Femina.cz » Magazín » Bydlení » Jak se staví sen pro dva dospívající syny

Jak se staví sen pro dva dospívající syny

Jak se staví sen pro dva dospívající syny

Magazín: Bydlení | autor: redakce | vydáno 15. 08. 2008

Paní Blanka Vítová má „sen“ o lepším bydlení pro své dva syny. První se jmenuje Tomáš (15) a druhý Honza (13).


Celá rodina žije v panelákovém 4 + 1 a ten by už opravdu potřeboval rekonstruovat, nicméně, jako první přijdou na řadu pokoje Tomáše a Honzy, kteří ze svého dětského věku pomalu dospívají v muže.

Třináctiletý Honza má pokoj stejný, jako před deseti lety a Tomášovi připadl nábytek, který zbyl z původní pracovny. Nábytek pochopitelně dosluhuje a jeho funkční hodnota je skoro nulová. Kluci si sice své pokoje a bydlení dovybavili po svém, na stěnách visí nezbytné plakáty jejich idolů a modely letadel, ale tím se situace neřeší.

Zásadní obrat nastane až ve chvíli, kdy Tomáš s Honzou odjedou k babičce a do dvou identických pokojíků o deseti metrech čtverečních přijdou designéři Anna Lacovová a David Plouhar. Budou mít totiž oněch šibeničních 36 hodin na to, aby z dětských místností udělali pokoje pro dospívající muže.

Sledujte proměnu dětských pokojů v pokoje mládenecké, studentské a takřka dospělé. Je to velmi "o barvách", které dokáží proměnit vaše bydlení.

Honzův pokoj

Honza je o dva roky mladší, ale jeho nový pokoj mu rozhodně poslouží i ve věku dospělosti. Stačí pak jen sundat ze zdi praktické látkové kapsy a třeba také terč na šipky. Navíc, i Honza jednou odejde z domova. Designéři v prvé řadě sladili vybavení do několika barevných kombinací tak, aby vše spolu ladilo. Červené látkové kapsy na stěnách a červeně lakovaný panel pro umístění věšáku a stejně tak červená je i část stěny u psacího stolu. Podobným způsobem je nakládáno s barvou blížící se barvě khaki, která je v harmonickém vztahu se světle krémovou  barvou stěn.

Tomášův pokoj


I tady mají hlavní slovo barvy, zejména modrá. Tomášův pokoj je pokoj zcela dospělého muže, na jehož současnou pubertu poukazuje jen několik málo a snadno odstranitelných detailů. Velmi výrazná je čelní stěna s pracovním stolem, která je mléčně hnědá s abstraktním dekorem a vytváří zvláštní příjemnou harmonii s hlubokou modří okolních stěn. Pokoj je pak odlehčen bílým stropem. Zařízení je decentní, nikterak křiklavé a zároveň velmi moderní. Platí to znovu hlavně o psacím stole.

A závěrem?

Paní Blanka může být velmi spokojená a také byla. Pokoje obou synů jsou skutečně k nepoznání a oba kluci byli nadšeni. Opět jsme byli svědky proměny, kde „hlavní roli“ nového bydlení sehrály barvy a jejich citlivé použití a sladění.

 

Living.cz
Foto: TV Prima: Jak se staví sen

Další články z rubriky

Komentáře (11)

Datum Autor Nadpis
30. 08. 2015 vrána dva pokoje (reakcí: 0)
30. 01. 2013 lidka2 + (reakcí: 0)
02. 10. 2011 mistrix proměna (reakcí: 0)
10. 09. 2011 helenadon sen (reakcí: 0)
08. 07. 2011 josef7777 Jak se staví sen pro dva dospívající syny (reakcí: 0)
03. 07. 2011 Lafik :) (reakcí: 0)
29. 06. 2011 xxkarelxx kk (reakcí: 0)
28. 06. 2011 Viky17 :-) (reakcí: 0)
24. 06. 2011 sportinka1 tíško závidím (reakcí: 0)
02. 03. 2011 puntik je (reakcí: 0)
01. 03. 2011 Aine proměna (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Květinově-ovocná rozkoš

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

23. 10. 2016 Horoskop Střelec

Dej si dnes pozor na výhodné koupě a především pak na výhodné půjčky. Půjčky nikdy výhodné nejsou, to si zapamatuj. P... Celý horoskop

Karta dne

Ďábel
Dnes raději odlož důležitá rozhodnutí stranou, zejména pokud jde o vztahy a finanční záležitosti. Mohla bys přijít nejen o značnou finanční sumu, hrozí ti také ztráta ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Svatební tradice, rozvody i soutěž aneb N...

Svatba - není snad ženy, která by se na ten jedinečný den v životě netěšila. Nevím, jak jsi to měla ty, ale my s kama...

Celý článek

Módní policie

TOPlist