Lunární kalendář od 19. do 25. května 2021: Přichází magická síla úplňku

Plánuj, raduj se a miluj život stejně jako Lev. Panna se svou precizností dodá plánům jasný řád. Váhy podpoří rovnováhu a harmonii, aby vše proběhlo hladce a čistě. Se Štírem si dovol odpočívat, vyplatí se sbírat bylinky, které mají velkou sílu díky úplňku. Jak správně pečovat o tělo i duši, ti právě nyní prozradí náš nový lunární kalendář.

lunarni-kalendar-2-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

19. 5. – Lev


Luna putuje ve znamení Lva a ovlivňuje krevní oběh, záda, srdce, bránici a arterii. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Klíčové slovo pro dny Lva je láska. Jak silné vibrace vnímáš, když si uvědomíš svou lásku k sobě i ostatním? Naplň své srdce vděčností, láskou a pokorou. Přijímej životní výzvy jako skvělou příležitost k růstu a vývoji, nebraň se změnám, přestože je nemáš ráda, vždy posouvají dál a výš. Usměj se na sebe do zrcadla, jsi nádherná. Srdce miluje pohyb, proto se hýbej a nevyhýbej se ani fyzické práci. Pečuj o vlasy, tělo i duši, lásky není nikdy dost. Cítíš se sama? Pomáhej ostatním, buď užitečná a miluj život. Zdravě se hýbej, odpočívej, raduj se. Víš, že je v úterý Den muzeí? Skvělá příležitost, jak vyrazit za dávnou krásou našich předků.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Dlouhodobý vztek, nenávist a touha po pomstě, věřím, že to není tvůj problém, ale zamysli se, jak se chováš sama k sobě? Velmi často omlouváme chování ostatních, ale sami na sebe jsme příliš kritičtí. Místo kritiky a vzteku, že se ti něco nepovedlo, použij pochvalu a řekni si: jsem skvělá, příště to bude ještě mnohem lepší, dnes se mi to opravdu povedlo.

Co ještě můžeš?

– pečovat o vlasy, zastřihnout konečky, opláchnout čerstvými bylinami, udělat zábal, masáž
– zadělat těsto na chleba, buchty a péct
– mít se ráda a milovat život
– zdravě se hýbat, sportovat, pracovat, zhluboka dýchat

20. – 22. 5. – Panna


Luna putuje ve znamení Panny, zvláštní síla působí na trávicí orgány, slezinu a slinivku břišní. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Jestli jsi nestihla pečovat o vlasy, pusť se do toho, barvení, trvalá, nový střih nebo alespoň zastřihnutí oslabených konečků, výživná maska či kúra podpoří zdravý vzhled i růst. Rozhodně nepromeškej skvělou příležitost, jak pořádně rozmazlit své vlásky i sebe, nechej se hýčkat u kadeřníka a zapomeň na chvíli na každodenní starosti.

V čem ti půjde luna naproti? Jestli tě trápí zažívací potíže, proplachuj tělo čerstvými bylinkami a rozjímej nad příčinou. Někdy stačí jen málo abychom si uvědomili, jaké vzorce se nám v životě neustále opakují, pak je již malý krůček ke změně. Procházka v přírodě pomáhá na těle i duši.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Neustálý spěch, pocit, že musíš všechno stihnout v rekordním čase, s dokonalým výsledkem. Dopřej tělu i mysli čas, buď trpělivá a věř, že ti nic neuteče, velmi často zpomalíme, až se stane úraz či přijde nemoc. Zpomal, nespěchej a vychutnávej život, je nádherný.

Co ještě můžeš?

– sbírat bylinky, vyrazit do přírody, rozjímat, čistit tělo i duši pozitivním pohledem na život
– mít ráda své tělo, dopřát si odpočinek, zdravě se stravovat
– pečovat o vlasy
– uklízet, udělat si radost, nezapomínat na sebe a své potřeby
– na zahrádce: přesazovat, sázet, okopávat záhony, likvidovat plevel

23. – 24. 5. – Váhy


Luna putuje ve znamení Váhy a její síla působí na oblast kyčlí, močového měchýře a ledvin. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Váhy přináší šanci na urovnání sporů a neshod s partnerem. Odpustit sobě i ostatním je cesta ke zdraví a radosti. Co bylo, je pryč, ať žije přítomnost, kterou tvoříš budoucnost.

V čem ti půjde luna naproti? Pečuj o sebe, výživné kúry a zkrášlování těla působí velmi intenzivně. Naplánuj výlet s rodinou či přáteli a bav se. Harmonické energie přejí dobrým vztahům a zábavě ve společnosti.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Hádky, konflikty, zbytečné neshody a řešení zbytečností. Nenechej si pokazit sváteční neděli a pracovní pondělí. Načerpej energii na nový týden a buď láskyplná k sobě i ostatním. Dobré jídlo s dobrou společností působí blahodárně na tělo i mysl. Smích, humor a dobrá nálada jsou tím nejlepším kořením, okořeň si pořádně život a směj se z plných plic.

Co ještě můžeš?

– zadělat těsto na chleba, buchty a kouzlit v kuchyni
– pečovat o sebe, navštívit kosmetiku, barvit vlasy
– pečovat o ledviny a dobré vztahy

25. – 26. 5. – Štír


Luna putuje ve znamení Štíra, neexistuje další znamení, které tak intenzivně působí na pohlavní orgány a močovody, jako toto znamení. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Přicházející úplněk dokáže divy v dobrém i v méně dobrém. Jestli jsi dlouhodobě ve stresu, nedaří se ti ukončit spory či neshody v rodině či v práci, je dobré dovolit si na chvíli nic neřešit. Síla úplňku může totiž vyvolat napětí i zbytečné strachy, které jsou uloženy hluboko v naší duši. Pokud tě přepadne nečekaná úzkost či obavy z budoucnosti, zastav se na chvíli, zhluboka dýchej a nedávej sílu negativním emocím. Nerozčiluj se, vyhýbej se stresu, uvolni tělo a rozjímej v tichu nad životem. Někdy pro samé starosti a spěch nepřichází řešení, v tuto chvíli vše odlož stranou, zajdi do přírody a pozoruj zázraky, které se tam dějí, vůně, barvy, klid a ticho ti pomohou k naladění se na svou duši. Odpověď na tvé otázky může přijít okamžitě nebo také v noci, až budeš zcela uvolněná. Jasnovidný sen či vzkaz zapiš do deníčku, protože ráno si již většinou nic nevybavíme nebo jen malé útržky.

V čem ti půjde luna naproti? Plánuj, rozjímej a bav se. Magická luna vše umocní a znásobí dobré pocity. Dopřej svobodu svým blízkým, zapomeň na snahu mít všechno – všechny pod kontrolou a pamatuj, nikdo nám nepatří. Odlehči tělu, stravuj se jednoduše, lehce, zkus vynechat maso, cukr a tučné potraviny. Čaj nebo šťáva z čerstvých bylin podpoří správnou činnost orgánů, stejně jako koupel v bylinkách. Sedací koupel je úžasná na potíže s ženskými problémy.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Strach, hádky, výčitky. To vše nechej stranou a staň se bohyní – vědomou ženou, která má osud pevně ve svých rukou. Nezapomínej, nemůžeš se každému zavděčit, s láskou se nauč říkat NE, pokud víš, že jdeš sama proti sobě.

Co ještě můžeš?

– držet půst, milovat život, sebe, rozjímat nad životem, zapisovat své sny, radovat se ze života, nezdravě k sobě nepoutat děti, partnera či přátele
– vyživovat pokožku, aplikovat kvalitní krémy, oleje, pečovat o tělo i duši

foto-zdroj: shutterstock.com

19.5.2021 7:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist