Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Bylinky podporující hubnutí

Bylinky podporující hubnutí

Bylinky podporující hubnutí. Opravdu fungují?

Magazín: Hubnutí | autor: Renata Petříčková | vydáno 16. 12. 2014

Budu pít bylinkový čaj a zhubnu! Bez práce, bez námahy! Super! Nevěřte všemu, co na vás kde vypadne… Všem nadšenkyním vzkazuji hned na začátek – taková bylinka neexistuje, protože kdyby existovala, nebylo by tlustých lidí.

Nedejte na podvody!

Některé firmy propagují zázračné čaje, které vás zbaví přebytečných kil. Popisují úžasné principy (nebo je naopak taktně zamlčují), na kterých pracuje zrovna ta jejich úžasná směs. Přímo zabíjí tuky… Rozhodně jim nevěřte. V tom nejlepším případě mohou některé bylinky ovlivnit tělo v jeho schopnosti metabolismu tuků či cukrů, ale to není základní kámen úbytku váhy. Obyčejně jde jen o odvodnění, které vás nechá „opticky“ zhubnout. A to není cesta správným směrem, i když močopudnost některých čajů je vítaná – obyčejně takový čaj vyčistí nejen močové cesty, ale i tělo samotné.
Přesto můžete v bylinné říši najít několik užitečných zástupců, kteří mohou k úbytku na váze lehoučce přispět.
Aby bylinná kůra měla význam, musíte připojit nedílnou (leč možná nepříjemnou) součást celého programu:
  • Odlehčit jídelníček
  • Více se pohybovat.
A teď vzhůru k bylinkám, které náš dobrý cíl podpoří…

Lapacho

Není to bylinka přímo typická, jde o vnitřní stranu kůry stromu lapacho. Jeho účinek je mimo jiné také močopudný, odstraňuje z těla případnou zadrženou vodu, čistí organismus od toxinů, zlepšuje látkovou výměnu, celkově vám vyčistí tělo a zlepší kondici.
Společenské šaty

Společenské šaty

Sezóna plesů, večírků a firemních akcí se nekompromisně blíží a vy stále nevíte, co vhodného si v...

Kopřiva

Kopřiva čistí organismus od škodlivin a je také močopudná. Pijeme dva šálky denně, bylinku louhujeme deset minut louhovat, vydržíme tři až čtyři týdny a další tři až týdny si necháme pauzu, poté můžeme kůru zopakovat.

Kontryhel

Někdy může být váha navíc pouze zadrženou vodou v organismu. Je-li tomu tak, přebytečné vody a otoků vás zbaví kromě lapacha také kontryhel. Pijeme dva šálky denně, bylinku louhujeme dvě minuty, vydržíme tři týdny a další tři týdny si necháme pauzu, poté můžeme kůru zopakovat.

Chlorela

Tato zelená sladkovodní řasa není ve formě čaje, ale tabletek. Ty jsou nejen účinným detoxikačním prostředkem, tudíž vám mohou přispět k úbytku na váze, jak někdy slibují, případně ke zlepšení stavu celulitidy, ale také jsou mohutnou zásobárnou vitamínů, minerálů a jiných velmi cenných látek.

Psyllium

Semena jitrocele indického mají úžasnou schopnost, jsou slizovitá a v trávicím traktu nabobtnávají. Tento druh vlákniny můžete využít jako pomocníka v hubnutí. Nezapomínejte při užívání však hodně pít – na každých 5 g semen vypijte velkou sklenici vody, jinak si přivodíte zácpu. Vláknina pročistí střeva a srovná metabolismus. Navíc zažene pocit hladu.

Zelený čaj

To také není bylinka z louky, jak ji známe, ale klasický čaj. Zelený však není fermentovaný a tak si zachovává řadu výhod před čajem černým. Obsahuje velké množství antioxidantů a také podobně jako kopřiva, je močopudný a detoxikační.

Ostropestřec mariánský

Jeho hlavní účinek je zejména na játra, s mocnou silou je čistí a odstraňuje tak nejen následky nesprávného životního stylu, ale také únavu a malátnost. Budete-li se cítit lépe a zdravěji, snáze odoláte nezdravým chutím a snáze se udržíte ve stavu, kdy si s radostí půjdete zaběhat a odmítnete čokoládového indiána. Další velký detoxikační přítel je tedy ostropestřec mariánský, nechcete-li si vařit čaj ze semen, poohlédněte se v lékárně po oleji z těchto semen – je to asi nejúčinnější forma.

Bylinky do vaření jako šidítko

Ošálení smyslů, naplnění chuťových pohárků, uspokojení z jídla…. To mohou přinést klasické bylinky, naprosto lhostejno jaké, do slaných jídel tymián, majoránka, šalvěj…či různé směsi, například provensálská, do sladkých jídel se hodí meduňka nebo citronela či stevia sladká, která navíc jídlo osladí… Princip je naprosto jednoduchý. Jídlo dostane chuť a šmak a vy pak můžete ubrat na tuku či na cukru. A to se v celkovém energetickém příjmu také počítá.
 
Foto: herontea.com, cajovanie.sk, missioneintuttiisensi.blogspot.com, distinctlytea.com, ifood.tv, activeplanettravels.com, kingfishertea.com, healthylifeskipton.co.uk, 21food.com, sayyippie.blogspot.com, luirig.altervista.org, hedgewitchuk.blogspot.com, .visualphotos.com, medicatrix.be, partnersindentalhealth.com, mr-ginseng.com, outletforfoodpictureocd.blogspot.com, tajagroproducts.com, etsy.com, pronutritionist.net, livelifethengivelife.co.uk, haccpeuropa.com, marmaladehills.blogspot.com, lulin-teas.com, tanabatagreentea.com, rufino-osorio.blogspot.com, .anpc.ab.ca, tradeleads.at, profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
02. 12. 2015 alena černý pepř (reakcí: 10)
16. 12. 2014 pepina . (reakcí: 0)
16. 12. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
16. 12. 2014 viki11 bylinky (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Vykouzlí extrémně temné a dokonalé řasy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 23. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

24. 03. 2017 Horoskop Blíženec

Muž, se kterým tě pojí pracovní záležitosti, tě natolik okouzlí, že docela ztratíš rozum a úplně mu podlehneš. A to n... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist