Nalaďte se už teď na sváteční atmosféru

Nevíme, jak to máte vy, ale u nás v redakci už pomalu ale jistě propuká vánoční nálada. Už neohrnujeme nos nad regály plnými vánočního zboží, předháníme se, která z nás přinese lepší časopis s novými vánočními recepty a radíme si s dárky. Pojďte se spolu s námi naladit na trošku vánoční notu…

Nachystat Vánoce tak, aby byli všichni spokojení je pro nás pořádná dřina. Stojí nás to spoustu času, nervů i sil. Ale s námi to letos zvládnete, máme pro vás nejen skvělé tipy na dárky, ale také prima inspiraci na sváteční stůl. Tou vám může být úžasná kniha Vánoce s Nigellou – Sváteční pokrmy pro rodinu a přátele. Slavná britská „bohyně domácího vaření“ Nigella Lawsonová nám tentokrát předvede, jak prožít Vánoce v klidu a bez stresu u opulentní tabule, co si například připravit předem, aby nás nezaskočili nečekaní hosté během nejkrásnějších svátků roku, nebo jak si pospat a dát si vánoční brunch. Na úvod namíchá několik originálních nápojů a pak se pustí s nadšením do vaření polévek, omáček, štědrovečerní hostiny nebo do pečení sladkých pamlsků. Tomu nedokážete odolat!

Už to nebude dlouho trvat a nastane čas na pečení perníčků. Spolu s knihou Kouzlo perníčků Miluše Koldové vám to půjde samo. Zveme vás na krásné, líbezné, malované perníčky, patřičně navoněné kořením. Pustíme se společně do jejich výroby. Připravíme těsto a polevu ideální konzistence, nejprve si zkusíme zdobit sušenky, abychom hotové perníčky ve tvaru koleček, srdíček nebo vajíček ozdobili bezchybně. Upečeme i 3D tvary, podstavce na svícny nebo hvězdy, přidáme do polev barvy. Vánoce i Velikonoce pak můžeme prožít v tradiční perníčkové atmosféře.

Zapomenout nesmíme ani na dokonalou výzdobu. Zkuste si jí letos vyrobit sami. Inspiraci najdete v knize  Hvězdy z korálků, jejímiž autory jsou Hoffmannová Ulrike, Bürgi-Knupová Claudia. Současný hit Vánoc: hvězdy z korálků – v okně, na vánočním stromku, jako součást květinové dekorace, doplněk stolování. V klasické vánoční kombinaci červené a zelené nebo v zářivě zlaté, ve třpytivých veselých barvách či v elegantní jednoduché bílé a stříbrné – nechte se inspirovat řadou nápadů. V základním kurzu se naučíte různé pracovní techniky a budete se těšit z úspěchu: třpytivé ledové krystaly, květinové hvězdy, v ruském stylu, s korálky z modelovací hmoty, oranžově červené akcenty…

[[related]]

Držíte před Vánoci půst? Pak dobře děláte. Je  totiž dokázáno, že půstem se zjemňují smysly a čistí se celý organismus. Po ukončení půstu člověk lépe vidí a slyší, má lepší čich a chuť, jeho citlivost se výrazně zvyšuje. Za účelem tříbení smyslů je třeba vědomí trénovat konkrétním cvičením. Půst neznamená jen odříkání. Abychom se ve své kůži cítili opravdu příjemně, můžeme se oddat nejrůznějším smyslovým požitkům. Inspiraci, jak jej zvládnout najdete v knize  Půst plný pohody.

Největší stres máme, alespoň my v redakci, se sháněním dárků. Našli jsme pro vás jeden, který potěší jak babičku, tak manžela, který rád vaří. A tím dárkem může být třeba kniha Česko na talíři s Prima Family. Šéfkuchař Jaroslav Sapík s herečkou Danielou Šinkorovou se stali průvodci kulinářského pořadu, v němž každý díl přinesl krajovou specialitu, kterou vykouzlil mistr kuchař z místních surovin. Poté uvařil jeden typický pokrm známé osobnosti, která je s daným místem spjata. Na oplátku VIP osobnost zase předvedla některý ze svých vlastních špičkových receptů. Proto na stránkách knihy potkáte v nezvyklé roli herce, zpěváky, missky či moderátory a objevíte recepty na pokrmy, která by neměly být zapomenuty.

Pro maminky, tety, kamarádky zase můžete sáhnout po knize Cal Oreyové  Zázračná síla medu. Objevte léčivou sílu včelího medu, který velebili jako přírodní „nektar bohů“ už Egypťané před 5000 let. Konzumace medu může snížit riziko vzniku civilizačních onemocnění, redukuje množství tělesného tuku a prodlužuje život. Med obsahuje velké množství antioxidantů, minerálních látek a vitaminů – jedna lžička medu má jen 21 kalorií. Kniha vás seznámí se 30 léčivými druhy medu. Vysvětlí, jak med zařadit do jídelníčku pro zdravé srdce pomocí řady receptů. Přináší bezpočet možností použití medu při domácí léčbě a dozvíte se také o kosmetických medových kúrách, které používala už královna Kleopatra…

 

Máme pro vás ještě jeden velmi luxusní tip a to právě vycházející Bibli Dalí. Bible ilustrovaná surrealistickým malířem Salvadorem Dalím vychází v Česku poprvé. Je určena pro sběratele, zdobena drahými kameny a stojí téměř 77 tisíc korun. První výtisky obdrží pražský arcibiskup Dominik Duka a prezident Václav Klaus. Rok po Zlaté bibli, která ukrývala téměř 1100 stránek v pozlacených deskách a byla vyprodána během jediného dne, vydává nakladatelství Euromedia Group další sběratelskou verzi bible. Má 900 stran, váží 12 kilogramů a vychází v nákladu 444 kusů.“ České vydání Bible Dalí obsahuje 105 reprodukcí biblických výjevů od Salvadora Dalího.

Více informací na www.euromedia.cz.

Pro kamarádku, která nemá štěstí na chlapy se zase bude docela určitě hodit knížka Jak na muže aneb Příručka rafinované a moudré ženy. Mnoho žen je zklamáno tím, že muži nenaplňují jejich očekávání. A muži jsou zase frustrovaní, protože pravděpodobně nikdy nic neudělají správně a ženy je sekýrují. S touto knížkou to můžete změnit! Autorka popisuje nejčastější konfliktní situace mezi muži a ženami a nabízí jejich snadná řešení. Vychází z přesvědčení, že klíčem k úspěšnému vztahu je návrat žen k ženskosti, přirozené ženské energii, která oproti mužskému principu boje a neústupnosti staví na síle porozumění, důvěry a komunikace. Zároveň zdůrazňuje, že pokud se ženy cítí dobře samy se sebou, pak lépe jednají i s muži a jejich ženská energie může ve vztahu působit blahodárně. Pro svobodné ženy knížka nabízí tipy, jak zvýšit svou atraktivnost a snáze potkat či získat muže svých snů, a všechny ženy se pak dozvědí, jak mít aktivní a naplněné partnerství, v němž nechybí ani humor. Společný život tak bude potěšením – pro vás i pro něho!

Více na www.grada.cz.

A ani na naše nejmenší nezapomínáme. Pomozte svým dětem vstoupit do světa angličtiny. Obrázkový slovníček – angličtina pro děti je určen pro děti, které se právě začínají učit angličtinu. Spojení slovíčka s ilustrací napomáhá ke snadnějšímu zapamatování, a proto je slovníček vhodný i pro děti, které ještě neumějí číst. Slovíčka jsou řazena abecedně, jsou doplněna tematickými stránkami a na konci je rejstřík.

Více informací na www.fragment.cz.

3.11.2012 12:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist