Tyto manželky českých politiků jsou nejvíc sexy!

Česká politická scéna se krasavci nijak nehemží a volba „nekrásnějšího politika roku“ by vyzněla jako nevydařená parodie na soutěže krásy. Zato na některé manželky vysoce postavených mužů je lepší pohled. Pojďme zkusit zvolit jejich královnu.

Mezi nominovanými by neměla chybět první dáma státu, ačkoli patří ke starší generaci. Paní Dagmar Havlová (57) si ale postup do pomyslného finále zaslouží. Od roku 1997, kdy se stala paní prezidentovou a byla kritizována za komediantský styl oblékání a nevhodné chování, urazila obrovský kus cesty a stala se pravou reprezentativní dámou. Proměna jako z My Fair Lady. Dagmar se navíc udržuje v dobré kondici a vypadá o deset let mladší. Přitom popírá, že by podstoupila plastickou úpravu obličeje. Je-li tomu skutečně tak, pak klobouk dolů.

Manželka bývalého premiéra Lucie Talmanová (43) se od většiny ostatních manželek liší tím, že sama v politice působí. A jednoho dne by mohla být klidně úspěšnější než její manžel Mirek Topolánek, který už doúřadoval a věnuje se podnikání. Syna Nicolase už Lucie posílá do školky a soustředí se zase na práci. Působí rozumným a vyrovnaným dojmem, což jejímu muži viditelně chybělo ke získání potřebné popularity. Pokud se jí podaří vymanit z image šedé myšky, mohla by prorazit.

Fakt, že žena může být mnohem úspěšnější než vlivný muž, dokazuje manželka bývalého středočeského hejtmana Petra Bendla. Paní Tamara Bendlová (47) vlastní luxusní prodejnu šperků v pražské Pařížské ulici a vydělává miliony, o kterých se většině politiků může jenom zdát. Kromě toho byste nevěřili, že jí táhne na padesát. Vypadá šmrncovně a není divu, že pro ni Bendl složil romantickou píseň s motivem kvetoucích líp. Rána v trávě a večery s kytarou však zřejmě nebyly pro paní podnikatelku tím pravým ořechovým a manžela údajně před měsícem opustila.

Málokterá manželka politika na sebe strhla tolik pozornosti jako Petra Paroubková (37). Její Óda na manžela ve stylu slohové práce žáčka třetí třídy vyvolala na internetu všeobecné veselí, Petra však neztratila důvěru ve své spisovatelské schopnosti a rovnou vydala celou knihu. Pokud by bývala zůstala tichou ozdobou Jiřího Paroubka a nesnažila se ho veřejně zastávat výroky o sexy mozku, působila by jako pohledná mladá dáma. Má pěknou postavu a snaží se oblékat atraktivně, i když někdy přestřelí – například kostýmky podobné tomu na fotografii bychom hledali spíš v erotických obchodech než v elegantním butiku. Nicméně nominaci jí udělíme. Za snahu.

Kandidaturu si naopak zcela zaslouží manželka Cyrila Svobody, lékařka Věnceslava Svobodová (53). Drobná, od přírody hezká blondýnka sice není z nejmladších, ale umí se udržovat. Její profese patří k těm stresovým, a přesto působí vyrovnaně a málokdy zvýší hlas. Doma musí zvládat kromě manžela čtyři odrostlé kluky, což jistě vyžaduje silné nervy a kvalitní manažerské schopnosti. Zvládá všechno – a s úsměvem. „Pro některé mužské návyky mám určitě větší pochopení, protože tím, že s nimi jsem odmalička, tak vím, že se s tím nedá nic moc dělat,“ vysvětluje svůj přístup k věci navenek nenápadná, ale uvnitř silná Věnceslava.

17.1.2011 1:00| autor: Nataša Slánská

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist