Ptáte se, co můžete udělat nejlepšího pro vaše děti? Přece je milovat!

Rodiče se neustále snaží, aby z dítěte vyrostl úspěšný, šikovný a především samostatný jedinec, což je samozřejmě pochopitelné a takový záměr je krásný. Ale nikdy bychom to neměli přehánět, protože jak víme, všeho moc škodí. Mnohem důležitější je, abychom šli dětem příkladem, milovali je a věnovali se jim.

Užijte si s dětmi báječný víkend a zapojte je do běhu v domácnosti

Máte v plánu vyrazit na výlet, ale před tím vás čeká úklid? Neváhejte dát partnerovi i dětem úkoly. Malá princezna vám jistě s radostí pomůže prostřít stůl, starší syn si uklidí hračky v pokoji a manžel se chopí vysavače. Neodhánějte děti z činností, které jsou pro chod domácnosti potřebné. Jedině tak budete děti vést k dobrým návykům, protože pokud usnete na vavřínech, puberťáky pak jen horko těžko naženete k aktivitě, když jste po nich do té doby nikdy nic nechtěli. Dítka jsou aktivní, zvídavé a chtějí se tak trochu opičit po dospělých. Snaha všechno dělat sama je k ničemu.

Názor redaktorky: „Umožněte jim to, protože sama ze své zkušeností vím, že pokud je neuháníte od začátku, pak s tím do budoucna může být velký problém. (Alespoň já to tak vidím ve svém okolí)“. 

Povídejte si všichni pohromadě v obýváku a zajímejte se

Možná vám tato rada přijde jako zbytečná, pokud ji považujete za samozřejmost je to jedině dobře, protože tato pro někoho nedůležitá maličkost, může do budoucna ovlivnit přístup vašich dětí k vám. Svěříte si zážitky za celý den, proberete okamžiky, které vás rozesmály nebo naopak trošku zabolely. Naučte se bavit o věcech otevřeně a nejlépe tak, aby žádné téma nebylo tabu.

článek

Nekritizujte

Až se něco dětem nezadaří tak, jak má. Buďte naladěni na pohodovou notu, spolkněte všechny štiplavé argumenty a naopak zahlaholte povzbudivá slůvka, která budou mít hojivou sílu na aktuální neúspěch.

Najděte si na sebe čas

Přijde vám to jako samozřejmost? Divili byste se, kolik rodičů odkládá své děti k počítačím a televizorům, protože na ně jednoduše nemají čas. Práce jim dává víc a víc zabrat a moderní doba si žádá své. A tak dnes pro děti je určitě tím nejdůležitějším momentem, když si na ně rodiče udělají čas.

A jaký máte vztah k dětem vy? Máte na ně čas? Těšíme se na vaše komentáře! 

Foto zdroj: profimedia.cz

14.4.2014 8:00| autor: Lenka Zelnitiusová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist