Nejchytřejší missky: Když se krása snoubí s inteligencí

Hloupá blondýna, víc make-upu než mozkových buněk, ramínko na šaty… Tak tohle prosím říkejte třeba o Paris Hilton, ale nečastujte takovou urážkou každou modelku jenom proto, že je hezká. Krása a inteligence dohromady jde! A my si připomeneme několik českých missek, které to potvrzují.

Helena Houdová (31)
Křehká blondýnka z Plzně si titul Miss ČR 1999 zasloužila zcela právem. Od královen krásy se očekává, že se budou částečně věnovat i charitě, Houdová ale pomoc dětem pojala přímo jako svou hlavní životní náplň. Vystudovala Sociální a kulturní antropologii na Fakultě humanitních studií plzeňské univerzity, založila nadaci Slunečnice a vydělává na ni vlastní tváří a tělem. „Vymyslela jsem si, že Sunflower bude stoprocentní dobrovolnictví, takže když cestuju po světě, platím si náklady sama,“ vysvětlila Helena, která žije už několik let v Americe a pomáhá ohroženým dětem a sirotkům po celém světě. Dokázala tak, že úspěšná a krásná modelka může mít nejen vysokoškolský diplom, ale také dobré srdce.

 

Lucie Váchová (26)
Mnohem tvrdší ambice se vynořily v české královně krásy z roku 2003 Lucii Váchové. Jejím studijním terčem se stalo právo a politologie. Po získání bakalářského titulu začala pracovat jako asistentka ministra zemědělství Ivana Fuksy. Modelingu a moderování počasí si už zřejmě užila dost a do budoucna o něm dále neuvažuje. „Co se týče mého budoucího zaměření, nejsem ještě rozhodnutá. Láká mě advokacie, ovšem uvidíme, kam mě osud zanese,“ prozradila nedávno Lucie. Kariéra však pro ni není nejdůležitější. Poslední dobou ji prý v obchodech nápadně přitahuje dětské zboží a rodinný život je na programu bodem číslo jedna. „Rozhodně nechci být umanutou kariéristkou, ale chci mít především spokojenou a zdravou rodinu,“ prohlašuje krásná absolventka.
Jana Doleželová (29)
O inteligenci Jany Doleželové se nepochybovalo, už když se do soutěže krásy v roce 2004 přihlásila. V tu dobu totiž studovala poslední ročník farmacie a bylo by hříchem studium kvůli novým možnostem souvisejícím s titulem Miss nedokončit. Jana posléze získala doktorát a zařadila se mezi missky s nejvyšším dosaženým vzděláním. Ačkoli zatím dává přednost modelingu a koketuje s herectvím, s farmacií počítá do budoucna. „Jsou to taková zadní vrátka, až se jednou budu chtít usadit a skončit se světem šoubyznysu,“ vysvětlila modelka, ze které se na stará kolena stane vážená paní lékárnice.

 

Renata Langmannová (24)
Soutěž Česká Miss 2006 vytrhla Renatu Langmannovou ze studií na pedagogické fakultě v Olomouci. Misska se však záhy vrhla na zajímavější obor, jenž jí navíc dodal sexy image – no představte si krásnou ženskou s dokonalým tělem na Policejní akademii! Sen řady mužů. A není jednoduché se na tuto školu dostat. „Vybrala jsem si bezpečnostně právní studia, protože mě lákalo trestní právo, které jsem si zvolila jako zaměření. Studium beru zodpovědně,“ pochlubila se Renata, která navázala na bakaláře magisterským studiem.

7.2.2011 2:00| autor: Nataša Slánská

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist