Markéta Irglová se v tichosti vdala

Oscarová zpěvačka a skladatelka Markéta Irglová (23) je už vdanou paní. O letním slunovratu se provdala za amerického baskytaristu Tima Iselera. Jejich svatba překvapila i jejich příbuzenstvo, které ani nebylo na obřadu. Oslava prý bude později.

Tim byl dlouho mým úžasným společníkem a když mě požádal o ruku, celým svým bytím jsem řekla ano,“ napsala Markéta na svůj web. „Od té doby jsme se snažili vymyslet termín svatby tak, abychom zrovna nekoncertovali a naši blízcí a drazí by za námi mohli přijet a sdílet ten okamžik s námi. Bohužel to bylo těžké, protože naši přátelé i rodiny žijí ve všech koutech světa, a při našem pracovním vytížení jsme neměli ani čas ani energii něco organizovat,“ vysvětlila zpěvačka důvody, proč se s Timem nechali oddat bez hostů.

Markéta i její manžel působí v kapele Iron and Wine, se kterou jezdí po celém světě. Jejich domovem je New York, ale svatba se konala v Chicagu, odkud pochází Tim. Markéta přijala manželovo příjmení, v hudební branži však bude vystupovat nadále pod jménem dívčím. Na založení rodiny zatím nespěchá. „Věřím, že některé věci máme pod kontrolou jenom zdánlivě, takže je někdy lepší dát jim přirozený průběh,“ vyjádřila se v nedávném rozhovoru. ¨

Spolupráce s bývalým partnerem Glenem Hansardem, s nímž před třemi lety získala Oscara za píseň Falling Slowly podbarvující nízkorozpočtový film Once, dosud nevyhasla. Tento týden se například potkají na festivalech v Náměšti nad Oslavou a v Telči, kam ji pozval jako hosta.

„Když jsem byla mladší, naivní ve své nevinnosti, nepochybovala jsem, že existuje pravá láska. Taková, co přežije všechny zkoušky a nástrahy. Viděla jsem o ní filmy a četla o ní v knížkách a cítila jsem ji ve svém srdci, jako bych ji už prožila sama… Pak jsem potkala muže, se kterým jsem prožila love story vlastní. Rozchod málem zbořil všechno, v co jsem věřila, a donutil mě hodně věcí přehodnotit,“ zpovídá se Markéta na svých stránkách. „Naučila jsem se, že láska má hodně tvarů a prožíváme ji v rozličných formách.

[[related]]

Kvůli hudbě a nutnosti spolupráce se zpěvačka musela přenést přes emoce a zůstat s Glenem v přátelském kontaktu. Nyní se zdá, že je s rozchodem více než smířená. V náruči novomanžela a ve víru práce se na podobné rány zapomíná snadno. ..

26.7.2011 12:00| autor: Libuše Burger

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist