Princ William a Kate Middleton: Co o jejich svazku říkají hvězdy?

Také vám připadá, jako by anglický princ William z oka vypadl své matce, princezně Dianě? Není divu. Stejně jako ona se narodil v Raku a oba mají shodně Ascendent ve Střelci. Nešťastné manželství by však mělo mladého prince minout. Pojďme nahlédnout do hvězd a vysvětlíme si proč.

Jestliže se princ William jednoho dne dočká trůnu, zapíše se do dějin jako král lidumil. Se Sluncem a Měsícem v Raku v 7. domě je silně citově založený a zaměřuje se především na druhé lidi. Hvězdy mu nadělily notnou dávku empatie a touhu postarat se o potřebné. Dá se tedy předpokládat, že půjde ve šlépějích své matky a bude se věnovat spíš humanitární a mírové činnosti, než že by se nechal nasadit do vojenských operací. Mars v konjunkci se Saturnem sice v horoskopech vojáků vídáme, ale přítomné znamení Vah tento aspekt změkčuje a staví člověka spíš do pozice vyjednavače a mírotvorce. Není to typ ovládaný agresivním „bohem války“, nechá se vést raději bohyní spravedlivého boje (řecká mytologie tyto dva principy rozlišovala, pamatujete?)

Princ William rozhodně není sebestředným typem, který by se rád vyhříval na kameni slávy. Od malička je mu jasné, že je tady pro druhé, a všechno, co dělá, dělá s ohledem na monarchii (planety v 7. domě v Raku znamenají silný altruismus a vlastenectví). V životě bude hodně cestovat, jeho kariéra se nasměruje zejména do zahraniční politiky (o tom vypovídají planety v 9. domě i Ascendent ve Střelci, jehož vládce leží na hrotu 10. domu povolání). Jeho životní dráha bude barvitá a dynamická, v pohodlném křesílku svého paláce asi William moc času nestráví.
Jak do toho všeho zapadne sympatická Kate?

Hodina narození Kate Middleton bohužel není veřejnosti známa, úplný horoskop nám proto není k dispozici. I tak ale vidíme zajímavé shody. Se Sluncem v Kozorohu je Kate konzervativně založená a díky silné sebekontrole a sebedisciplíně je pro ni reprezentace mocného muže hračkou. Není pro ni problém vplout do aristokratického stylu chování a konzervativním kruhům podřizuje i oblékání – umí se obléknout decentně a vkusně. Její Měsíc leží, stejně jako Williamův, ve znamení Raka. Oba jsou proto vnitřně citliví a snadno zranitelní, mohou mít potíže o svých pocitech otevřeně hovořit. Na druhé straně ale pro sebe mají hluboké pochopení – jejich styl prožívání je hodně podobný.

V partnerském horoskopu se posuzuje zejména postavení mužova Marsu k Venuši ženy. Williamův Mars ve Vahách tvoří téměř přesný trigon na nevěstinu Venuši ve Vodnáři, což je harmonický aspekt vypovídající o vzájemné přitažlivosti a porozumění v milostném vztahu. Na horoskopech je vidět, že Kate bude v životě vystupovat nezávisleji a bude si umět vydupat kousek soukromí bez ohledu na všudypřítomná média. Na rozdíl od Williama si čas od času postaví hlavu a půjde za svým, i když se to třeba rodině a královským kruhům nebude líbit. Není tak měkká a poddajná jako William – a zřejmě ho bude mít tak trochu… velice nenápadně… pod pantoflem.

V obou horoskopech leží Mars se Saturnem ve znamení Vah – to naznačuje, že se oba snoubenci silně kontrolují a nedávají své energii spontánní průchod. Jinak řečeno, při konfliktu na sebe nezačnou hned štěkat a házet po sobě talíři, ale raději si sednou a budou se snažit problém prodiskutovat. To je základ pro partnerství bez hádek, ale hrozí také riziko, že řadu problémů budou partneři tutlat v sobě a teprve po létech se vzájemně zahrnou hořkými výčitkami.

Pro svatbu si nicméně vybrali zvláštní datum. Na obloze se 29. dubna 2011 vyskytne konstelace, kterou nazýváme Saturnským vědrem (Saturn je osamělý v jedné polovině horoskopu, ostatní planety jsou nahromaděny v jeho opozici). Snoubenci jsou přitom ve věku, kdy se Saturn vrací do pozice, ve které se nacházel při jejich narození. Nastává čas zodpovědnosti za vlastní život, končí bezstarostné mládí, začíná realita. A tím Saturnským vědrem v den svatby se to ještě znásobuje. Jejich manželství bude obrovským závazkem, jehož závažnost si teď možná ještě ani neuvědomují. Nepůjde o procházku růžovým sadem a životních zkoušek bude víc než dost. Saturn nedává nic zadarmo, ale učí skrze zkušenosti. Často i bolestné. Na druhé straně není pevnější a odolnější planety.

A na závěr něco veselejšího – co myslíte, kdy přijde první miminko? Z horoskopu Kate nemůžeme bez hodiny narození nic usoudit. Kdybychom se ale mohli řídit jen horoskopem Williamovým, pak by mohlo být dítě na světě do roka po svatbě a byla by to holčička :-)) (Jupiter mu půjde v roce 2012 přes Venuši v 5. domě.) Tak uvidíme!

21.1.2011 4:00| autor: Libuše Burger

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist