Lunární kalendář od 21. do 27. dubna 2021: Miluj, tancuj, raduj se

Síla úplňku může probouzet skryté bolesti. Lev ti dodá sílu vše zvládnout. Panna pomůže v preciznosti a vytrvalosti. Váha vše spravedlivě vyváží a dodá skutkům i činům rovnováhu. Vydej se Štírem sbírat byliny, rozjímat v přírodě a získat zpět odvahu čelit životním výzvám. Jak správně pečovat o tělo i duši, ti prozradí náš nový lunární kalendář.

lunarni-kalendar-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

21. – 22. 4. – Lev


Luna putuje ve znamení Lva a ovlivňuje krevní oběh, záda, srdce, bránici a arterii. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Aktivní pohyb, radost ze života a optimismus naplní tělo i mysl léčivou energií. Miluj, sportuj, tancuj a buď nad věcí. Pohybem oživíš krevní oběh a posílíš srdce, které je sídlem lásky.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Nenávist a zlost velmi negativně působí nejen na tělo, ale také na duši. Je jedno, jestli miluješ ostatní, ale sama k sobě nedokážeš být láskyplná. Je velmi důležité přijmout vše takové, jaké je a radovat se z maličkostí. Krůček po krůčku postupuj vpřed a nechej za sebou všechna falešná přesvědčení z dětství a dospívání. Narovnej se, usměj a vykroč hrdě vpřed. Zamysli se, jak jsi na tom s láskou k sobě, máš se ráda nebo jsi kritická, a dokonce cítíš nenávist ke svému tělu? V tom případě je nejvyšší čas začít se sebou něco dělat. Usměj se na sebe do zrcadla, mrkni na tu krásnou ženu, která se na tebe dívá. Co vidíš v jejích očích, smutek, bolest nebo naději? Podívej se na emoce, jako na malé vystrašené dítě, které prosí o pomoc. Obejmi jej a promluv s ním o lásce a odvaze.

Co ještě můžeš?

– pečovat o vlasy – dopřát jim výživné masky, zábaly, stříhání, koupání a oplachovaní v bylinkách, to vše zaručí hustou lví hřívu
– smát se, bavit, rozjímat nad životem a dovolit si být šťastná
– zadělat těsto na chleba, buchty a kouzlit v kuchyni
– udělat radost sobě, ostatním, obdarovat úsměvem, humorem, dobrou náladou, optimismem

23. – 24. 4. – Panna


Luna putuje ve znamení Panny, zvláštní síla působí na trávicí orgány, slezinu a slinivku břišní. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Pátek je malý svátek a příprava na volný víkend. Je vhodné držet půst, pokud si netroufáš, můžeš vyzkoušet přerušovaný půst či odlehčený jídelníček. Popíjení čerstvých bylin pročistí tělo a rozzáří duši. Kopřivový čaj můžeš použít také jako oplach na vlasy, které zesílí a rychleji porostou. Víš, že má kopřiva přímo zázračné účinky? Dokáže si poradit např. s nemocnými klouby, cukrovkou, působí na problémy se zažívám, zvyšuje také tvorbu mateřského mléka, může se využít jako pleťová voda nebo na koupele nohou. Zkrátka a dobře kopřiva je zázračná, což již velmi dobře věděli naši předci. Sbírej mlaďounké rostliny, které mají největší léčebné účinky, jsou přímo nabité vitamíny a minerály.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Zbytečná kritika ostatních či sebe. Než začneš někoho hodnotit nebo posuzovat jeho práci, chování, skutky, činy, uvědom si, že každý dělá jen to, co umí. Dokonalý není nikdo na světě, právě nedokonalost dělá život zábavnější a pestřejší.

Co ještě můžeš?

– pokračovat v péči o vlasy
– myslet pozitivně a nekritizovat chování své, ani ostatních
– vysazovat, přesazovat rostlinky

25. – 26. 4. – Váhy


Luna putuje ve znamení Váhy a její síla působí na oblast kyčlí, močového měchýře a ledvin. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Nedělní sváteční den přímo vybízí k výletu do přírody, kde můžeš načerpat sílu a energii na nový týden. Odpočívej aktivně i pasivně. Váhy přímo vybízí k rovnováze a harmonii těla i duše. Rozjímej, usmívej se, nasávej vůni jara a rozhýbej tělo, které přes zimu zlenivělo.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Nerovnováha na těle i duši. Co to znamená? Jak se říká všeho s mírou, od jídla až po emoce. Dovol si na chvíli nic zásadního neřešit a užívej velmi příjemné energie, které toto znamení přináší. Štěstí, radost a láska je tady pro všechny, načerpej do zásoby a poděl se také s ostatními.

Co ještě můžeš?

– udělat radost květinou, obdarovat sebe, ostatní a usmát se na život
– zadělat těsto na chleba, buchty a péct
– držet půst, připravit se na úplněk
– pečovat o tělo i duši, aplikovat na obličej výživné krémy, masky

27. 4. – Štír


Luna putuje ve znamení Štíra, neexistuje další znamení, které tak intenzivně působí na pohlavní orgány a močovody, jako toto znamení. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Úplněk odkrývá skryté rány a bolesti, nedávej sílu emocím, zbytečně nelituj sebe ani ostatní a dovol, ať vše pouze proběhne. Jakou emoci je vhodné vyměnit za lítost? Soucítění. Když se řídíme svým srdcem, všechny ostatní negativní emoce zmizí a rozplynou se. Představ si, že je tvá bolest malé dítě, které je vystrašené, opuštěné a potřebuje uklidnit. Pevně ho obejmi a uklidni slovy: nic se neděje, jsem tady s tebou, velmi tě miluji. Pokud ti slova chybí, stačí láskyplné objetí. V dětství jsme jen přebírali vzorce chování od rodičů nebo blízkých a ti je zase získali od svých rodičů a příbuzných. Teď je šance začít znovu a vymanit se z minulosti.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Vyplatí se nikoho neprovokovat slovy ani činy. Pokud nechceš pochválit, je lepší mlčet. Slova jsou energie a každé zanechává svůj otisk, proto je tolik důležité komunikovat na rovinu a s láskou, pokud to nejde, tak nastavit zdravé hranice a dodržet je. Co řeknu, to je také důležité udělat. Bolest, kterou úplněk může znovu vyvolat, je jen dávná zkušenost a přesvědčení, že to nejde jinak. Věř, že všechno jde udělat jinak, zkoušej, trénuj, bav se a odpouštěj.

Co ještě můžeš?

– sbírat byliny, zalévat rostliny
– odpočívat, rozjímat a důvěřovat životu
– čistit tělo bylinami, duši soucitem a porozuměním
– vyzkoušet očistný půst, odlehčený jídelníček či přerušovaný půst
– pochválit sebe, partnera, děti, rodinu a nejbližší
– dodat odvahu sobě i ostatním, odpoutat se od falešných přesvědčení, které nám dávali ostatní

foto-zdroj: shutterstock.com

21.4.2021 7:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist