Kocour: Chris Evans

Svalovec, který kdysi chodil s Jessicou Biel, nikdy neměl problém svlékat se ve filmech i mimo ně do půl těla. I proto se tak hodí na role amerických komiksových superhrdinů zachraňujících svět.

Na to, aby se stal filmovým kapitánem Amerikou, se musel líbit víc než spousta jiných herců. Možná mu pomohlo, že s komiksovým blockbusterem už měl své zkušenosti. Dosud nejznámější rolí třicetiletého herce totiž ještě pořád zůstává Human Torch, člen superhrdinské Fantastické čtyřky.

Captain America ale by už zmíněného svalovce z průměrných F4 akcí mohl konečně zastínit. Už jenom proto, že ho čeká ještě velká budoucnost. Patří totiž do superparty Avengers, spolu s Iron Manem, Thorem a Hulkem, která na nás vybalí své hvězdy příští rok. Chris Evans by tedy jen tak zapadnout neměl.

Narodil se v červnu 1981 do italsko-irské katolické rodiny v Massachusetts, vyrostl na předměstí Bostonu. Zatímco jeho otec se živil jako zubař, matka tančila a vedla divadlo pro mladé, takže její starší syn měl po kom zdědit zájem u umění. Jeho herecké začátky probíhaly docela typicky, ve školních představeních. Netypické bylo, jak rychle se mu podařilo prosadit se. Jedno léto Chris strávil na stáži v castingové agentuře v New Yorku. Žil tam sice v malinkatém bytě, ale vyplatilo se mu to. Jakmile se s několika agenty skamarádil, nebylo pro něj těžké sehnat práci v televizi a nakonec i ve filmu.

Z titulů, které to dotáhly až k nám, si můžete pamatovat parodii Bulšit, romantickou komedii Holka na hlídání, scifi Sunshine nebo thriller Cellular, kde zachraňoval Kim Basinger, herečku, do níž byl zamilovaný jako dítě, potom co ji viděl v Batmanovi. Dospělého Evanse v té době už víc zajímala jiná kolegyně. S Jessicou Biel, budoucí ex-přítelkyní Justina Timberlakea, pak strávil dva roky, během nichž si spolu zahráli i v dramatu London. „Ale nedoporučuji to. Ne pokud chcete svou práci brát vážně,“ vyjádřil se později o společném hraní milenců.

Zato propagovat svou práci polonahými fotkami mu nijak nevadí. V roce 2004 se jedna taková série fotek do půl těla v časopise Flaunt nesetkala s velkým pochopením jeho okolí, které si myslelo, že se mladý herec takhle zaprodává. „Já si klidně sundám tričko, ale moje současná publicistka by zešílela, kdybych takové fotky nafotil dneska. Říká, že když vystupuju sám za sebe, měl bych být nóbl a nemazat se olejem a svlékat se. Do určité míry má pravdu, ale nijak mě to netrápí, tehdy ani teď.“


Zajímavosti o Chrisu Evansovi:

Má tři sourozence, dvě sestry a bratra. Jedna ze sester, která v mládí taky hrála, pracuje jako učitelka angličtiny a dramatu na střední škole. Bratr je gay a Chris otevřeně gay komunitu podporuje.

Velmi blízký vztah má i ke své matce. Volá jí, když je mu smutno, a na paži má tetování býka, v jehož znamení se narodila.

Tetování má víc. Třeba symbol pro rodinu nebo loajalitu. Na břicho si nechal napsat větu připomínající jeho kamaráda, který se zabil při nehodě.

1.8.2011 12:00| autor: Aneta K.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist