Lunární kalendář od 24. února do 2. března 2021: Hraj si a miluj život

Magická moc úplňku umocní tvé touhy i přání. V Raku je dobré pečovat o zažívání. Lvi přímo vybízí k lásce a aktivnímu pohybu. S Pannou odlehči jídelníček a pečuj o své tělo i mysl. Váhy přináší rovnováhu, harmonii a touhu změnit svůj život k lepšímu. Co víc můžeš udělat pro své tělo i duši, ti prozradíme právě teď.

lunarni-kalendar-1-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

24. 2. – Rak


Luna putuje ve znamení Raka a ovlivňuje játra, žlučník, žaludek, hruď, plíce a průdušky. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Společné chvíle s rodinou, povídání s dětmi, plánování společných aktivit, to vše se nemine příznivým účinkem. Naslouchej dětem, dovol jim říct svůj dětský pohled na život, budeš překvapená, jak moudré jsou. Společné hry, zábava a smích jsou zárukou dobré imunity.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Přecitlivělost, napětí a touha „vyříkat si staré křivdy“. Pokud máš takové pocity, zhluboka dýchej a nechej myšlenky volně plynout, tím získáš čas na to, aby ses mohla vrátit zpět do svého srdce a nechala ho promlouvat. Soustřeď se na výživu těla i ducha a budeš se cítit skvěle.

Co ještě můžeš?

– popíjet čisticí čaje
– dbát na životosprávu, odlehčit jídelníček
– věnovat dostatečnou péči celému tělu, používat regenerační krémy, masky, oleje

25. – 26. 2. – Lev


Luna putuje ve znamení Lva a ovlivňuje krevní oběh, záda, srdce, bránici a arterii. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Lev vnáší do života víc láskyplných pocitů a také emocí, když se zaměříš na své srdce a rozhodneš se naslouchat svým pocitům, zjistíš, že je život jednodušší a radostnější. Nedovol myšlenkám, aby ti bránily změnit život k lepšímu, dokážeš vše, nač si pomyslíš, stačí se rozhodnout a pomalými krůčky měnit staré zvyky za nové. Rozhodni se žít radostně, a tak to také bude.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Dlouhodobé obavy, strach, nejistota, zášť či nenávist, ať již k sobě, situaci nebo konkrétnímu člověku. Každý má svůj úkol, který plní podle svého plánu, stačí respektovat ostatní a nezapomínat také na sebe. Nesuď ostatní, nesuď ani sebe, měj se ráda a buď vděčná za to, že jsi žena, je to velký dar. Pokud máš problémy se srdíčkem, nepřepínej tělo přílišným stresem a fyzickou námahou, zvol pohodový a klidný režim s procházkou, pokud nevíš, co je pro tvé tělo nejlepší, vše konzultuj s lékařem, který ti také poradí ohledně pohybu a cvičení.

Co ještě můžeš?

– cvičit, chodit, trénovat úsměv, milovat život, mít se ráda, podívat se do zrcadla a pochválit se
– pečovat o vlasy, zastřihnout konečky
– rozproudit krevní oběh pohybem a dobrou náladou
– masírovat záda, ramena, ruce
– srdce je láska, miluj sebe tak, jak chceš, aby tě milovali ostatní
– láskyplné prohlášení pro dny Lva: Miluji život, mé srdce je otevřené lásce a láskyplným vztahům

27. – 28. 2. – Panna


Luna putuje ve znamení Panny, zvláštní síla působí na trávicí orgány, slezinu a slinivku břišní. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Nadechni se a v klidu naplánuj volný víkend. Úplněk může probouzet v těle i duši silné emoce, proto je dobré nedávat jim sílu a energii. Neklid vyměň za aktivní pohyb, fyzickou činnost a pomoc tam, kde se jí nedostává. Místo kritiky pochval a obejmi své nejbližší, všichni si zaslouží lásku bez ohledu na to, co se právě teď děje. Jak zůstat v rovnováze? Rozjímej nad životem, usměj se na sebe do zrcadla, napusť si vanu a relaxuj ve voňavé lázni. Sleduj plamínek svíčky a nechej myšlenky volně plynout, pokud přijde obava, strach či kritika, nechej vše proběhnout, nedávej jim sílu a energii. Prohlášení, které ti může pomoct: Jsem v bezpečí a miluji život. Připrav si k posteli zápisník a sleduj své sny, mohou přinášet poselství či vize. Pokud si nic nepamatuješ, je to skvělé, tvá mysl není zatížená přílišným přemýšlením a starostmi. Máš květiny? Povídej si s nimi, pochval je a poděkuj za to, že rozdávají krásu a radost svým bytím. Víš, že rostliny reagují na emoce? Vadnou, když nemají dostatečnou péči a vzkvétají v láskyplném prostředí.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Kritika k sobě či ostatním. Buď nad věcí, a pokud děti či ostatní neplní tvé představy, zbytečně je nekritizuj. Ukaž jim správný pohled na život, vysvětluj, komunikuj a dovol, aby každý měl svůj názor na život a mohl se svobodně vyjádřit bez pocitů strachu či obav, co bude.

Co ještě můžeš?

– čistit tělo bylinkovými čaji
– na úplněk držet půst, odlehčený jídelníček, vynechat cukr, méně solit
– pečovat o vlasy, zastřihnout konečky
– pečovat o celé tělo – aplikovat čistící masky, vmasírovat kvalitní krém či olejíček

1. – 2. 3. – Váhy


Luna putuje ve znamení Váhy a její síla působí na oblast kyčlí, močového měchýře a ledvin. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Představ si, že máš v ruce kouzelnou hůlku a vše, čeho se dotkneš, vzkvétá a zkrásní. Tak to totiž ve dnech Váhy opravdu je. Pečuj s láskou o své tělo, duši i mysl. Rozhodni se hned ráno prožít krásné dny bez ohledu na to, co se kolem tebe děje. Pomůže ti toto prohlášení: Tím, že myslím na hezké věci, uzdravuji sebe i ostatní. Jsem vděčná za své zdravé a krásné tělo. Rovnováha a harmonie jsou mou nedílnou součástí. Vyber si nebo udělej vlastní prohlášení, hraj si, raduj se a miluj.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Pozor na zbytečná nedorozumění ve vztazích, než něco uděláš či sdělíš ostatním, zhluboka se nadechni, vydechni, usměj a pak teprve komunikuj. Pamatuj, všechno jde vyřešit v klidu bez hádek či sporů.

Co ještě můžeš?

– těšit se na jaro
– popíjet čisticí čaje z bylin
– pečovat o celé tělo, používat kvalitní kosmetiku bez zbytečných éček

foto-zdroj: shutterstock.com

24.2.2021 7:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist