Pohádka století: Jak se z Kate Middleton stala princezna Catherine

Jemná, křehká nevěsta v krajkových šatech, s tmavými rozpuštěnými vlasy a tváří jako panenka dojala minulý pátek celou Británii a stala se celebritou číslo jedna. Z obyčejné Kate Middleton se stala princezna Catherine. Pojďme si připomenout její příběh.

Její maminka kdysi pracovala jako letuška a její otec býval letovým dispečerem. Když se rodiče seznámili, netušili, že spolu jednoho dne založí firmu prodávající potřeby pro slavnostní příležitosti a party, která jim vynese milionové jmění. A určitě by je tehdy ani ve snu nenapadlo, že se jejich nejstarší dcera provdá do královské rodiny.

Malá Kate byla vždycky vzornou dívkou, v jejímž charakteru byste těžko hledali kaz. Spolužačky na výběrové škole ji kvůli tomu dokonce šikanovaly. „Kate byla moc dokonalá,“ vysvětlila po letech jedna z nich. Bujarých večírků pořádaných vrstevníky se budoucí princezna neúčastnila. Jako by od začátku rostla pro svého vyvoleného, kterého potkala na vysoké škole. A jako by od začátku byla určená k převzetí odpovědné úlohy manželky prvního syna následníka trůnu.

Cesta k tomuto vrcholu ale nebyla jednoduchá. Kate se musela vypořádat s hromadou fotografů a novinářů, kteří ji pronásledovali na každém kroku od první chvíle, kdy se stala princovou přítelkyní. Za nabourávání soukromí padly i žaloby. Před rokem vysoudila veřejnou omluvu a 5 tisíc liber na zpravodajské agentuře, jejíž fotograf ji vystopoval o vánoční dovolené.

Měla velkou výhodu v tom, že některé „královské“ způsoby jí byly vlastní – například ve stylu oblékání nikdy nepřestřelila a naopak se stala módní ikonou. Uměla se chovat nenápadně a radši nic neříkala, než aby plácla hloupost. Vlastně se nikdy „neztrapnila“ a nevíme o ničem, čím by si pokazila svou dokonalou image.

Pořád je ale vidět, že je hodně opatrná. Umí se hezky usmívat a kynout davům, stejně jako to dělá princ William. Ten má ovšem dlouholetý tréning, takže bedlivým zrakům neuniklo, že se Kate snaží jeho gesta napodobit. Dokonce si kvůli tomu vydobyla přívlastek „Opakující Kate“. Ten přišel hned po zásnubách, kdy se s princem objevovala více na veřejnosti, a nahradil tak přezdívku „Čekající Kate“, narážející na dlouhá léta čekání, kdy ji William konečně požádá o ruku.

Před čtyřmi lety to vypadalo, že se nedočká nikdy. S princem se dohodli na rozchodu. William se prý chtěl soustředit na svou vojenskou kariéru, zatímco Kate by se už ráda vdávala. Záhy ale oba zjistili, že bez sebe nemůžou být.

A aby si nikdo nemyslel, že si syn korunního prince Charlese vzal chudou dívku z Nemanic, její rodiče vrazili do svatby v přepočtu téměř sedm milionů korun. Na podnikatele, kteří před necelými pětadvaceti lety začínali od píky, je to slušný výkon. Inu, princezna Catherine má očividně dobré geny a místo v královské rodině si právem zaslouží.

Foto: Profimedia.cz

3.5.2011 12:00| autor: Libuše Burger

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist