Životní příběh Vilmy Cibulkové: V lásce jí není přáno

Mladá léta oblíbené herečky Vilmy Cibulkové (47) připomínala divokou jízdu na horské dráze. Kdysi neúnavná pařanka se poprala s alkoholem i s krachem manželství, vydobyla si city energického Miroslava Etzlera (46) a zdálo se, že jejím štěstím už nemůže nic otřást. Byla to jen iluze.

A přitom nešlo o žádné zemětřesení. To jen mladičká slovenská herečka Radka Pavlovčinová (22) lehce zatřásla tělem při natáčení seriálu Cesty domů ve strip baru u tyče a Miroslav byl rázem ztracen. Podvolil se tak všeobecnému trendu českého showbyznysu, který velí partnerku v určitém věku nahradit. Možná si chtěl jenom trochu zaflirtovat a neměl v úmyslu Vilmu hned opouštět, ale s osudem zkoušenou herečkou si není radno zahrávat. Tahle žena si nenechá nic líbit a milého Miroslava šmahem vykázala z domu.

Sama Vilma ovšem nikdy nebyla žádný svatoušek, úletů má za sebou víc než dost, jak se na správnou herečku patří. Mezi její první lásky se zařadil rovněž o hodně starší muž – od režiséra Miroslava Macháčka (†68) ji dokonce dělilo téměř dvakrát více let, než dělí žabku Pavlovčinovou od Etzlera. Macháček v té době navíc trpěl těžkou nemocí, které záhy podlehl. Ještě předtím ho ale Vilma stačila opustit. „Zdrhla jsem ve chvíli, kdy mě nejvíc potřeboval,“ přiznala po letech v pořadu Třináctá komnata.

Už v té době měla placatka stálé místo v její kabelce. Alkoholem zaháněla všechno. Vztahové problémy v divadle, zdravotní stav přítele i černé svědomí, že ho zanechala svému osudu krátce před smrtí. Také ona měla k smrti nakročeno. Skončila v Bohnicích na oddělení sebevrahů a zahájila odvykací léčbu. Jak přiznala v později otištěných zápiscích, denně vykouřila osmdesát cigaret a dlouhé dny strávila psaním. Čistila si tak svědomí.

„Nad chlastem se nedá vyhrát, ale dá se s ním bojovat,“ prohlásila v minulosti Vilma. S odstupem času přitom můžeme říct, že nad alkoholem vyhrála. Poctivě abstinuje už dobrých třináct let. Z neřestí jí zbylo jen kouření. Cigaretu si neodpustí ani při výstupu na horské vrcholky. Na chraplavý hlas je pyšná a v pokročilém věku jím hodlá nazpívat šansony.

První manželství ukončila poté, co zjistila, že si její drahý napůjčoval na podnikání více, než bylo zdrávo, a topí se v dluzích. Jednu výhru si ale z tohoto vztahu odnesla: dceru Šimonu, vymodlené dítko po samovolném potratu.

Když se Vilma dala dohromady s charismatickým Miroslavem Etzlerem, jako by sedla vrána k vráně. Také on si prošel divokými vztahy, až mu zbyla pouze láska k lahvi a povinnost platit alimenty na tři potomky. Kvůli Vilmě zlomil srdce Zuzaně Bydžovské, ale svou reputaci jakžtakž napravil oddaností k nové ženě a vyženěné dceři. Tvářili se jako ideální rodina. Možná už tenkrát měl někdo Vilmu varovat – dvakrát opustil partnerku kvůli jiné, dříve nebo později to udělá i potřetí! A také že ano. Miroslav ulovil novou vlaštovku a Vilma musí hledat parťáka pro stáří v jiných vodách.

9.2.2011 12:00| autor: Nataša Slánská

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist