Miss Jitka Nováčková stráví léto v Americe

Romantickou dovolenou s přítelem musí letošní Česká Miss Jitka Nováčková odložit na zimu. Celé letní prázdniny totiž stráví za oceánem – a její způsob léta zdá se zajímavý!

Jitka nejprve zamíří na Filmovou Akademii do New Yorku, kde bude studovat lekce herectví. Ty získala spolu s korunkou krásy a dalšími cenami vítězstvím v České Miss. „Ještě nikdy jsem v New Yorku nebyla, bude to moje premiéra,“ těší se pohledná blondýnka, která nevylučuje hereckou kariéru. Objevila se prý i první nabídka na roli, ale nechce nic zakřiknout. „Ještě nechci říkat nic konkrétního,“ dodala záhadně. Na newyorské škole se zřejmě akorát mine s Jirkou Mádlem, který sem zamíří v srpnu studovat scenáristiku. Na rozdíl od Jitky si ale bude školu hradit z vlastní kapsy.

Po návratu z New Yorku si Českou Miss vezme do parády módní návrhářka Jana Berg, aby jí zhotovila šaty na mezinárodní klání Miss Universe. Bude je muset spíchnout horkou jehlou – Jitka s nimi musí ještě v srpnu odcestovat do Brazílie, kde vypukne letošní boj o světovou korunku krásy. „Chtěla jsem začít pořádně cvičit, abych měla lepší pocit, ale časově to nějak nezvládám,“ přiznala Jitka. V uplynulých týdnech se musela věnovat přípravám na maturitní zkoušku, hodně času jí zabralo také vyplňování formulářů a vyřizování víz, které před odletem na Miss Universe musí podstoupit každá kandidátka. Jitka prý byla ráda, když večer mohla ulehnout do postele a trochu se vyspat.

Přes všechen shon a stres nakonec odmaturovala na českobudějovickém gymnáziu s přehledem. Na maturitním vysvědčení převládají jedničky. „Nejvíce stresů je určitě před ústní částí, člověk chce chytře odpovídat, mluvit plynule, aby nezklamal jak sebe, tak učitele,“ říká Jitka, která měla původně v plánu zkusit studovat dvě vysoké školy najednou. V tuto chvíli je jí ale jasné, že s nabitým programem úřadující České Miss bude ráda, když zvládne jednu, a to ještě v kombinované formě. Nástup na vysokou navíc možná odloží až na příští rok.

Ačkoli ji doposud lákaly ekonomické obory nebo biomedicína, o budoucnosti zatím nemá zcela jasno. Kdoví, třeba v ní newyorští profesoři objeví herecký talent a pošlou ji do Hollywoodu! „Já bych chtěla zkusit všechno,“ prohlásila Jitka, která ve svých devatenácti letech více méně čeká, kam ji vítr zavane. Naskytne-li se příležitost k hraní, určitě ji využije. Zda to bude Barrandov nebo Hollywood, na tom jí zřejmě až tak nezáleží. Je mladá a může se rozlétnout kamkoli…

28.6.2011 12:00| autor: Libuše Burger

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist