Nejsilnější filmové hrdinky, ze kterých by sis měla vzít příklad

Neohrožené, sexy a silné. Takové jsou filmové hrdinky, které nám dodávají odvahu nestěžovat si na náš osud, ale bojovat s ním. Vždyť co jiného tě má správně nakopnout než statečná a nebojácná ženská, která se nikdy nevzdává? Které hrdinky by tě měly minimálně inspirovat?

filmove-hrdinky-titul-1100x618.jpg Zdroj: profimedia.cz

Ať už jde o sexy bojovnici, co bez mrknutí oka zabíjí nebo ženskou, která se dokáže vzepřít svému osudu, jedno mají společné – touhu překonat samy sebe a bojovat. Přinášíme ti dvacet filmových ženských rolí, které tě dokáží inspirovat v překonávání překážek.

1. Mstou posedlá Černá mamba

Jestli máš pocit, že ses v životě dostala do slepé uličky, ze které není cesty, podívej se na oba díly filmu Kill Bill. Beatrix Kiddo, kterou ztvárnila Uma Thurman, se totiž dokáže vylízat z každé nepříjemné situace. A je jedno, jestli leží v komatu v nemocnici po té, co ji na její vlastní svatbě postřelili nebo leží v rakvi hluboko pod zemí. Tahle hrdinka tě stoprocentně nakopne a ty budeš mít pocit, že můžeš skály lámat.

2. Drsná hackerka a muži, co nenávidí ženy

Další hrdinkou, co se musela pořádně poprat s osudem, je Lizbeth z filmové série Millénium. Už v prvním díle Muži, co nenávidí ženy, se s ní život nemazlil. Jestli jsi film viděla, určitě pamatuješ na scénu, ve které se opravdu odvážným způsobem pomstí svému poručníkovi, který ji znásilnil. My, když vidíme Lizbeth, jak si ve filmu vykračuje městem s cigaretou v puse, tak si říkáme, že bychom mohly být také trošku drsnější a tolik věcí si nebrat k srdci.

3. Sexy a drsná Catwoman

Která z nás by nechtěla být tak sexy a zároveň tak drsná a neporazitelná jako kočičí žena? I když balancovala na hraně zákona, stejně si nemůžeme pomoci a v nejdivočejších snech si představujeme, jak jsme oblečené v sexy upnutém oblečku a s maskou na tváři a ladnými pohyby utíkáme každému, kdo by nás mohl ohrozit.

4. Million Dollar baby dokáže zabrat

Pohledná Maggie, kterou si zahrála Hilary Swank, není jen krásnou a milou holkou. Chce více a nebojí se za tím jít. Ta se prostě rozhodne, že bude boxovat a chce toho nejlepšího trenéra a klidně bude na sobě dřít ve dne v noci. Její houževnatost bychom chtěly mít, když se přemlouváme jít alespoň jednou týdně do posilovny.

5. Démonická černá labuť

Natalie Portman coby talentovaná baletka, která se do svého snu dokázala ponořit. Tento psychologický thriller Černá labuť o baleríně, která jde urputně za svým cílem, a sice zatančit si hlavní roli v baletu Labutí jezero, nám dodává kuráž k tomu, abychom se ani my nevzdávaly svých nadějí. Ale chtěly bychom tedy trochu šťastnější konec.

6. Hrdinka z filmu Čokoláda je inspirací pro všechny

Důkazem toho, že lze změnit i stoleté vody, je hlavní hrdinka Vianne ve filmu Čokoláda. Ve francouzské vesničce si otevře obchod s čokoládou. A začnou se dít věci. Úzkoprsí a morálkou svázaní obyvatelé ji sice z počátku hází klacky pod nohy, ale později si je Vianne získá. Nám se vždy rozbuší srdce z toho, jak se mladá žena pouští do všech těch oprav a zařizování si obchodu. Na svou pěst a všem navzdory.

7. Lara Croft, ta co je sexy, inteligentní a umí se prát

Nejslavnější herní postava Lara Croft je prototypem odvážné superhrdinky. Má všechny vlastnosti, po kterých touží každá žena. Zatraceně sexy, chytrá, mluví několika jazyky a odvážná. Zkrátka inspiruje nás k tomu být dokonalejšími a lepšími.

8. G. I. Jane se nebojí žádných chlapů

Tento snímek je sice dvacet let starý, ale nás nepřestává ohromovat tvrdost vojandy, kterou nic nerozhází. Vojenský výcvik a šovinistické narážky by nás porazily hned první den. Po zhlédnutí tohoto filmu si musí každá žena říct, že odteď brečet nebude. Nikdy. Bude tvrdá a silná.

9. Erin Brockovich dokázala nemožné

Julie Roberts je prostě kočka. A pokud hraje postavu, která bojuje v soudním sporu za dobrou věc, miliony žen sní o tom být alespoň chvíli jako ona. Navíc nás bere to, jak zvládá svou životní situaci, kdy je dvakrát rozvedená a se třemi dětmi. Asi přestaneme skuhrat na náš osud.

10. Slečna Drsňák

Agentka FBI v podání Sandry Bullock není žádná princezna. Je pořádně drsná ženská, co dokáže přeprat snad každého chlapa. Fascinující je to, jak z této drsňačky tým vizážistů udělá hotovou krasavici. A opět je tu spojení silné a krásné ženy, tou chceme prostě bezpodmínečně být, že?

11. Brutální Nikita

Nic nás tak neposilní více jako příběh ženy, která si sice sáhla na dno, ale dokázala se od něj odrazit a je silnější, než kdy předtím byla. A přitom stačilo málo a mohly ji zabít drogy nebo skončit do konce života ve vězení. Nikdy nevíme, kam nás osud zavede, takže žádné skuhrání.

12. Ďábel nosí Pradu

Pracovat pod nekompromisní a chladnou šéfredaktorkou vlivného módního časopisu, která nezná slovo ne, chce kuráž. Ovšem ještě větší kuráž chce prestižní místo opustit a žít svůj sen. Mladá a charismatická Andy tohle dokázala a vzkázala tak všem divačkám, ať se ani ony nebojí být samy sebou.

13. Pravá blondýnka

Blonďatý andílek v podání Reese Witherspoon si jde za svým snem, a je mu jedno, že jeho okolí má poněkud jiný názor. Tato typická Barbie prostě nesouhlasí, že chytré ženy, co studují práva, musí být převlečené za intelektuálky v brýlích. Tak se přihlásí na Harward s jasným poselstvím, aby všem dokázala to, že i když se vyzná v módě a v odstínech rtěnek, neznamená to, že je hloupá. A vytře všem zrak.

14. Xena, sexy bojovnice

Odvážná, silná a statečná bojovnice Xena mění svět. A my s ní. Alespoň v našich představách. Nám si líbí opět ten prototyp sexy ženy, co ji neporazí žádný muž a co to umí tak skvěle se zbraněmi, až se tají dech.

15. Filmové hrdinky v Ženách

Komediální drama Ženy je krásným obrázkem toho, jak umí být něžné pohlaví silné. Hrdinky filmu řeší sice různé karamboly, jako je ztráta zaměstnání nebo nevěrný manžel, ale nakonec v sobě najdou sílu, projdou katarzí a naleznou ztracený klid.

16. Milla Jovovich v Resident Evil

Jen se dívat na horor pro nás znamená prožít noc hrůzy. Proto tak fandíme Mille Jovovich, která si zahrála v hororovém snímku Resident Evil. Zcela neohroženě se v sexy šatech a se zbraní v podpaždí vrhá proti zuřivým zombie. A my aspoň v peřinách doufáme, že se nepočůráme strachy.

17. Johanka z Arku a její obrovská síla

Dalším filmem,  který by ti neměl uniknout, je Johanka z Arku. Jít za svou pravdou i za cenu života umí málokdo. V devatenácti dokázala vyhrát válku a osvobodit Francii. Za svůj krátký život toho stihla docela dost, nemyslíš?

18. Buffy, přemožitelka upírů

Taky bychom chtěly být tou vyvolenou, jak je Buffy, která je na první pohled obyčejná holka. Ale umí bojovat s upíry a temnými silami. Když si vezmeme, že my v dospívání jsme řešily jen kluky a šminky..

19. Všechny ženské postavy ze Sexu ve městě

Ať už jde o Samanthu, Mirandu, Carrie či Charlottu, všechny čtyři jsou super hrdinkami. Jakým způsobem se vyrovnávají s tím, co jim život přinese, je inspirativní. I když stále hledají pana Božského, a dvacet jim už dávno není, nepanikaří a dokáží si život opravdu užít.

20. Bridget Jones v koncích není

Ženská hrdinka ale nemusí být zatraceně sexy, dokonalá a vždy vyhrávat. Odvahu nám také dodá Bridget Jones, která zkrátka umí prohrávat a své přešlapy bere s humorem.

Jaké jsou tvoje nejoblíbenější filmové hrdinky? Napiš nám do diskuze, jestli ti dodají vnitřní sílu a ty pak řešíš své problémy s větší grácií.

Foto: Shutterstock.com

11.8.2017 11:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist