Móda: Rozhovor s módní návrhářkou Marií Zelenou

Připravuje autorské přehlídky, při kterých spolupracuje se známými modelkami, moderátory a umělci zvučných jmen. Módní návrhářka Marie Zelená tvoří pod značkou Marie Zelená, jejíž tváří je její dcera Martina.

Stala se dvorní návrhářkou mezinárodní soutěže Miss Europe and World Junior, oblékala Miss Deaf World (Miss světa neslyšících), soutěž Česká Miss, Miss Earth na Filipínách, Dívku roku Česka a Slovenska, Miss gymnázia Česka, Slovenska a Rakouska, každoročně obléká Brno Girl a účastní se soutěže Svatební šaty roku. Více v rozhovoru…

Butik máte v centru Prahy blízko Staroměstského náměstí, ateliér pak v Brně. Jaká je vaše současná klientela?
Těší mě, že mám širší rozsah zákaznic, jak v Brně, tak Praze. Díky Praze přibylo modelů pro tváře české mediální scény. U nás v butiku v Masné ulici u Staroměstského náměstí si vybere jak manažerka, tak studentka, tak celebrita, jak typově, tak cenově.
Butik byl slavnostně otevřen v prosinci roku 2008, můžete srovnat své působení v Praze a Brně?
Praha nabízí další možnosti, proto zde zřizujeme nově přímo v butiku i atelier. V Brně působím 18 let a mám k němu i svým zákaznicím blízký vztah. A v Praze se na nové zákaznice moc těším!
Šaty by podle vás měly zvýrazňovat osobnost. Oblékáte také celebrity, jak uplatňujete toto své pravidlo při výběru módy pro známé ženy?
I slavné ženy jsou v prvé řadě hlavně ženami a chtějí se líbit a cítit se příjemně. Každá osobnost dotváří model a model dotváří osobnost.

A které slavné osobnosti se ve vašem oblékají?
Namátkou je to úžasná Míša Dolinová, dál moderátorka zpráv na Nově Míša Ochotská, pak Miss ČR 2004 Jana Doleželová, večerní šaty taky oblékla moderátorka Kateřina Kristelová, Missky Lucie Váchová a Eliška Bučková, která mi teď volala, že by ráda v mých šatech předala za pár dnů korunku nové České Miss.

Módní doplňky – inspirativní fotogalerie

módní doplňky inspirace fotogalerie

 

Po celý rok 2009 budete patronkou Slováckého divadla v Uherském Hradišti spolu s Lucií Bílou a Květou Fialovou, co to znamená pro vás jako návrhářku?
S Uherským Hradištěm mám úzký vztah, narodila jsem se tu. Jsem hrdá na čestnou funkci, kterou mi Slovácké divadlo svěřilo. Zastupuju svět výtvarný, Lucie Bílá svět hudební a Květa herecký.

Jen od roku 2009 máte za sebou celou řadu zajímavých a prestižních akcí, co chystáte na módní přehlídky v březnu?
Chystám módní umělecké zážitky, ať už pro firmy, které chtějí mít jedinečnou přehlídku na své akci nebo pro města – v březnu například pro Strážnici. Víte, těší mě, když nám firma zavolá další rok znova a chce nás opět na své akci, vznikají tak dlouholeté spolupráce, kterých si vážím.

 

Nedávno jste fotila také s moderátorkami Míšou Ochotskou, Míšou Dolinovou a Miss ČR Janou Doleželovou, jak se vám se známými dámami spolupracovalo?
Skvěle, jsou to moc fajn holky. Třeba focení s Míšou Dolinovou pro jeden magazín, to jsme se sešli všichni v butiku, uvařili si kafe, a to všichni včetně fotografky, asistenta, vizážistky. Probrali jsme první poslední a během toho se líčilo, česalo, stylovalo. To trvá i několik hodin a pak se jde fotit do mrazu a pak Míša běží do divadla, už jsem v divadle na ni byla dvakrát a je skvělá. Obdivuju ji, jak tenhle mediální a pracovní zápřah pořád usměvavá vydrží.
V tisku jsem zaznamenala nepříjemnou událost v podobě odcizených šatů, shodou okolností se jednalo o šaty nejdražší. Máte již nějaké zprávy, které by vedly ke zjištění bližších informací?
To byly šaty pro Míšu Dolinovou na galavečer ankety ANNO. Hned jsme ostatním návrhářům v okolí psali email, ať si dají pozor na dámu, která má pod paží rozepnutou plátěnou tašku. Identifikovali ji už ve dvou buticích v centru.
Ačkoliv venku ještě mrzne, nedá nám to, abychom nepřemýšleli již nad tím, co se bude nosit na jaře a v létě. Na jaké módní trendy se máme připravit?
Noste to, v čem se cítíte dobře. Móda tomu naštěstí přeje a vyberou si opravdu všichni. Světoví návrháři prezentovali na molech především tělové barvy a jednodušší, ale zajímavé střihy. Moje kolekce na jaro léto bude dutinková, dutinky v šatech, tričkách, sukních, kabátcích, nechte se překvapit!
Na jaké akce se především v nadcházející sezóně můžeme těšit?
Jsem opět hlavní návrhářkou mezinárodní soutěže Miss Europe & World Junior a chci do Prahy dostat všechny finalistky na autorskou přehlídku, tedy mít na mole představitelky 40ti států celého světa. Také jednáme s týmem Taťány Kuchařové o charitativní přehlídce v New Yorku. Ale ty pro mě nejdůležitější akce nechci ani vyslovit, abych je nezakřikla.

Zaujala mne na vašich stránkách možnost nechat si ušít šaty na míru – šaty, které by vystihovaly symbolicky firmu, město či událost. Je o něco podobného zájem? Jak takové šaty na míru vytváříte?
Je to moje specialita. Pokud vím, zatím tohle nikdo jiný nenabízí. Navrhnu šaty ve znaku města nebo podle loga firmy, která tím překvapí své klienty na své reprezentační akci. Na mezinárodních akcích zase mají úspěch moje národní šaty. U těch kdosi kdysi řekl, že by se měly dát prezidentovi. Jenže to by pak ležely někde ve skříni na Hradě a nikdo by je neviděl. Teď jsou na přehlídkách důstojnou tečkou.


Bude vás také zajímat:

www.mariezelena.cz
26.3.2009 12:00| autor: Simona Maxová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist