Lunární kalendář od 1. do 7. prosince 2021: Vykroč vstříc novým začátkům

Magická síla novoluní umocní tvé sny i touhy. Předvánoční úklid hravě zvládneš s Váhou a Štírem. Rozmazlit celé tělo ti pomůže Střelec a Kozoroh. Jak pečovat s láskou o tělo i duši, ti právě nyní prozradí náš nový lunární kalendář.

lunarni-1-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

1. 12. – Váhy


Luna putuje ve znamení Váhy a její síla působí na oblast kyčlí, močového měchýře a ledvin. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Energie jemné a citlivé Váhy doporučují zaměřit se na svou duši. Poslech hudby, tanec, malování, zpívání, cokoliv v tobě probouzí radostné emoce, je skvělé.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Komplikované řešení vztahových záležitostí.

Co ještě můžeš?

– větrat, dýchat, uklízet skříně, malovat, lakovat, natírat, čistit domov, tělo i duši
– odpočívat, rozjímat, mít se ráda

2. – 3. 12. – Štír


Luna putuje ve znamení Štíra, neexistuje další znamení, které tak intenzivně působí na pohlavní orgány a močovody, jako toto znamení. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Se Štírem ti půjde práce od ruky, od předvánočního úklidu až po praní ubrusů, ubrousků a prostírání. Navíc si krásně vyčistíš hlavu a přijdeš na jiné myšlenky. Jestli se ti uklízet nechce, máš hlavu zamotanou starostmi, buď aktivní a hýbej se. Jakákoliv fyzická činnost je úžasná.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Přicházející novoluní vnáší do života napětí a emoční souboj rozumu se srdíčkem. Žárlivost, vztahovačnost, mít za každou cenu pravdu či citové vydírání je přímou cestou do pekla. Nalaď se na pohodu, zapomeň na to, co ti rozum našeptává a začni plánovat víkend. Rozhodni se prožít krásné a radostné dny a tak to také bude.

Co ještě můžeš?

– prát vánoční ubrusy, prostírání, prádlo
– zalévat rostliny
– uklízet, čistit, leštit
– nepodléhat emocím a negativním myšlenkám, rozjímat, milovat, smát se

4. – 5. 12. – Střelec


Luna putuje ve znamení Střelce a jeho síla velmi intenzivně působí na stehna, páteř, křížovou kost a boky. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Novoluní je úžasné na změny a nové začátky. Zhluboka vydechni, zadrž dech a všimni si, jak tělo zvládá všechno samo, bez naší snahy či urputnosti něco změnit na sílu. S lehkostí a ladností dýchá, stejně takový může být tvůj život, ladný, lehký, harmonický. Jestli máš v hlavě jasno a víš, co od života chceš, pusť se do realizace snů. Nov nám připomíná, jak důležité je odpuštění. Odpusť sobě a také všem, kteří ti v minulosti ublížili, pokud jsi nestihla vyřešit spory s někým, kdo je již na druhém břehu, vůbec to nevadí. Zapal svíčku a všechno mu s láskou řekni, každá emoce, myšlenka, pocit je jako zápis, který zanechává nesmazatelnou stopu. Rozhodni se prožívat jen samé pozitivní emoce a věř, že se tvé srdce vyléčí. Držet v sobě zášť, nenávist či touhu po pomstě je velmi nezdravé.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Hádky, spory, žárlivost. Když zachováš klid, prožiješ nádherný víkend s těmi, kteří jsou tvému srdci nejblíž.

Co ještě můžeš?

– plavat, cvičit ve vodě, masírovat, saunovat, protahovat celé tělo
– myslet pozitivně, rozjímat, odpočívat, vykročit vstříc novým začátkům
– navštívit trhy, potěšit se s Mikulášem, obdarovat své milované a také sebe, jsi stejně důležitá jako oni

6. – 7. 12. – Kozoroh


Luna putuje ve znamení Kozoroha, síla v tyto dny působí na celou kostru, kolena a také pokožku.
Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Péče o celé tělo se rozhodně vyplatí. Rozmazli se od hlavy až po paty. Masáž, bazén, sauna, plavání, relaxování a odpočinek, to vše je skvělé nejen pro tělo, ale také duši.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Mírná nervozita může vyvolávat pocit, že se něco děje, neboj se, nic zásadního se neděje. Jsou to jen myšlenky, které jdou změnit. Nepodléhej strachu z budoucnosti, je to zcela zbytečné.

Co ještě můžeš?

– navštívit manikúru, pedikúru, kosmetiku
– radovat se z maličkostí a potěšit sebe i ostatní, úsměv je zadarmo

Foto: Shutterstock.com

1.12.2021 7:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist