Útoky na celebrity: Od propíchaných pneumatik po krvavé šrámy

Ani známé osobnosti nejsou nedotknutelné a nějaký ten kopanec se jim občas nevyhne. Někdy si o to koledují, jindy se stanou pouhou obětí závisti. Úspěch se neodpouští a kdo vyčnívá z řady, je snadným terčem. Pojďme si připomenout několik příkladů.

Bývalý partner Lucie Bílé, Václav „Noid“ Bárta leží někomu v žaludku delší dobu. Před rodinným domem v pražské Uhříněvsi mu někdo už několikrát propíchal gumy na autě. Pomstě anonymního nepřítele se nevyhnul ani vůz jeho přítelkyně Elišky Bučkové. „Nechal jsem do aut namontovat kamery,“ prohlásil zpěvák pěkně nahlas do médií – možná doufá, že se tak tuto informaci dozví i neznámý vandal a bude to brát jako varování.

S typickým projevem závisti a propíchanými pneumatikami se před několika lety setkal také účastník soutěže Česko hledá SuperStar Tomáš Savka. Pamatujete? Tehdy to ovšem neskončilo jen u poškozeného auta. Hospodští vypíječi neunesli pocit, že místní dívky věnují Savkovi více pozornosti než jim, a milého aspirujícího zpěváka prohodili skleněnou výplní. Savka skončil v nemocnici s jizvou na tváři, rozbitou hlavou a pořezanou kůží na lopatkách. Do osudné hospody se přitom ani nevypravil za účelem popíjení, chtěl jen přikoupit nějaké zásoby do blízké chalupy.

Se zcela odlišnou povahou fyzického útoku se setkal režisér a herec Milan Šteindler. Závistivci ani hospodští agresoři ho nepronásledují, na kokos dostává jen od své ženy. Za výtržnictví a ublížení na zdraví odešla v minulýuch dnech Janka Šteindlerová od soudu s podmínkou, hodlá se ale odvolat. Podle svých slov jen manželovi vrazila pohlavek za to, že si v divadle před publikem dělal legraci z kožních problémů jejich syna Olivera. Také prý veřejně prohlašoval, že z něho Janka jehom tahá peníze. Za něco takového by si tedy pár facek zasloužil, co myslíte? Podle obžaloby však onen „pohlavek“ vyrazil herci zub a narazil krční obratel. Kdo ví, kde je pravda.

To zpěvák Sámer Issa je jiný hrdina. Od žen se otloukat nenechá, naopak se jich dokáže rytířsky zastat, když jsou v ohrožení. Před třemi lety se v Praze porval s neznámými útočníky, kteří napadli kolemjdoucí dívku. „Je morální povinností každého zasáhnout, když někdo potřebuje pomoc,“ uvedl idol české hudební scény. Zatímco zachráněná princezna stačila utéct, Sámer si z potyčky odnesl podlitiny, několik stehů a nadvakrát zlomený nos. „Musel jsem odříct práci na deset dní dopředu,“ postěžoval si zpěvák.

Na pěstní souboje občas dochází i mezi děvčaty, jakkoli se to zdá neobvyklé. Křehká modelka Dominika Kadlčková kdysi dostala pár tvrdých ran od žárlivé slečny, která ji vinila z lezení do zelí. „Měla jsem zlomený prst, naražená záda a rozřezanou ruku,“ vzpomíná na útok modelka s tím, že se ani po čtyřech letech od incidentu nedočkala jasného právního rozsudku.

3.3.2011 2:00| autor: Nataša Slánská

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist