Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Pomoc, nevím si rady. Dřu se v posilovně, a přesto tloustnu!

Pomoc, nevím si rady. Dřu se v posilovně, a přesto tloustnu!

Pomoc, nevím si rady. Dřu se v posilovně, a přesto tloustnu!

Magazín: Hubnutí | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 18. 10. 2012

Kamila ke všemu přistupuje svědomitě. Když seznala, že je načase zbavit se přebytečných špíčků, sestavila si cvičební plán, který přesně dodržuje. Do posilovny chodí třikrát týdně, její buldočí vytrvalost jí prostě nedovolí polevit. Jenže nehubne.

Pracuje jako manažerka v bance. Často toho má v práci tolik, že se ani nestihne najíst. To pak jen za chůze sní energy tyčinku a rychle peláší na trenažér. Večer pak padá totálně vyřízená na gauč. A výsledek? Skoro dvě kila. Nahoře! Čím to? Paradoxně může být brzdou právě ono bezhlavé hnaní se za výsledkem. Kamila si několikrát denně stoupá na váhu. Když nevidí výsledek, je to špatně. Jenže ono to tak jednoduché není. K tomu, aby člověk zhubl, je potřeba daleko více. Samotné cvičení zdaleka nestačí. Dobrá, zpevníte po něm svalstvo, jenže právě větší objem svalové hmoty může logicky znamenat příbytek na váze. Co tedy dělat, aby se dostavil kýžený efekt?

Pracujte na své chuti

Pamatujte, že po nadměrném cvičení tělo potřebuje doplnit zásoby energie. Takže čím více cvičíte, tím větší máte následně hlad. Apetit roste úměrně tělesné zátěži. Určitě se vyplatí  tři hodiny před cvičením se přiměřeně (!) najíst. Vyvarovat byste se měla jídel s jednoduchými cukry. Nedoporučuje se cvičit až na krev, zbytečně se namáháte, ale kalorie už nespalujete. Nejvhodnější je aerobní cvičení (běh, cyklistika), které pomáhá potlačovat hormon hladu ghrelin.

Pozor na energetické tyčinky

Energetické nápoje a tyčinky raději přenechte vrcholovým sportovcům. Jsou totiž napěchovány cukry. Abyste jejich energii využila, musela byste 90 minut opravdu intenzivně trénovat. Dejte si namísto nich třeba ovesnou kaši a zapijte ji 500 ml vody.

Cvičte kratší dobu, ale více

Abyste shodila kilo tělesného tuku, musíte spálit 8 tisíc kalorií – to dělá kupříkladu 100 uběhnutých kilometrů! Pokud nejste zrovna Superman, snažte se cvičení omezit na 20-30 minut denně, ale cvičte s vyšší intenzitou. Začněte volněji, aby se tělo zahřálo a poté lépe spalovalo kalorie, pak si dejte minutu sprintování či ostré jízdy na kole. Pomůže to shodit kila mnohem efektivněji než hodinové cvičení ve stále stejném pomalém tempu.

Odměna na závěr

Čím více jste fit, tím více tělo zužitkuje stresové hormony a jiné chemické látky, které pomáhají odbourávat tuk. I tak se ale po cvičení vyvarujte například konzumací tučných nápojů, jako je třeba frapuccino, jinak se vydané kalorie zase brzy vrátí.

Foto zdroj: wombatfitness.co.uk

 

Další články z rubriky

Komentáře (11)

Datum Autor Nadpis
26. 10. 2012 Denisa . (reakcí: 0)
26. 10. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
19. 10. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
19. 10. 2012 lidka2 posilovna (reakcí: 1)
19. 10. 2012 Kamtcha Saplovače tuku (reakcí: 0)
19. 10. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
18. 10. 2012 pepina . (reakcí: 0)
18. 10. 2012 Daniela76 Pomoc (reakcí: 0)
18. 10. 2012 terkalinova + (reakcí: 0)
18. 10. 2012 forjames ... (reakcí: 0)
18. 10. 2012 Bobina1 - (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

26. 02. 2017 Horoskop Střelec

Dnes se nepouštěj do žádných velkých nákupů a ani nic neplať přes internetové bankovnictví. Mohla bys snadno přijít o... Celý horoskop

Karta dne

Paže pentaklu
Dnes můžeš očekávat příjemný a radostný den plný příznivých zpráv a nových příležitostí. Může se stát, že na ulici potkáš kamarádku, která ti sdělí skvělou informaci o...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist