Lunární kalendář od 11. do 17. května 2022. Přichází úplněk a s ním bouřlivé energie

Žij zdravě a Panna tvou snahu umocní. Váhy dodají rovnováhu a harmonii. Úplněk ve Štíru může vyvolat skryté obavy a strach z budoucnosti. Střelec vybízí k péči o tělo. Jak pečovat o tělo i duši, ti právě nyní prozradí náš nový lunární kalendář.

lunarni-kalendar-1-1100x618.png Zdroj: Shutterstock.com

11. – 12. 5. – Panna


Luna putuje ve znamení Panny, zvláštní síla působí na trávicí orgány, slezinu a slinivku břišní. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? S péčí o vlasy, stejně jako s aplikováním výživné kúry na obličej a tělo. Pleťové, tělové a vlasové masky účinkují velmi intenzivně do hloubky.

Co tvé tělo i duši může zatížit? „Nezdravý“ životní styl, přejídání a stres může způsobit střevní potíže.

Co ještě můžeš?

– čistit tělo i mysl
– popíjet řepík, heřmánek, mátu, fenykl, podle zdravotních potíží
– ve středu oslavovat Květinový den, koupit si květinu, obdarovat nejbližší, rozdávat radost nejen ostatním, ale také sobě

13. – 14. 5. – Váhy


Luna putuje ve znamení Váhy a její síla působí na oblast kyčlí, močového měchýře a ledvin. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Páteční den můžeš oslavit dobrým koktejlem. Slaví se totiž Světový den koktejlů. Vůbec nevadí, že ti alkohol nechutná, namíchat se dají také skvělé nealko drinky. Sobota se plynule přehoupne do dalších oslav: Den stěhovavých ptáků a Den pro fair trade, což přímo vybízí k návštěvě farmářských trhů a naslouchání cvrlikání ptáků v přírodě.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Je dobré chránit ledviny před prochladnutím, je již sice jaro, ale zem je stále studená. Pokud jsou tvé ledviny citlivější, zamysli se, jak jsi na tom s odpuštěním.

Co ještě můžeš?

– sdílet společné chvíle s rodinou, přáteli
– pokračovat ve zkrášlování a rozmazlování, nabarvit si vlasy, objednat se na kosmetiku, vyživovat tělo, pokožku, vyzkoušet novou barvu laku na nehty
– zadělat těsto na chleba, buchty a kouzlit v kuchyni

Vyzkoušej také:

15. – 16. 5. – Štír


Luna putuje ve znamení Štíra, neexistuje další znamení, které tak intenzivně působí na pohlavní orgány a močovody, jako toto znamení. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Víš, že v neděli na nás čekají další oslavy? Mezinárodní den rodiny přímo vybízí ke společným aktivitám, návštěvě rodiny a sdílení společných prožitků. Připrav se na přicházející úplněk a rozjímej nad životem. Zamysli se, jestli je nějaká část ve tvé mysli, která potřebuje vyléčit, uzdravit a odpustit? Jediným lékem na všechno je láska. Úplněk může vyvolat skryté a dávné bolesti. Když se na to připravíš, nebudeš dávat sílu negativním pocitům a strachům, vše proběhne v naprostém klidu a uvolnění. Zachovej klid a přijmi nejen sebe, ale také ostatní takové, jací jsou. Pohlídej si nervozitu, zbrklost a zasměj se sama sobě, tím odlehčíš jakoukoliv situaci či vzpomínku. Přijetí je klíčem k uzdravení těla i duše.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Obavy, strach, neodpuštění je pro tělo i duši zatěžující. Odpouštěj, vypouštěj, miluj, tvůj život se zcela změní.

Co ještě můžeš?

– slavit, rozjímat, naslouchat intuici, milovat život
– aplikovat hydratační a regenerační krémy, masky, zábaly
– prát prádlo, zalévat rostlinky

17. 5. – Střelec


Luna putuje ve znamení Střelce a jeho síla velmi intenzivně působí na stehna, páteř, křížovou kost a boky. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Plavání, koupání, cvičení ve vodě i masáž celého těla působí velmi prospěšně.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Přílišná námaha, na kterou tělo není zvyklé, je velmi zatěžující.

Co ještě můžeš?

– v náročnějších situacích zachovat klid
– sdílet společné chvíle s rodinou
– nerozčilovat se

foto-zdroj: shutterstock.com

11.5.2022 7:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist