Marie Rottrová – po šedesátce tak krásná!

Nikdy to nepřeháněla s kosmetikou – má jedn oblíbený krém – přesto je stále krásnější. Navzdory tomu, že jí zanedlouho bude sedmdesát let, vypadá zkrátka nádherně. V očích má stále vzrušující jiskru. Je plná života a na sex-appealu neztrácí – čím to může být?

Ostravská „Lady Soul“ zraje jako víno a rok od roku vypadá lépe. Je to zásluhou utajených plastik, botoxu, soužití s mladým přítelem? Nebo je to snad díky genům, omlazujícím kúrám kyslíku? Jisté však je, že v jejím věku by asi mnoho žen toužilo vypadat tak, jako Marie. Ani závažná nemoc, tříštění kostí, a nelehké situace v jejím životě neovlivnily Mariinu krásu.

Důvodů, proč se národem oblíbená Maruška drží, má i v devětašedesáti letech mimořádnou auru ženskosti, je celá řada. Marie je i přes životní průšvihy pozitivní. Má záviděníhodnou optimistickou povahu. V soukromí je prý takový komik, který rozesměje každého. Láska s jednapadesátiletým mužem určitě zpěvačku rozzářila. Dala jí sílu do života, navrátila ztracenou suverenitu, která dobrovolným jedenáctiletým celibátem utrpěla. Nicméně Marie své ohníčky v očích neztratila ani po druhém, zraňujícím rozvodu. Výrazným plusem zpěvačky je i její činorodost. Neustálé nutkání něco dělat, být v pohybu. Další moment, který drží v kondici.

Kdyby nepotkala svou pozdní lásku, mladého Milana, tak by si jistě zaplnila život vnuky, zpíváním, psem, zahradou… Ale s přítelem je to lepší. Osamělost po smrti matky děsila i Marii. Její synové už měli vlastní rodiny… Zkrátka sólo to jde vždycky hůř.

Životospráva nebo plastika

Jistě, svou roli hraje životospráva i v případě Marie Rottové. Rozhodně prý ale nedrží žádné detoxikační kúry a například makrobiotická strava jí zase nedělá dobře.Nic neláme přes koleno a přirozeně následuje zvyky, které si osvojila od rodičů, ve své rodině.

Jak známo, touha zastavit čas pomocí skalpelu či botoxu je častou cestou do pekel. Tou Rottrová rozhodně nekráčí. Existují  spekulace o tom, že Marie Rottrová je vyznavačkou face-liftu. Tyto tlachy ji  prý ale rozčilují a tvrdě je odmítá. Nicméně podle kuloárových informací plastiků už v devadesátých letech zpěvačka tento zákrok podstoupila (chtěla jen decentní úpravu).

Zraje zkrátka s noblesou, je uměřená. Největší devizou Rottrové byla a je přirozená ženskost. Geny daný půvab, charisma. Tomu podlehl i výrazně mladší podnikatel Milan, který se kvůli Marii rozvedl. A ženský náboj sedmašedesátileté Rottrové oslovuje i veřejnost.

Umí se obléknout

„Když je žena mladá, vypadá dobře i nenalíčená, ale musí mít upravené vlasy. Ty jsou podle mne důležité, je to základ. Pokud je má umyté a lesklé, nic víc už vlastně nepotřebuje. Čisté nehty a oblečení, rty zdůrazněné leskem, to bohatě stačí. Čím je žena starší, tím více o sebe musí dbát.“

Jak je vidno, Marie je zastánkyní názoru, že vypadat dobře, je povinností každé ženy a dodává: „Samozřejmě, buď že na sebe rezignuje, je jí jedno, jak vypadá, nebo že se chce líbit. A nejen mužům, hlavně sama sobě. Vypadat dobře je důležité kvůli vlastnímu sebevědomí. Když se žena dívá do zrcadla, je to znamení toho, že jí na sobě záleží!“.

Pokud vás ale zajímá, v čem chodí Lady Soul doma – zda-li to jsou vytahané tepláky, či kostýmek od Channelu, pak vězte, že obojí. „Rozhodně nejsem pořád za elegantní dámu. Ráda chodím i sportovně oblečená.“ V zimě preferuje džíny a bílé triko, v létě zase bílé plátěné kalhoty a bílé triko. „V téhle barvě cítím dobře. Někdy, když si chci večer u televize udělat velké pohodlí, tak si vezmu třeba i ty tepláky a mikinu, alespoň je mi příjemně.„.

Velkým vzorem v oblékání a stylu vůbec, byla Marii její maminka, která prý byla vždy a všude za elegantní dámu.Nosila šaty, kostýmy, klobouky, pěkné kabáty, lodičky. Zdá se, že Marie vyrůstala mezi krásnými ženami – její druhou módní ikonou byla totiž její teta. I ona byla vždycky v šatech a střevících.

Ženy z rodu Rottrů kalhoty prý vlastně vůbec nenosily. S tímto trendem přišla až Marie. „Když jsem v sedmdesátých letech poprvé vyjela s kapelou do Ruska na zájezd, byla jsem tam jediná žena,která měla kalhoty. Ostatní se za mnou kvůli nim otáčeli, přitom u nás už to v té době bylo běžné dámské oblečení.“

5 tipů Marie Rottrové pro energii a vnitřní pohodu:

1. Denně si ráno doma lehce zacvičte. Marie občas i přidá cviky na posílení břišních svalů, ale do posilovny prý nechodí.

2. Marie miluje chůzi, říká :„Jsem nadšený chodec, miluji procházky rychlou ostrou chůzí. Ráda mám i brusle, ale po úrazu si musím dávat pozor.“

3. Maruščino kulinářské umění je věhlasné, zkuste si i vy uvařit občas zdravě. „Kromě české vařím i řeckou, italskou nebo thajskou kuchyni. Saláty a vitaminy v kuchyni nabízejí nepřeberné množství inspirace.“

4. Pokud si po večeři ráda dopřejete sklenku červeného vína, pak to děláte stejně, jako nestárnoucí Marie Rottrová. Dobře ví, že červené víno v malé míře podporuje krevní oběh. A co si budeme namlouvat, dobře se po něm usíná.

5. Ani po intelektuální stránce by se neměla žena zanedbávat. „Snažím se stále být aktivní, zajímat se o novinky, dění kolem sebe.“ Říká Marie Rottrová, která, jako by vlastnila elixír věčného mládí.

30.11.2010 12:00| autor: Lucie Elen

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist