Nightwork – idolové v teplácích jsou sexy!

Měli jsme tu kalhoty s rozkrokem u kolenou, měli jsme tu grunge, máme i hudební stálice – kravaťáky. Každý styl může dobýt dívčí srdce, když se s ním prezentuje charismatická osobnost. Kluci z kapely Nightwork dokazují, že sexy mohou být i tepláky.

Hudební kritici jim ze začátku moc šancí nedávali. Spíš jim taktně i po lopatě naznačovali, že by to radši měli hned zabalit a věnovat se svým původním oborům. Člověk by řekl, že jako děti slavných rodičů budou mít lehkou cestu. Ale neměli. Naopak se setkali s přístupem: „Aha, vaši jsou známí, tak si myslíte, že vám kvůli tomu vydáme desku, co?“ Nakonec si ji vydali sami. A dneska je ta první zlatá a druhá dokonce platinová.

Protože kluci nemají rádi, když se o nich píše v souvislosti s jejich rodiči, budeme to respektovat a jména rodičů v tomto článku neuvedeme (koho to zajímá, ať si to najde na internetu 🙂 Úspěch si vydřeli sami a jsou známí díky vlastní píli. Čím tak zaujali?

Parodií na včelku Máju, songem opěvujícím homosexualitu, vytahanými tepláky na koncertě, návratem k popu 80. let… To všechno stačilo na dvě třetí místa v Českém slavíku a vyprodanou Inchebu. Recese je in. Lidé jsou znuděni jednotvárnými deskami finalistů Superstar, jejichž tvůrčí týmy jsou už dávno vyčerpané z nápadů, a chtějí se bavit. „Tak pohodovou muziku a texty už jsem dlouho neslyšela, je to fakt dooost dobrý!!! Nejlepší lék na zimní deprese,“ napsala jedna fanynka pod jejich internetovou vizitku.

Ozývají se i negativní hlasy: „Je naprosto neuvěřitelné, co je tato přihřátá skupina schopna vyprodukovat… Nejhorší je, že kromě vlastní výroby s..ček przněj i skladby ostatních autorů!!!“ míní jeden z odpůrců. Hudební kritici už musejí kapele přiznat úspěch, ale nikdy neopomenou jedovatě poznamenat, že kvalita hudby Nightwork je na bodu mrazu. Ale koho to zajímá, když se to hezky poslouchá?

Navíc je na kluky pěkný pohled. Zpěvák Vojta Dyk se v klipu Andělská dívka dokonce odhalil a naznačil fanynkám, jaké by to bylo, pomilovat se s ním na pláži. Opálená těla mladých chlapců jsou kapele nejlepší reklamou, jakou může marketingový stratég vymyslet. Ostatně faktu, že kluci z Nightwork táhnou, si všimli i zástupci reklamních oddělení velkých firem, a mladým umělcům nabízejí „super kšefty“. „Vojtu třeba oslovila nějaká čokoládovna, že se bude smát ze všech tyčinek,“ prozradil Franta Soukup. „Moje oblíbená je, když mi nabídli deset tisíc za to, že přijdu na nějakou party oblečenej za brusinku,“ doplnil Vojta, který ale podobné „lukrativní“ zakázky zásadně odmítá.

Protože se kluci věnují přednostně vlastním kariérám a činnost v kapele vnímají jako okrajovou, dali si teď na pár měsíců od muzicírování pauzu. Doufejme, že to bude pauza inspirativní a za pár měsíců se vrátí na scénu s novými nápady a budou zase sršet humorem, na který ulovili celý rybník fanoušků.

22.3.2011 2:00| autor: Libuše Burger

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist