Největší vrcholy a trapasy Jiřího Macháčka

Když na sebe Jiří Macháček (44) před lety upozornil v komedii Samotáři, diváci si ho zafixovali jako v praxi nepoužitelného vyhulence, se kterým je sice legrace, ale jointy mu ubraly podstatnou část mozkové hmoty. O to větší pak bylo překvapení, jak nadaná a všestranná osobnost se z něho vyklubala.

Už jen pohled do Macháčkova životopisu nám leccos objasní. Člověk, který vystuduje práva na Karlově univerzitě a zároveň Ježkovu konzervatoř, bude mít v hlavě určitě něco víc než marihuanový dým. Bravurně zahrané vedlejší role ve zmíněných Samotářích a úspěšném snímku Návrat idiota mu zajistily pravidelné účinkování v celovečerních filmech, kde párkrát ztvárnil i hlavní úlohu (např. Horem pádem, Medvídek).

Podobná filmová kariéra by mnohým lidem ke štěstí stačila, ale Macháček má energie i schopností mnohem více. Pozornost si získal i jako zpěvák a textař v kapele Mig 21, se kterou vydal tři úspěšná alba. Kromě toho spolupracoval s Davidem Ondříčkem na scénáři k ponurému snímku Jedna ruka netleská. Stál u založení rádia Limonádový Joe, ve kterém vystupoval jako doktor Vinetú. Ačkoli bylo rádio už před lety zrušeno, pro jeho neotřelou koncepci si ho snad každý dosud pamatuje.

Že jde o osobnost skutečně renesanční, dokazuje Macháčkův další úspěch, o kterém se zase tak moc nepíše. Kromě herectví a hudby se vystudovaný právník zajímá také o finance a pohyby na burze – spekulacemi s cennými papíry si v minulých letech přišel na velké peníze. Šušká se o tom, že šlo o milionové zisky.

Známí muži jeho formátu mívají na každém prstě deset ženských a bulvár je s neskrývanou rozkoší jednu po druhé odhaluje. Ačkoli Macháček předčí svým talentem i sex-appealem řadu svých záletných kolegů, sám zůstává své partnerce věrný. (Nebo si počíná tak chytře, že ho ještě nikdo nenačapal…)

Jeho přítelkyně Kristina Dufková s ním nicméně musí mít svatou trpělivost. Není žádným tajemstvím, že si Macháček rád s přáteli oddechne u skleničky alkoholu a na filmových festivalech a podobných akcích se staví do čela popíjecí ligy. Kuriózní byla fotografie pořízená fanynkou v rumunské vesničce Svatá Helena, kam zpěvák dorazil v podroušeném stavu na střeše autobusu. Koncert ale posléze odehrál profesionálně. Z premiéry Havlovy hry Odcházení odešel okolo půlnoci. Usoudil, že už má dost nameteno a nebude ve večírku pokračovat. „Nepůjdu nahoru. Ještě by mě tam vožralýho fotili novináři,“ volal na celou ulici.

Největší trapas se mu ale povedl při natáčení reklamního spotu pro letošní anketu Český lev. Vtipkování s Janem Budařem o sexuálních představách se nikdy nemělo dostat na veřejnost, nahrávka však unikla na internet. Celá česká veřejnost tak už ví, že si Macháček tajně přeje být přivázán k posteli a obšťastňován v nezřízených orgiích, a nerad používá kondomy. Zase na druhou stranu, jeho výroky zase nemusíme brát tak vážně. Vždyť je to přece Macháček!

11.4.2011 12:00| autor: Nataša Slánská

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist