Porotci Superstar pod drobnohledem: Paľo Habera

V loňském ročníku Česko Slovenské SuperStar sršela z Paľo Habery (48) bezedná energie a také sprška peprných poznámek i vulgarismů. Někdejší divoch z Teamu ale letos překvapivě vyměkl. Soutěžící už urážlivými výroky tolik nečastuje a tvrdou kritiku raději přenechá kolegyni Osvaldové. Co ta změna?

Nabízejí se dvě vysvětlení. Není tajemstvím, že Haberu porotcování přestává bavit. Vzhledem k tomu, že soudcoval i Talentmanii a dva ročníky slovenské Superstar, nepociťuje z opakované show takové nadšení. Dokonce se nechal slyšet, že se další řady už nezúčastní a vrátí se ke skládání písniček a zpěvu. Polevení v katovském stylu si ovšem mohla vyžádat i televize Markíza, která kvůli Haberově ostrému slovníku loni platila pokutu 40 tisíc EUR. Slovenská Rada pro vysílání a retransmisi potrestala televizi kvůli „narážkám sexuálního charakteru, vulgarismům a chování porotců k mladistvým“. Něco takového si Markíza určitě zopakovat nechce, a možná to cítí i Habera.

Přesto si neodpustil břitké poznámky na adresu patnáctileté Romany, která přišla na pražský casting teple oblečená, jak třeskuté mrazy kážou. „Tvůj táta je taky Eskymák?“ snažil se o vtip Habera. Zrovna oblečení by ale kritizovat nemusel. Nejen že jde v soutěži především o zpěv (s outfitem pomůžou stylisté a vizážisté), ale navíc Habera sám o sobě není zrovna módním výkvětem. Kdyby doma neměl topmodelku Danielu Peštovou, která o jeho vzhled dbá, možná by doposud nosil metalácké šortky jako kdysi v 80. letech. „V módě si nechávám radit od ženy. Ona se v tom vyzná, já ne,“ přiznal na rovinu.

Nikdo Haberovi nemůže upřít jeho hudební sluch, zkušenosti a schopnost posoudit talent. Jeho soudy jsou obvykle přesným zásahem do středu terče. Občas je ale jeho snaha po šťavnatém vyjádření křečovitá. V touze učinit Superstar zajímavou podívanou pro diváky volí zbytečně složitě vykonstruovaná přirovnání. „Kdyby tě nasadili do jakékoliv země, kde vládne teroristická základna, tak ji do týdne vyhladíš. Ti by se šli oběsit, odstřelit a hodili by sami na sebe atomovou bombu, jen aby se tě zbavili,“ vyslechla si jedna neúspěšná soutěžící. Teroristy bere Habera do úst s oblibou. “Zítra odjedu do Pákistánu a vezmu tě s sebou. Bin Ládin hned vyleze a podle mě i zemře,” řekl jiné zoufalkyni. Slovenský muzikant by měl možná zkusit novou kariéru jako poradce amerických obranných sil. Evidentně oplývá nápady, jak vyřešit celosvětový problém terorismu.

Ocenit bychom ale na něm měli skutečnost, že obohacuje slovník českých diváků o takové slovenské výrazy, které od lektora z jazykové školy neuslyšíte. Právě díky němu už například víme, že „fajka“ znamená orální sex a „pištolákem“ se míní mužský pohlavní úd. České dívky se tak aspoň na Slovensku neztrapní svou nevědomostí, když bude o podobných pojmech řeč 🙂

4.3.2011 12:00| autor: Nataša Slánská

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist