Lunetic se vrací: Z mladých hošanů jsou zralí ženáči

Kluci, po kterých kdysi šílela náctiletá děvčata, se vrací na scénu. Od rozpadu Lunetiku uběhlo jedenáct let, z nerozvážných hochů jsou usedlí tatíci a jejich fanynky už také kojí vlastní potomky. Podaří se jim navázat na staré úspěchy?

Martin Kocián, David Škach, Václav JelínekAleš Lehký. Před jedenácti lety je lidé na ulici poznávali a obklopoval je houf dívek žadonících o autogramy. S rozpadem kapely pohasla i jejich sláva. Každý z kluků si šel vlastní cestou a zdálo se, že už je zpátky dohromady nic nespojí. Martin zkusil štěstí v Irsku a po návratu do Čech se živil jako barman. David pobyl několik let v Anglii a poté se vrhl na truhlářství. Václav začal s přítelkyní podnikat a Aleš se stal moderátorem v rádiu. Všichni jsou zadaní, někteří už založili rodiny. Vypadají zcela jinak než na plakátech z konce devadesátých let. Bude jiná i jejich hudba?

Na cestě je nová autorská deska, kterou uvádí singl nazvaný Na vlnách. Nasládlé hitovky typu Máma nebo Chtěl bych tě líbat jsou podle všeho už minulostí. Když kluci před třemi lety vypustili první vlaštovku ohlašující jejich návrat a uspořádali první společný koncert od rozpadu kapely, nechali se slyšet, že se jejich hudba napříště ponese v rockovějším duchu. „My jsme si s klukama chtěli hlavně znovu zahrát. Pokud nás to bude bavit, vrátí se staré přátelství a znovu vzejde duch kapely, uvažovali bychom o dalších vystoupeních,“ uvedl tenkrát David.

A už je to tady. Staré přátelství bylo oprášeno, rozbroje zapomenuty a nový singl se ocitne na vlnách co nevidět. „Návrat přichází včas. Pociťuji ho uvolněně… Teď jsem pořád zavřený ve studiu a dokončuju album, aby se vše stihlo včas,“ svěřil se Václav na tiskové konferenci, kterou kapela uspořádala u příležitosti svého znovuzrození. Kluci počítají s možností, že nové album nebude mít takový ohlas, jakému se těšily desky v dobách jejich slávy. Prozatím nepočítají ani s masivními koncerty. Za zkoušku to ale určitě stojí! „Jedno vím jistě, muzice se chci věnovat dál, ať přijde cokoliv,“ prohlašuje Václav, který v minulých letech působil jako producent jiných hudebních skupin a vybudoval vlastní nahrávací studio. Obnovený Lunetic může mít hvězdný úspěch, nebo padne na dno jednou provždy. Kluky ale každopádně čeká spousta práce i zábavy!

14.9.2011 12:00| autor: Nataša Slánská

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist