Lunární kalendář od 8. do 13. září 2022: Magická síla úplňku odkrývá dávné křivdy

Vodnář a Ryby vybízí k péči o chodidla a měj na paměti, že v Beranu hlavou zeď neprorazíš. Jaký na nás bude mít vliv přicházející úplněk a jak pečovat o tělo i duši, ti právě teď prozradí náš nový lunární kalendář.

lunarni-kalendar-2-1100x618.png Zdroj: Shutterstock.com

8. – 9. 9. – Vodnář


Luna putuje ve znamení Vodnáře, energie v tyto dny velmi intenzivně působí na bérce, kotník, patu, lýtko, holeň a křečové žíly. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Pokud máš volný víkend, tak naplánuj společné aktivity s rodinou, dětmi či přáteli. Popusť uzdu své fantazie a vydej se na bláznivou jízdu neznámou krajinou. Přicházející úplněk dodává odvahu, nadšení a také touhu poznat nepoznané. V přírodě zhluboka dýchej a kráčej vstříc nádherným prožitkům.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Napětí a podrážděné nervy uklidníš v přírodě. Nepodlehni emocím, jak rychle přijdou, stejně tak rychle odezní.

Co ještě můžeš?

– vyživovat pleť, tělo, duši, aplikovat kvalitní krémy, olejíčky v bio kvalitě
– zadělat těsto na buchty, koláče, chleba

10. – 11. 9. – Ryby


Luna putuje ve znamení Ryby, které ovlivňuje chodidla, chůzi, prsty u nohou a lymfatický systém.
Cokoliv v těchto dnech uděláš pro tyto orgány, působí velmi blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Jemné, něžné a intuitivní energie vnáší do života touhu objevit nepoznané. Hlavu nám může zamotat úplněk, který v mnohých vyvolává emoční výbuchy. Pokud pocítíš jakýkoliv tlak v oblasti bříška, zhluboka dýchej a nedávej emocím sílu. Jen si dovol, aby vše proběhlo bez bojování, když se zklidníš, přijde znamení, ať již v podobě vnitřního vnuknutí, rozhovoru či písničky. Odpovědi přichází odkudkoliv, stačí být klidná a vyrovnaná, bez tlaku a urputného chtění dostat vše okamžitě. Oslavuj život, rozhodni se pro změnu a obklop se příjemnými lidmi. V mnoha zemích je luna stále oslavována a uctívána. Lidé se schází, stoly se prohýbají pod dobrotami, zpívají, tančí a baví se. Ať tě již trápí cokoliv, neuzavírej se před venkovním světem. Sdílená radost i starost je vždy menší, než když se trápíš o samotě. Jestli je tvůj život momentálně zamotaný jako klubíčko vlny, udělej první krok a tím je přijetí. Přijmi vše s pokorou a řekni si: „Tak jo, je to tak a momentálně nic nezměním, přijímám tě živote“.

Prohlášení, které pomáhá v náročných chvílích: Jsem v bezpečí.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Emoční napětí, vztek, hádky, bojování se sebou i s ostatními.

Co ještě můžeš?

– oslavovat, rozjímat, milovat život, sebe, ostatní, pečovat o psychickou pohodu a rovnováhu
– plavat, koupat se, cvičit ve vodě, relaxovat, pečovat o nožky, dopřát si reflexní masáž chodidel
– prát prádlo, zalévat rostliny doma i venku

Vyzkoušej také:

12. – 13. 9. – Beran

Luna putuje ve znamení Berana, ten intenzivně působí na hlavu, mozek, obličej a oči. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Nádech, výdech, klid a pohoda. V takovém rozpoložení vykroč do nového týdne a tvé dny budou úžasné. Zapomeň na „beraní“ hlavu, neústupnost, tvrdost a paličatost. Dopřej si volnost a netlač na pilu. Co nejde zrealizovat, odlož na později, tvůj příběh si tě časem najde sám a vše do sebe zapadne samo, bez tvého urputného snažení. Vnímáš tlak? Fyzická aktivita ti pomůže, pusť se do úklidu, zacvič si, tanči, zpívej a nedovol mysli, aby tě ovládala.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Rozladěnost, neústupnost, jakýkoliv tlak měnit věci podle svého a na sílu.

Co ještě můžeš?

– nehádat se, žít a být v klidu
– na unavené oči přikládat obklady ze světlíku, cvičit oční jógu

text: Sára Částečková, zdroj: Vliv měsíce – Johanna Paungger Poppe a Thomas Poppe, foto: shutterstock.com

8.9.2022 7:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist