Příběh Dany Batulkové: Život padesátkou nekončí

Herečku Danu Batulkovou rány osudu na kolena nesrazily. Jednu chvíli si sáhla na dno, ale nakonec si dokázala vybojovat svoje štěstí. Dnes, ve dvaapadesáti letech, vypadá snad lépe než kdy předtím a vyzařuje z ní pohoda.

Není zase tak neobvyklé, že mužskému po určité době manželství rupne v bedně a bláznivě se zamiluje do mladší, étericky vyhlížející princezny, přičemž nehledí nalevo napravo a kvůli nové lásce opustí celou rodinu. Že jste tu dívku považovala za dobrou kamarádku, to je už asi srdceryvnější, ale ano, i to se bohužel stává. Ale aby vám k tomu ještě ke všemu ve stejnou dobu shořela střecha nad hlavou, to už osud trochu přehnal. Životní zkoušky Dany Batulkové jsou dobře známé a není divu, že herečka o svém bývalém manželovi Davidu Prachařovi hovoří s hořkostí. Nechal ji ve štychu, když jí bylo nejhůř…

„Rozchod přebolí, ale podraz a bezohlednost ne,“ vysvětlila Dana, která se musela postarat o dvě děti a splácet dluhy a hypotéku, zatímco Prachař si budoval nové hnízdečko lásky s Lindou Rybovou. „Člověk se musí naučit žít sám. Jen dětem se to blbě vysvětluje,“ povzdychla si Dana; v hlavě ji tenkrát strašila zejména tíživá finanční situace. „Ale když to zvládnete, vnitřně vás to zpevní a posílí. A odměnou vám je pak krásný pocit uspokojení, že jste to zvládla,“ dodala hrdě herečka.

Nejen že to zvládla. Dokázala se prosadit ve své profesi, stala se známou tváří několika televizních seriálů a své úspěchy završila vítězstvím v třetí sérii soutěže Stardance. Diváci jí přidělili více hlasů než favorizované, o dvacet let mladší Zuzaně Norisové, kterou vysoce hodnotila i porota. Dana Batulková přitom přišla do soutěže „tancem neposkvrněná“. Všechno se musela naučit od základů pod vedením mladého tanečního partnera Jana Ondera. Dokázala sobě i světu, že se dá žít naplno i přes obtížnou minulost. A že smůla se může v dobré obrátit v jakémkoli věku.

„Mám ráda lidi, kteří to ani ve vyšším věku nezabalí, přijímají nové věci, nebojí se a mají energii. Čím jsem starší, tím víc si uvědomuji, jak je důležité vzít si ze života to nejlepší a radovat se z něj,“ uvedla Dana v jednom rozhovoru. Sama je živým důkazem toho, že padesátkou nic nekončí. Naopak, s pozitivním přístupem k životu se můžete cítit mnohem lépe než zamlada a odvážíte se kousků, na které jste si dříve netroufla. Dana se například před Vánocemi nechala nafotit pro propagační materiály divadelní hry Holky z kalendáře tak, jak ji pánbůh stvořil. „Kdyby to nebylo součástí práce, nikdy bych se k tomu neodhodlala,“ přísahá herečka, kterou prý při focení aktů poléval stud.

Fotografie  se ale skvěle vydařily a kromě propagace hry nesou jedno velké poselství: v padesáti můžete být krásná, svá a sexy, i když byly v minulosti chvíle, kdy jste neviděla světlo na konci tunelu. Daně Batulkové se to podařilo a může být na sebe hrdá.

25.1.2011 12:00| autor: Libuše Burger

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist