Omahyra Mota

Osobitá krása, která ovládla světová mola.

Můžeme ji vidět na každé významné přehlídce po celém světě. Zaujme nás její chlapecký vzhled, temné oči, olivová pleť. Budeme uchváceni jejím stylem a osobností. Ona je novým typem topmodelky. Nemůžeme říct, že je krásná, my o tom ani nepřemýšlíme, jen chceme být jako ona.

Její život je stejně tak neuvěřitelný jako její vzhled. Narodila se v Dominikánské republice, ale již v deseti letech se se svou matkou a  několika dalšími sourozenci přestěhovala do USA. Začátky nového života však nebyly jednoduché. Rodina musela bydlet v těch nejhorších čtvrtích Queensu, v New Yorku, kde nebylo radno vycházet ven. Matka však, i když to měla až neuvěřitelně obtížné, dokázala celou svou rodinu uživit. Možná Omahyra získala svou sílu a kuráž právě po ní. Její matka byla také první člověk, který si všiml dceřiny zvláštní krásy. Věřila, že z ní bude jednou slavná topmodelka. Často ji nabádala k tomu, aby poslala některou ze svých fotografií do modelingové agentury. Omahyra se tomu prý jen smála, ale nakonec svou matku přece jen poslechla. Z té spousty agentur se ozvala jen jedna, Boss model, která však způsobila v Omahyřině životě osudový zlom. Udělala z ní opravdovou hvězdu.

V počátcích kariéry bylo pro tuto dívku nejdůležitější získat určité sebevědomí. Připadala si mezi všemi těmi krásnými dívkami jiná, když ji fotili, měla pocit, že ji každý sleduje a hodnotí. Netrvalo však dlouho a poznala, že tomu tak není. Každý pouze dělá svou práci a modelka jako osoba je naprosto nezajímá. Sledují vás pouze jen jako objekt, který je třeba předělat. Připouští, že život v módním světě není jednoduchý. Ale na druhou stranu umožňuje dívkám určitou finanční svobodu, například Omahyra již ve svých dvaceti letech dokázala vydělat tolik, aby mohla koupit dům, kam se vejde ne malý počet všech příslušníků její rodiny.

Existují samozřejmě i stinné stránky modelingu, to tato ostřílená topmodelka připouští, ale takové věci jsou dnes běžné ve všech profesích. Je třeba být stále ve střehu, protože není radno věřit každému, kdo vám tvrdí, že to s vámi myslí dobře. Vše si nejprve řádně promyslete, než na cokoliv kývnete, nikdy si bohužel nikým nemůžete být jisti na 100%. Tyto rady si samozřejmě můžeme vzít k srdci i my ne-modelky.

I přesto, že Omahyra neodpovídá žádné z těch běžných škatulek pro krásu, stává se z ní star. Dělá kampaň pro Jean Paul Gaultiera, fotila s Helmutem Newtonem, Ellen von Unwerth. Vidět jsme ji mohli i na obálkách časopisu Vogue. Prý ale ze všeho nejraději vystupuje na přehlídkách. Má ráda jejich hektickou atmosféru a ještě raději má tu chvíli před vystoupením na molo, tu nervozitu , ty neuvěřitelné šaty, ten moment a pak už se každý dívá jen na ni.

I když se Omahyra ráda nechává oblékat od těch nejlepších návrhářů, v soukromí ji nejspíše potkáte jen v džínách a vytahaném tričku. Vlasy má většinou krátce střižené, ovšem podle nejnovějšího trendu. Kouří prý jako komín a pije jako duha, to vám potvrdí každý, kdo s ní měl tu čest posedět v zákulisí. K její image také neodmyslitelně patří tetování, které zdobí celé její křehké tělo.

V současnosti se Omahyra věnuje nejen modelingu, ale zkouší to i na poli hudebním se svou punkovou kapelou O.M.I., kterou založila spolu s dalšími dvěma modelkami. Po prvních koncertech zaznamenaly holky četné kladné ohlasy pocházející převážně od mužského publika, které obdivuje a chválí jejich „nesmírné muzikální nadání“.

16.10.2005 8:07| autor: Kamila

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist