Novopečení slavní tatínci: Vyměňování plínek je trendy!

Je roztomilé pozorovat, jak se ostřílení drsňáci, piráti a proutníci z filmového plátna mění v dojaté tatínky s novorozenými uzlíčky v náručí. Starost o dítě už dávno nepovažují za ženskou záležitost. Snaží se sami.

John Travolta (56) sice patří k o něco starší generaci, která otcům vyměňování plínek odpouštěla, ale z dvouměsíčního Benjamina je celý na větvi. Vymýšlí mu i písničky, aby při přebalování neplakal. „Tuhle jsem mu měnil plínku a chtěl jsem ho nějak zabavit, tak jsem si vymyslel krátkou písničku,“ pochlubil se Travolta. „Úplně se v Benjaminovi vidí,“ doplnila jeho manželka Kelly Preston s tím, že se malý podobá hlavně tátovi. Od tragické ztráty nejstaršího syna před dvěma lety je Benjaminovo narození pro rodinu první radostnou událostí přinášející naději. Autismem trpící Jett zemřel v 16 letech v důsledku epileptického záchvatu. John a Kelly mají ještě desetiletou dceru Ellu Bleu.

Období teď zřejmě přeje chlapečkům, protože další miminka, o nichž bude řeč, jsou také mužského pohlaví. Pirát z Karibiku Orlando Bloom (33) už třetí týden chová na kolenou malého Flynna a chodí s ním na procházky do parku. Manželce Mirandě Kerr se snaží pomáhat, kde může. Významnou podporu jí poskytl hlavně při porodu. „Rodila jsem přirozeně, bez tišících prostředků, a byl to dlouhý, obtížný porod. Orlando byl se mnou celou dobu a pomáhal mi. Bez něho bych to nezvládla,“ svěřila se novinářům šťastná maminka. Orlando se s modelkou prestižní značky Victoria’s Secret oženil loni v létě po pouhém měsíci zásnub. Urychleně se zasnoubili a skočili do manželství, aby se nevěstě při obřadu bříško příliš nekulatilo.

Vůni dětských plínek si doslova zamiloval britský zpěvák Elton John, který si poprvé užívá otcovství teprve v 63 letech. Chlapečka Zacharyho mu nadělila pod stromeček o prvním Vánočním svátku náhradní rodička. „Otcovství je úžasné,“ libuje si Elton, který by vzhledem ke svému věku mohl být spíš dědečkem. „Je to překvapivě velmi oddechové, vždyť tahle malá dušička, kterou přebalujete a koupete, je jako nepopsaný list papíru. Všechno, co potřebuje, je láska a péče.“ Elton si přitom nikdy nemyslel, že by se mohl stát otcem. „Jsem šťastný, že jsem změnil názor,“ prohlásil. Malý Zachary je podle něho to nejkrásnější, co ho během manželství s Davidem Furnishem potkalo.

Příchod syna je premiérou také pro komika a filmového floutka Owena Wilsona (42). Malého Forda Lintona přivedla na svět v polovině ledna Owenova přítelkyně Jade Duell. Ten den prý Owen celé odpoledne tančil oslavný havajský tanec hula. Otcovské role se nicméně ujal velmi zodpovědně… a šel na to vědecky. Po celé partnerčino těhotenství studoval knihy o příchodu dítěte na svět a snažil se načerpat co nejvíce informací, aby nic nezanedbal. Zatím není jasné, zda se šťastní rodiče rozhodnou stát v dohledné době také šťastnými manželi. Owen už ale naznačil, že je Jade pro něho ta pravá. „Poznáte to tak, že přestanete žvatlat o sobě a začnete naslouchat druhému,“ vysvětlil.

2.2.2011 2:00| autor: Libuše Burger

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist