Top momenty ze Zlatých globů

Hollywood se opět zablýskl v plném lesku svých hvězd na nedělním předávání Zlatých globů, po Oscarech druhé nejslavnější filmové ceně. To nejzajímavější z večera se špetkou francouzského šarmu a šarmu George Clooneyho se dozvíte právě zde.

Možná ještě víc než, jestli se Děti mojeArtist opravdu stanou nejlepšími filmy roku (ano staly), před začátkem show všechny vzrušovala otázka: jaké vtipy si připravila neřízená střela jménem Ricky Gervais? Loni se o jeho výrocích mluvilo víc než o výsledcích. Ani letos nezklamal a zůstal vtipný po svém. Na úvod, který je dostupný na youtube, přečetl pravidla od organizátorů, které se rozhodl ignorovat, dvojsmyslně zavtipkoval o Bobrovi Jodie Foster, porovnal Zlaté Globy s Oscary („je to jako rozdíl mezi Kim Kardashian a Kate Middleton, Globy jsou brakovější, hlučnější a snadněji se dají koupit“) a urazil pár nepřítomných padlých hvězd. Přesto se mi zdálo, že ho loňská kritika trochu zchladila. Urážky přítomných byly méně útočné a víc nadnesené. Třeba jako obvinění Colina Firtha, že je rasista a mlátí malá slepá koťátka…

Spolehnout se taky dalo na Francouze z němé pocty filmům jménem Artist, že si anglickou děkovačku radši napíšou na papírek, Hollywood budou číst jako ´Ollywůůd a že budou elegantní ještě dokonaleji než George Clooney. Titul nejuhlazenějšího šviháka od nás získává Jean Dujardin, podle zahraničních hollywoodských kritiků nejlepší herec v komedii. Titul nejroztomilejšího účastníka psík ze stejného filmu Artist, který taky doběhl na pódium pro sošku za nejlepší zábavný film (nebo pro sušenky).

Děkovačky se točily hlavně kolem rodiny a vyjmenovávání spolupracovníků. Na radu Gervaise, ať všichni poděkují jenom agentovi a bohu, nikdo nedbal, takže občas museli hvězdám rázně naznačit hudebníci, že už moc mluví, aby se show neustále přerušovaná reklamními přestávkami vešla do tří hodin. Stalo se to Kate Winslet (nej herečka v minisérii Mildred Pierce) i Madonně, vítězce za nejlepší píseň, nebo Meryl Streep, která si zapomněla brýle, takže svou připravenou řeč za očekávané vítězství za roli Margaret Thatcher v Železné lady musela nervózně lovit spatra.

Meryl už patří k legendám, které vyvolávají u kolegů ovace ve stoje. Stejné úcty se těší Martin Scorsese, díky Hugovi nejlepší režisér, Sidney Poiter, který v tempu svých 85ti let dorazil předat čestnou cenu za celoživotní dílo Morganu Freemanovi a samozřejmě se všichni zvedli i na počest Freemana. Černošské obecenstvo se mohlo radovat ještě z výher Idrise Elby za detektivní minisérii Luther a Octavie Spencer z rasového melodramatu Černobílý svět mezi herečkami ve vedlejší roli. Letos čtyřicetiletá Octavia, nováček mezi hvězdami, patřila k nejnervóznějším vítězům večera.

Mírně roztřeseně zněla i Michelle Williams, která chodí na Globy už pár let, ale vyhrála až letos, díky svému převtělení do Marilyn Monroe v titulu Můj týden s Marilyn. Její díky věnované hlavně dceři za to, že ji posílá každý den do práce s objetím a pusou, patřilo k těm nejmilejším. Poprvé se dočkal i Matt „Joey“ LeBlanc, za svůj třetí komediální seriál Episody, kde hraje vlastně sám sebe. „Ale v zajímavější a zábavnější verzi. Kéž bych byl jako on,“ pronesl.

Většina předávajících jen nudně přečetla, co má (akorát Julianne Moore vypadlo čtecí zařízení, tak ji museli donést papír). Pobavili profi komici jako moderátor Jimmy Fallon, který vedle zpěváka z Maroon 5 začal tančit „jako Jagger“. Seth Rogen, věrný humoru svých filmů, všem prozradil, že se vedle Kate Beckinsale právě snaží zakrýt obří erekci. Nejlépe se připravil manželský pár Felicity Huffman a William H. Macy, kteří úvod kategorie nejlepší televizní herečka ve vedlejší roli zazpívali! A krásně melodicky!

„Penisové“ vtipy si neodpustila ani předávající Tina Fey, ani nejlepší herec v dramatu George Clooney, který ocenil proporce svého kolegy Michaela Fassbendera i to, že se je nebál ve filmu Stud ukázat.  V děkovačce stihla hvězda vítězného dramatu Děti moje zmínit i kamaráda Brada Pitta. Ten dorazil s hůlkou a zraněným kolenem. Hůlku mu Clooney vzal, když šel uvádět Pittův film Moneyball. „Musím mu ji vrátit, jinak nedojde k baru.“ Utahovat si s kolegů umí i nejlepší vedlejší herec Christopher Plummer: „Děkuju Ewanu McGregorovi, té svini, co si pro sebe krade všechny scény,“ prohlásil 82letý gentleman, který ve filmu Začátky hraje McGregorova otce.

Ze slavných jmen se na pódium v roli vítěze dostala taky Claire DanesSteven Spielberg, ten díky animáku Tintinova dobrodružství, jemuž by Zlatý globus snad aspoň mohl v USA zvednout tržby. Z výherců chyběl jen Woody Allen, oceněný za scénář Půlnoci v Paříži. Řada fanynek postrádala i pohled na dvakrát nominovaného Ryana Goslinga, který bohužel zrovna někde natáčí. Překvapivým rozhodnutím udílející novináři nikoho moc nezaskočili. Nejlepší minisérií bylo vyhlášeno Panství Downton a nejlepším dramatickým seriálem Homeland. Snad jenom tvůrci Takové moderní rodinky možná nečekali, že na třetí pokus porazí mezi komediálními seriály Glee. Dvojjazyčnou, temperamentní a zábavnou děkovačku si za to pořádně užili.

Vy si teď můžete užít galerii z červeného koberce!

16.1.2012 3:00| autor: Aneta K.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist