Lunární kalendář od 17. do 23. března 2021: Dýchej, větrej, miluj

Síla Býka ti pomůže v klidu dořešit i ty nejzapeklitější úkoly a povinnosti. Blíženci nabádají ke správnému dýchání a také procházce na čerstvém vzduchu. Využít energii Raka je snadné, stačí se zaměřit na lásku k sobě a zapomenout na kritiku. Co víc můžeš udělat pro tělo a duši, ti právě teď prozradí náš nový lunární kalendář.

lunarni-kalendar-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

17. – 19. 3. – Býk


Luna putuje ve znamení Býka, který působí na hrdlo, orgány řeči – hlasivky, čelisti, zuby, mandle, štítnou žlázu, šíji a uši. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Víš, že je ve středu Den svatého Patrika? Možná si říkáš, copak můžeme slavit, když je všechno zavřené? Jasně, že můžeme, důvod k oslavám je vždy a za každé situace, byť se jeví jakkoliv nepříznivě. Oslavuj, raduj se a sdílej radost se svými nejbližšími. První jarní dny budou úžasné, úspěšné a také nadčasové, byla by škoda promarnit je fňukáním nebo povídáním si, jak je život těžký. Vždy se dá na všem najít TO lepší.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Negativní myšlení, od kterého se nemůžeš oprostit. Co znamená negativní myšlenka? Strach! Když se zklidníš, na chvíli budeš jen dýchat, zeptej se svého srdce, čeho se tak bojíš? Uklidni své vnitřní dítě, pohlaď ho a řekni, že je vše v nejlepším pořádku a věř, že tak to také je. Neztrácej čas tím, že se budeš cítit špatně. Přestaň o problémech hovořit a začni myslet jinak, neexistuje problém, který nelze vyřešit. Když změníš svůj způsob myšlení, začnou se měnit také situace a lidé kolem tebe. Tak to už stojí za pokus, co říkáš? Pozitivní prohlášení na dny Býka: Jsem vděčná za své zdraví a miluji život.

Co ještě můžeš?

– kloktat řepík, šalvěj, čistit tělo i mysl
– vyživovat pleť, pokožku, aplikovat masky, barvit vlasy
– v pátek oslavovat Světový den spánku, zaměřit se také na kvalitu vlastního spaní

20. – 21. 3. – Blíženci


Luna putuje ve znamení Blížence a ovlivňuje ramena, z části plíce, dech, paže a ruce. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Sobotní jarní rovnodennost přímo vybízí k oslavám, radosti a vděčnosti za život. Začátek jara vnáší do života radost a také naději, že vše bude zase dobré. Světlo, které tolik v zimních měsících chybělo, pomůže nastartovat jarní očistu těla i duše. Dýchej, větrej, miluj a usmívej se, vždy je důvod být šťastná.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Víkendové zamyšlení by mohlo nabádat k nespokojenosti, přílišné „rozumování“ nad partnerovým nebo vlastním chováním nepřináší nic dobrého. Komunikuj otevřeně o svých pocitech, zůstaň klidná a pak se začnou dít zázraky. Jen velmi málo žen umí správně komunikovat, vztek, lítost či smutek promění rozhovor v lavinu výčitek a obviňování. Neobviňuj ostatní ani sebe za život, který máš, ale začni vědomě měnit staré vzorce chování. Na svět jsme přišli dokonalí, celiství, aniž bychom museli něco dělat. Je proto nejvyšší čas vrátit se zpět ke svému zdroji – srdci a zbavit se všeho, co tíží a svazuje. Sedni si před zrcadlo a vyzkoušej pozitivní prohlášení na dny Blížence: Můj život je den ode dne nádhernější. Jsem v bezpečí a miluji život. Mám se ráda za všech okolností, jsem dokonalá!

Co ještě můžeš?

– oslavovat příchod jara, rozjímat nad životem, držet půst nebo odlehčený jídelníček
– udělat pleťovou masku, vyživovat tělo, vlasy, pokožku
– zadělat těsto na chleba, koláče a kouzlit v kuchyni
– milovat život a sebe

22. – 23. 3. – Rak


Luna putuje ve znamení Raka a ovlivňuje játra, žlučník, žaludek, hruď, plíce a průdušky. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Jakýkoliv úklid či práce půjde od ruky a nejen to, výsledek bude jedním slovem dokonalý. Uklízet můžeš venku, ale také uvnitř sebe, však proto přišlo jaro, abychom vysmýčili staré pavučinky i v tom nejzapomenutějším koutě. Uklízej, čisti, usmívej se, život je nádherný. Sdílej společné chvíle s rodinou a nezapomínej ani na rodiče a ty, kteří již nikoho nemají. Video hovor či telefon udělá mnoho radosti a pohladí na duši.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Kritika a nespokojenost sama se sebou, situací nebo s jiným člověkem. Není důvod cokoliv nebo kohokoliv kritizovat za jeho skutky a činy, každý dělá, co v danou chvíli umí a dokáže, stejně jako ty. Stres je pouze strach z něčeho nebo někoho, není důvod se bát a zůstávat tak v energiích strachu. Pozitivní prohlášení na dny Raka: Potkávám lásku na každém rohu, když se dívám do zrcadla, říkám si: Miluji tě, velmi tě miluji. A tak to také je.

Co ještě můžeš?

– prát prádlo, čistit, uklízet
– popíjet bylinkové čaje, které čistí tělo
– stravovat se lehce a kvalitně
– dopřej pleti výživné kúry a pořádně se rozmazli

foto-zdroj: shutterstock.com

17.3.2021 7:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist