Nejbohatší české celebrity: Mají peněz, že by s nimi mohly dláždit Václavák!

Mají tolik peněz, že kdyby se zítra rozhodly odletět na Bahamy a zůstat tam do konce života, už nikdy by nemusely sáhnout na práci. Tohle jsou nejbohatší české celebrity!

Miliardář jedna báseň!

Jméno: Michal Horáček (60)
Profese: textař, producent, novinář, podnikatel
Majetek: cca 1 miliarda korun
Zajímavost: jeho velkou vášní jsou sázky, byl i bookmakerem na dostizích v Chuchli

Na první pohled normální muž v letech, do kterého byste snad ani neřekli, že sedí na tak velkých penězích. Navíc se s ním můžete bavit o čemkoli. Horáček se nikdy netajil tím, že vydělávat peníze je sice pěkné, ale ještě větší potěšení mu dělá získat je ze sázení. Nikoho tak nepřekvapí, že krátce po revoluci založil sázkovou kancelář, kterou pak prodal údajně za 2,5 miliardy korun! Rád investuje do nemovitostí, je vlastníkem několika prosperujících firem v různých odvětvích. „Peníze dělají pro mne, ne já pro ně.“ S manželkou Rút si může pořídit prakticky vše, po čem kdy toužili. Vlastní například obrovský objekt v Roudnici nad Labem, kde také žijí. Koupili si luxusní byt na Vinohradech, vozí se v limuzíně Maybach 62, která byla vyrobena speciálně pro něj v Nizozemsku. Samozřejmě neřídí sám, jako správná celebrita má vlastního řidiče. I když jako úspěšný producent se na poli šoubyznysu pohybuje už pěknou řádku let, žádné velké skandály za ním nestojí. Že by právě to bylo tajemstvím úspěchu?

Král Karel z Bertramky!

Jméno: Karel Gott (73)
Profese: zpěvák, podnikatel
Majetek: cca 900 milionů korun
Zajímavost: na začátku 90. let prodělal velké peníze na obchodování s realitami

[[related]]

Vždycky se rád pouštěl do věcí, kterým sice příliš nerozumí, ale baví ho. I proto přišel údajně až o desítky milionů v nestálém obchodě s realitami. Dnes už ho to však příliš mrzet nemusí. Jedno jeho vystoupení mimo Česko je ceněno zhruba na půl milionu korun. Nezanedbatelnou částí jeho příjmů jsou i tantiémy z nestárnoucích hitů. Částka kolem 13 milionů ročně je v tomto ohledu slušným počinem. A když si k tomu vezmeme 27 milionů prodaných desek, není divu, že se umístil na 120. místě v žebříčku nejbohatších světových zpěváků.
Pravdou je, že Mistr zůstává hodně při zemi. Sice si koupil pohádkovou vilu na Bertramce, za kterou prý zaplatil 50 milionů. Ale tím to v podstatě hasne. Manželka Ivana od něj dostala Audi A4, tchyně Škodu Fabii a pro sebe si pořídil Audi Q7, tím ale výčet jeho vozového parku končí. Slavík raději investuje do cenných obrazů. Bertramka se tak pomalu ale jistě mění v pravou uměleckou galerii.

Její vášní jsou reality!

Jméno: Lucie Bílá (46)
Profese: zpěvačka, podnikatelka
Majetek: cca 250 milionů korun
Zajímavost: kvůli stavbě „Orlího hnízda“ v Otvovicích zbourala dva vedlejší domy

Má to hezky zařízené! Když si pořídila nový Mercedes C za 1,1 milionu korun, zároveň se stala tváří značky. Nejenže tím získala velkou slevu, ale po každých 100 tisících kilometrech má nárok na nové auto. Její příjmy však zdaleka nejsou jen ze zpěvu. Jako padesátiprocentní spolumajitelka společnosti Fantazma si díky provozu divadla Ta Fantastika přijde ročně na 13 milionů korun. Není divu, že si mohla postavit monstrózní rezidenci v Otvovicích, která jí vyšla na 30 milionů. Vnitřní bazén, tělocvična, samostatný domek pro hosty a další vychytávky jsou jeho součástí. Nemovitosti jsou obecně její vášní. Jeden dům s garáží má v Kunraticích, vlastní byt v Prášilech, který spadá do chráněné oblasti Národního parku Šumava. A samozřejmě nechybí byt v Praze, konkrétně ve Vršovicích. Pravdou však je, že musí „živit“ i poměrně rozsáhlý štáb spolupracovníků, na což padne zhruba necelá polovina jejích honorářů za vystoupení.

Ten si umí žít!

Jméno: Leoš Mareš (36)
Profese: moderátor
Majetek: cca 100 milionů korun
Zajímavost: pořídil si luxusní byt v letovisku Carevo u Černého moře za 3,2 milionu

Nebyl by to přehled nejbohatších českých hvězd, kdyby mezi nimi chyběl bývalý Pán Kožichů. Prakticky z ničeho se dostal až na samý vrchol. Není obzvlášť hezký, neumí nijak extra zpívat, ale je skvělým bavičem. Z ničeho dokáže udělat historku, po které jdou do kolen i zatvrzelí morousové. Není divu, že v dobách největší slávy bral přes 100 tisíc korun za večer a přišel si na 30 milionů za rok. Navíc party a společenské akce pořádala i jeho vlastní firma. Jenomže teď je zlá doba a i Mareš musel ubrat ze svých požadavků. Ovšem to neznamená, že by si nestihl pořídit dost zajímavých věcí. Statek v chráněné oblasti Záblatí u Ponědraže měl prý hodnotu až 20 milionů. Ultra luxusní byt na Smíchově ho vyšel na 50 mega. K zahození není ani 10 milionů za vilu, kterou Marešovi před lety darovali jeho prarodiče. A samozřejmě Mareš a auta, to jde dohromady stejně jako voda a ryba. Postupně si pořídil Audi R8, Ferarri 360 Modena, Porsche Cayenne a další. Manželce Monice koupil Range Rover Sport za 2 miliony.

Foto: Profimedia.cz
10.1.2013 12:00| autor: Martin Chalupa

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist