Předpověděla Eva Herzigová zkázu Concordie?

Že nejste pověrčiví? Tento článek vám nažene husinu i tak. Luxusní loď Concordia, která se v pátek třináctého ledna potopila u italských břehů, prý měla neštěstí předpovězeno od samého začátku. Něco by o tom mohla vědět i Eva Herzigová.

Právě česká topmodelka se totiž před šesti lety stala kmotrou čerstvě postavené lodi, která byla uvedena na mořskou vodu s velikou pompou. Byla to Eva, kdo hodil lahev šampaňského proti lodní stěně a měl tak intuitivně rozhodnout, zda Concordii bude přát na vlnách štěstí či nikoli. Lahev se nerozbila – což je podle mořeplavců špatné znamení. Že se tragická nehoda stala právě v pátek třináctého, už je jenom třešničkou na dortu.

Že se neštěstí nemá přivolávat a zlé předtuchy by se neměly říkat nahlas, o tom svědčí smutný příběh zpěvačky Amy Winehouse. Jak přiznala její maminka, Amy byla přesvědčená o tom, že zemře mladá: „Vždycky říkala, že se stane členkou Klubu 27.“ Ve věku dvaceti sedmi let zemřelo hned několik slavných hudebníků, mezi nimi Jimi Hendrix, Jim Morrison a Kurt Cobain. Zpěvačka Amy Winehouse se k nim připojila, přesně jak se domnívala.

Vlastní smrt si možná předpověděla, ať vědomě či nevědomě, také spisovatelka Simona Monyová, kterou nedávno zavraždil její vlastní manžel Boris Inger. Ve své poslední knize Ženu ani květinou… popsala příběh týrané manželky. Hlavní hrdinka v něm nakonec umírá. Bylo to volání o pomoc, nebo předpovězení vlastního osudu? Možná obojí.

Řada z nás si při této příležitosti vzpomene na zesnulou herečku Helenu Růžičkovou, která byla svého času asi nejznámější českou celebritou s věšteckými schopnostmi. Předpověděla prý povodně i útoky na New York, její vize však nebyly jen katastrofické. Svým kolegům často vykládala budoucnost a například Yvetta Blanarovičová vzpomíná, že jí Helena předpověděla šťastný obrat v životě v roce 2011. „Pár lidí z mého života odpadlo a pár jich v něm zase přibylo. Každopádně jsem neuvěřitelně nadšená, kam mě to posunulo. Ať už v muzice či v pohledu na práci, kterou dělám,“ popsala Yvetta v nedávném rozhovoru uplynulý rok. A že Helena Růžičková opravdu nějaké tajemné schopnosti měla, o tom svědčí i její věštba pro Karla Gotta. No řekněte, kdo by takovému milovníkovi žen a svobody vyvěštil svatbu a usedlý život? Helena to udělala. A podívejte dneska na něj.

9.2.2012 4:00| autor: Nataša Slánská

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist