Skandál v Británii: Princ Harry nahou fotku neututlal

Cokoli se stane v Las Vegas, mělo by tam také zůstat. Princ Harry měl tu smůlu, že detaily z jeho mládeneckého řádění unikly na internet i s patřičnou fotodokumentací. Královská rodina se teď za něj stydí.

Kdo jednou zavítá do „města hříchu“, je pohlcen jeho nočním životem plným barů, kasin a snadno dostupných dívek. Průběh pobytu mladého prince Harryho nebyl odlišný, jen následky jsou mnohem horší než v případě obyčejných prostopášníků. Stačila jedna rychlá fotografie, na které se vystavuje v rouše Adamově, a je z toho skandál!
Ještě ve tři hodiny ráno si Harry dával závod v bazéně s olympijským vítězem Ryanem Lochtem, poté se s přáteli přesunul do luxusního hotelového apartmánu, kam pozval i skupinku náhodně potkaných dívek. Podle všeho hráli svlékací biliár – a při něm právě vznikl kompromitující snímek. „Harryho nejbližší kamarádi jsou obvykle velice diskrétní, ale během tohoto výletu šlápli vedle. Jako by zapomněli, že je s nimi vnuk samotné královny, vyvěsili citlivé informace na Facebook,“ vysvětlil zdroj listu Mirror.

[[related]]

Zatímco fotografie nahého prince obletěla internet, britská tištěná média dodržela pomyslný mravní kodex a neotiskla ji – až na jedinou výjimku. Bulvární deník The Sun si nebral servítky a hanbatý snímek nasadil na titulní stránku s odůvodněním, že čtenáři mají právo ho vidět. Redaktory neodradilo ani vyhrožování Buckinhamského paláce soudním procesem. Žalobu by přitom mohl podat jen sám Harry a zatím není známo, jestli se k tomu chystá.

Chování svého syna ostře odsoudil korunní princ Charles. Velmi ho prý zklamalo, že se Harry vlastní vinou dostal do takové situace. „Po telefonu mu doporučil, aby se radši soustředil na své vojenské a královské povinnosti a připravoval se na misi v Afgánistánu,“ uvedl zdroj z Buckinghamského paláce.

Princ Harry je už léta považován za černou ovci rodiny. V mladých letech vymetal jeden bar za druhým a byl přistižen s marihuanou. Veřejnost pobouřil také nacistickým převlekem, ve kterém se dostavil na formální maškarní ples. Ve svých 27 letech dosud nemá vážnou známost, kterou by se mohl odvážit představit babičce-královně. Na druhé straně ale pomáhá při humanitárních misích a u Britů se těší velké oblibě.

29.8.2012 12:00| autor: Libuše Burger

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist