Kocour: Armie Hammer

Režiséři ho často nechávají hrát arogantní bohaté machry, protože má na takové role fyzické předpoklady a navíc sám pochází z rodiny magnáta. Přitom v dětství sekal mačetou kokosy na ostrově v Karibiku a podle přátel je skromnost a slušnost sama.

Se svou statnou postavou, 196 centimetry, jasně modrýma očima a krásně vytvarovaným obličejem vypadá jako vzorový Američan, kterého by USA měly používat na všech propagačních materiálech. Navíc má k této dokonalé fyzické výbavě i způsoby dobře vychovaného gentlemana a odpovídající předky. Především pradědu Armanda Hammera, filantropa, který ve 20. letech dovezl do SSSR léky proti tyfu, za což mu Lenin povolil, aby si z petrohradské galerie vybral jakékoliv umělecké dílo, a který vybudoval čtvrtou největší americkou ropnou společnost Occidental Petroleum.

Přesto v souvislosti s ním nikdo nezmiňuje označení „zlatá mládež“. „Kdybyste neznali jeho jméno, nikdy byste neuhádli, že Armie pochází z privilegované rodiny. A myslím, že on ani nechce, abyste to uhodli. Je to skromný, tvrdě pracující herec a přítel, který by pro vás skočil před autobus,“ tvrdí scénárista Aaron Sorkin, který ho poznal při natáčení Social Networku.

Sám herec svůj původ a vzhled občas rád využívá ke kanadským žertům. „Na večírcích lidi přesvědčuju o naprostých blbostech. Moje žena tvrdí, že to není fér, protože mi k tomu stačí, abych mluvil hlubokým hlasem,“ vypráví. Přesvědčovat ostatní by ale asi musel i o některých pravdivých faktech ze svého života. Třeba že je poloviční žid a že kus dětství prožil jako malý divoch na Kajmanských ostrovech, kam jeho rodiče odjeli založit křesťanskou školu.

Plaval jsem, rybařil, jezdil na kole, kam jsem chtěl, když jsem měl hlad, prostě jsem si mačetou usekl kokosový ořech. Skoro jsem nenosil boty,“ vzpomíná na dobu mezi 7. a 13. rokem svého života. Když se na kraji jeho puberty rodina vrátila do jeho rodného Los Angeles, Armie byl naprostý outsider. „Přestěhoval jsem se z místa, kdy byli všichni přátelští, do města, kde se nedalo lézt po stromech ani chytat kraby. Měl jsem dlouhé vlasy, přízvuk a nevěděl jsem, kdo je Nirvana nebo Lakers.“

V L. A. ale mohl lépe než v Karibiku převést do praxe svůj nápad stát se novým Macaulayem Culkinem. V šesté třídě si poprvé zahrál před lidmi ve školním představní muzikálu Annie. O čtyři roky později odešel ze střední, aby se hraní mohl věnovat naplno. Ještě před tím ho z jiné střední vyhodili, ze soukromé křesťanského ústavu, v němž se fyzický kontakt před svatbou nebo sledování filmů považovalo za něco neslušného. Armie zrovna prožíval rebelské období, miloval Fincherův Klub rváčů a z pocitu frustrace z takového prostředí prováděl „stupidní věci, které mi ani nejsou podobné“. Jako třeba zapálení hořlavé kapaliny blízko školy. „Ale byl jsem dost špatný kriminálník, protože jsem tou kapalinou napsal své jméno, takže věděli, kdo to udělal…

Aby po předčasném ukončení střední uklidnil rodiče, zapsal se na nějaké kurzy na vysoké, ale ani tohle studium mu dlouho nevydrželo. Pár let se pak jako herec plácal v různých seriálech (jako Super drbna) a filmech, které nikdo skoro neviděl. Nabízeli mu hlavně postavy domýšlivých bohatců. „Někdy je pro mě těžké dostat role, které chci,“ stěžoval si.

I part dvojčat Winklevossů, privilegovaných studentů Harvardu a veslařů, kteří se střetnou s asociálním géniem Markem Zuckerbergem ve filmu Social Network, v podstatě zapadá do škatulky, do níž se Hammer podle mnohých narodil. Drama o zakladateli Facebooku se ovšem stalo hitem a Hammera nešlo přehlédnout, zvlášť když se v něm vyskytoval dvakrát, díky počítačovým trikům, které jeho obličej přenesly na tělo jiného herce předehrávajícího druhé dvojče. Navíc bylo vidět, že Armie umí hrát.

To poznal i Clint Eastwood, který mladíka pozval jako kolegu a lásku Leonarda DiCapria do své režijní novinky J. Edgar, životopisu prvního šéfa FBI. Film moc nenadchnul, ale Hammerovi získal nominaci na cenu hereckého sdružení SAG. Teď Armie v kinech okouzluje jako mírně arogantní princ v nové Sněhurce, kde po něm pase Julia Roberts, a příště ho uvidíme v titulní roli očekávané adaptace rozhlasového seriálu Lone Ranger po boku Johnny Deppa.
[[related]]
A vypadá to, že ani tenhle úspěch ho ve spratka ze zlaté mládeže nezmění. „Mohl jsem se tak vyvinout, ale jsem rád, že se tak nestalo. Navíc, mám moc opravdových přátel a manželku, která, kdybych se tak začal chovat, by mě pořádně plácla přes pusu.“

Další fakta o Armie Hammerovi:

Oženil se v květnu 2010 s o čtyři roky starší známou americkou televizní novinářkou Elizabeth Chambers. Pod snubním prstenem má vytetovaná dvě spojená písmena E. O své manželce říká: „Texaské ženy jsou neuvěřitelné. Milující, sladké, laskavé, ale víte, že kdybyste si s nimi zahrávali, tak by do vás vrazily nůž.

Narodil se na konci srpna 1986 v Los Angeles jako Armand Hammer. „Ale vždycky jsem byl Armie, nemohl vedle sebe existovat 90letý Armand a devítiletý.

mladšího bratra, který vystudoval obchod.

Svého velšského teriéra pojmenoval Archibald Leach, což bylo rodné jméno hollywoodské hvězdy Cary Granta.

3.4.2012 12:00| autor: Aneta K.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist