Život je skutečně velmi jednoduchý. To, co dáváme, dostáváme zpět. Louise L. Hay

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
26. 10. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
16. 10. 2012 lidka2 lunární kalendář (reakcí: 0)
14. 10. 2012 fotbalista horoskop (reakcí: 1)
12. 10. 2012 aknela11 lunární (reakcí: 1)
10. 10. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
09. 10. 2012 Werushka7 Lunární kalendář od 9.10. do 21.10. 2012 (reakcí: 0)
09. 10. 2012 helenadon don (reakcí: 1)
09. 10. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

29. 03. 2017 Horoskop Panna

Nezoufej a nepropadej beznaději, pokud soudní spor nedopadne přesně podle tvých představ. Ještě není všechno ztracené... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist