Michaela Kuklová: Konečně šťastná jako princezna

V mládí hrávala v pohádkách se šťastným koncem. Vlastní život jí ale pohádkový scénář nenapsal. Pohledná herečka Michaela Kuklová (43) si prošla těžkými zkouškami, aby z nich nakonec vyšla posílená a šťastná, jak si princezna zaslouží.

Režisér Troška jí vždycky říkával, že s takovou usměvavou, jemnou tváří může hrát akorát princezny nebo dobračky. Záporné role jí byly odepřeny. Také ve svém soukromém životě bývala Michaela „tou hodnou“, co se držela domácnosti, věrně milovala manžela a podporovala ho ve všech aktivitách. Po nepříjemném rozvodu už ví, že se musí věnovat také sama sobě a žít svůj život podle vlastních priorit.

Třináctileté manželství s Jiřím Pomejem jí nic dobrého nepřineslo. Nejen že se nedočkala vytouženého miminka, ale navíc musí splácet část dluhu, který se producentovi nakupil po propadáku Andělská tvář. Ohledně této kauzy ještě není všem dnům konec – Pomeje stále nezaplatil Státnímu fondu na podporu a rozvoj české kinematografie vypůjčenou částku, a ten po něm teď soudně vymáhá 5,5 milionu korun. Obžalovanému hrozí až tři roky vězení za podvod.

Tím se už Michaela trápit nemusí. Na splátky Pomejeho dluhu ovšem vydělává s hořkostí. „Je to trápení,“ přiznala s tím, že dluh je v současné době naštěstí jediným mrakem nad její hlavou. Má krásného, téměř tříletého syna a šťastný vztah s podnikatelem Romanem Holomkem. „Naučila jsem se, že člověk ve vztahu musí být trochu sobec. Dělat to, co ho těší a směřovat svůj život tak, aby neměl pocit, že se pro druhého obětuje,“ uvedla Michaela v nedávném rozhovoru. A žije se jí mnohem lépe.

Na svatbu s přítelem z logických důvodů nepomýšlejí. Michaela se jednou pořádně spálila, a tato zkušenost jí bohatě stačila. Stala se z ní samostatnější osobnost, která je schopná rázného jednání. Možná i proto se jí teď dobře hrála role pomstou posedlé primářky Ley v seriálu Ordinace v Růžové zahradě. Při natáčení mohla dát svým emocím průchod a v záporné postavě se doslova vyřádila. Intriky proti ošetřující lékařce Běle (Zlata Adamovská) vyvrcholily rvačkou, při níž si obě ženy vjely do vlasů! „Kameramani nám říkali, že z té scény měli husí kůži,“ přiznala s úsměvem Michaela.

Někdejší princezna Jasněnka na zápornou roli čekala léta a přijala ji s povděkem. Konečně se vymanila ze škatulky „hodná dívka“. Její postava nicméně z Ordinace po konfliktu s Bělou zmizela a nikdo netuší, kdy se zase na obrazovky vrátí. Neví to ani sama Michaela. „Je to pro mě úplně stejná detektivka jako pro diváky,“ uvedla. Role v seriálu pro ni představovala návrat do televize po tříleté mateřské. Vzhledem k tomu, že ve svém věku už další dítě neplánuje, můžeme se těšit na její definitivní comeback. Její kariéra má stále šanci na rozkvět.

14.6.2011 12:00| autor: Nataša Slánská

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist