Femina.cz » Magazín » Bydlení » Jak se staví sen pro dva dospívající syny

Jak se staví sen pro dva dospívající syny

Jak se staví sen pro dva dospívající syny

Magazín: Bydlení | autor: redakce | vydáno 15. 08. 2008

Paní Blanka Vítová má „sen“ o lepším bydlení pro své dva syny. První se jmenuje Tomáš (15) a druhý Honza (13).


Celá rodina žije v panelákovém 4 + 1 a ten by už opravdu potřeboval rekonstruovat, nicméně, jako první přijdou na řadu pokoje Tomáše a Honzy, kteří ze svého dětského věku pomalu dospívají v muže.

Třináctiletý Honza má pokoj stejný, jako před deseti lety a Tomášovi připadl nábytek, který zbyl z původní pracovny. Nábytek pochopitelně dosluhuje a jeho funkční hodnota je skoro nulová. Kluci si sice své pokoje a bydlení dovybavili po svém, na stěnách visí nezbytné plakáty jejich idolů a modely letadel, ale tím se situace neřeší.

Zásadní obrat nastane až ve chvíli, kdy Tomáš s Honzou odjedou k babičce a do dvou identických pokojíků o deseti metrech čtverečních přijdou designéři Anna Lacovová a David Plouhar. Budou mít totiž oněch šibeničních 36 hodin na to, aby z dětských místností udělali pokoje pro dospívající muže.

Sledujte proměnu dětských pokojů v pokoje mládenecké, studentské a takřka dospělé. Je to velmi "o barvách", které dokáží proměnit vaše bydlení.

Honzův pokoj

Honza je o dva roky mladší, ale jeho nový pokoj mu rozhodně poslouží i ve věku dospělosti. Stačí pak jen sundat ze zdi praktické látkové kapsy a třeba také terč na šipky. Navíc, i Honza jednou odejde z domova. Designéři v prvé řadě sladili vybavení do několika barevných kombinací tak, aby vše spolu ladilo. Červené látkové kapsy na stěnách a červeně lakovaný panel pro umístění věšáku a stejně tak červená je i část stěny u psacího stolu. Podobným způsobem je nakládáno s barvou blížící se barvě khaki, která je v harmonickém vztahu se světle krémovou  barvou stěn.

Tomášův pokoj


I tady mají hlavní slovo barvy, zejména modrá. Tomášův pokoj je pokoj zcela dospělého muže, na jehož současnou pubertu poukazuje jen několik málo a snadno odstranitelných detailů. Velmi výrazná je čelní stěna s pracovním stolem, která je mléčně hnědá s abstraktním dekorem a vytváří zvláštní příjemnou harmonii s hlubokou modří okolních stěn. Pokoj je pak odlehčen bílým stropem. Zařízení je decentní, nikterak křiklavé a zároveň velmi moderní. Platí to znovu hlavně o psacím stole.

A závěrem?

Paní Blanka může být velmi spokojená a také byla. Pokoje obou synů jsou skutečně k nepoznání a oba kluci byli nadšeni. Opět jsme byli svědky proměny, kde „hlavní roli“ nového bydlení sehrály barvy a jejich citlivé použití a sladění.

 

Living.cz
Foto: TV Prima: Jak se staví sen

Další články z rubriky

Komentáře (11)

Datum Autor Nadpis
30. 08. 2015 vrána dva pokoje (reakcí: 0)
30. 01. 2013 lidka2 + (reakcí: 0)
02. 10. 2011 mistrix proměna (reakcí: 0)
10. 09. 2011 helenadon sen (reakcí: 0)
08. 07. 2011 josef7777 Jak se staví sen pro dva dospívající syny (reakcí: 0)
03. 07. 2011 Lafik :) (reakcí: 0)
29. 06. 2011 xxkarelxx kk (reakcí: 0)
28. 06. 2011 Viky17 :-) (reakcí: 0)
24. 06. 2011 sportinka1 tíško závidím (reakcí: 0)
02. 03. 2011 puntik je (reakcí: 0)
01. 03. 2011 Aine proměna (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

26. 03. 2017 Horoskop Blíženec

Čeká tě radostný den plný pohody, smíchu a dobrých zpráv. Ať už jsi čekala výsledek zkoušek, kontroly nebo pohovoru, ... Celý horoskop

Karta dne

Poslední soud
Velmi brzy již začne nová fáze tvého života, nyní stojíš na pomyslné křižovatce a musíš se rozhodnout, kterým směrem půjdeš. Neváhej, protože uvnitř svého nitra jsi ji...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist