Kocourek: Orlando Bloom

Většinu své kariéry strávil v kostýmu, se zbraní v ruce, pronášející vznešené fráze ve veleúspěšných trilogiích. A spolu s jeho milým klukovským kukučem mu to stačilo na velkou slávu. Teď se anglický herec po několikaleté přestávce, během níž založil rodinu, zase vrací na plátno.

Jen co kluk s dyslexií, co nechal střední školy v šestnácti a odstěhoval se do Londýna za divadlem, stihl vylézt ze školy herectví (konkrétně prestižní Guildhall School of Music & Drama), dostal roli v adaptaci slavné fantasy trilogii Pána prstenů. Z ní se díky Peteru Jacksonovi vyklubal světový hit a Orlando Bloom byl najednou slavný.

Anglický herec ve skutečnosti vypadá jako opak modrookého dlouhovlasého blonďatého éterického elfa Legolase. Jakmile ale vstoupil brzy poté jako zamilovaný čestný kovář Will do další diváky milované trilogie Piráti z Karibiku, jeho pohledná chlapecká tvář visela v mnoha holčicích pokojíčcích a jeho jméno patřilo k nejvyhledávanějším na Googlu.

To bylo v roce 2006, kdy měl Bloom na svém seznamu historických eposů už i Tróju (v roli zbabělého Parida) nebo Království nebeské (v roli hrdinského kováře, který se stane rytířem v křižácké výpravě).
Do moderní doby se mockrát nepodíval. V romantice Elizabethtown hrál kluka, kterého láska zachrání do sebevraždy, ale film neuspěl. Ve válečném dramatu Černý jestřáb sestřelen dostal malou roli vojáka, který si poraní páteř, částečně i proto, že sám něco podobného zažil.

V roce 1998 se z legrace se pokusil skočit z okapu na střešní terasu, okap ale jeho váhu nevydržel a tehdy jednadvacetiletý mladík spadl z výšky tří poschodí. „Do té doby jsem nebral v potaz, že nejsme nezničitelní. A pak jsem čtyři dny nevěděl, jestli do konce života nebudu na vozíku,“ vzpomíná Bloom. Z nemocnice nakonec vyšel za pár týdnů po svých, ovšem zbrklý životní styl zas tak nezměnil. Když mu doktoři vytahovali z páteře titanové čepy, zjistili, že jsou všechny zlomené.

I když Orlando tvrdí, že už tato nehoda mu změnila život a přestal jezdit v autě a na motorce jako by byl na závodech, zdá se, že pořádně se uklidnil až letos, kdy se mu narodil syn. „Pořád jsem v mnoha ohledech docela impulzivní, ale víc myslím na své bezpečí a zdraví,“ říká dneska.

Syna jménem Flynn mu v lednu porodila australská modelka Miranda Kerr, kterou si v tichosti vzal předchozí červenec a s níž začal chodit v roce 2007. Svou rodinu miluje a nestydí se o to mluvit. „O Mirandě bych mohl vykládat celý den. Stal jsem víc sám sebou do té doby, co jsem s ní. Hodně cestujeme, ale jsme hodně spolu, zvlášť teď co máme Flynna.“

Nás teď zajímá, jestli se po tříleté filmové odmlce, kterou si Bloom dopřál po třetích Pirátech, změnil i jako herec a ztratil tu plakátovou topornost, která zabraňovala, aby ho řada kritiků brala vážněji než dalšího hezouna. Točit začal už v loni, menší filmy ze současnoti, k nám se ale do kin dostává až tenhle týden. V akční verzi Tří mušketýrů, v kostýmu a účesu vévody z Buckinghamu a se zbraní v ruce… Za rok se vrátí i jako Legolas v Hobitovi.


Další fakta o Orlando Bloomovi:

Narodil se v lednu 1977 v Canterbury v klidném a bohatém hrabství Kent na jihu Anglie a taky tam vyrostl, spolu se starší sestrou.

Do třinácti let považoval za svého otce Harry Blooma, jihoafrického spisovatele a bojovníka proti apartheidu, který zemřel, když Orlandovi byli čtyři. Pak se ale dozvěděl, že jeho biologickým otcem je ve skutečnosti matčin další partner a rodinný přítel Colin Stone, ředitel jazykové školy.

Čtyři roky přerušovaně chodil s herečkou Kate Bosworth. Definitivně se rozešli se v roce 2006.

Konvertoval k buddhismu. V roce 2009 byl jmenován vyslancem dobré vůle pro UNICEF.

V roce 2006 se objevil v komediálním seriálu Kompars, kde zparodoval sám sebe. Zahrál si tam arogantního a narcistického Orlando Blooma, který žárlí na Johnny Deppa. A předvedl tu jeden ze svých nejlepších a nejzábavnějších výkonů.

17.10.2011 12:00| autor: Aneta K.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist