Katie Holmes ve strachu: Pronásleduje ji sekta?

Rozvody jsou dnes relativně jednouchou záležitostí, ovšem je-li jeden z manželů zapáleným členem přísné náboženské organizace, může se z toho stát noční můra. Herečka Katie Holmes to právě prožívá a zdá se, že jde do tuhého.

Hollywoodský idol Tom Cruise má peněz, že by s nimi mohl dláždit bulváry. Přestože v těchto dnech slaví už 50. narozeniny, je na něj pořád pěkný pohled, a své ženě je podle všeho věrný a oddaný. Přesto s ním 33letá Katie není šťastná. V prostředí Tomovy rodiny doslova nemůže dýchat a hlavně se obává o osud malé Suri, kterou chce její muž poslat do scientologické školy. Minulý týden dospěla k definitivnímu rozhodnutí a vyplnila žádost o rozvod. Předpokládá se, že bude žádat o svěření dcery do vlastní péče. Kromě scientologie prý herečce vadí i neustálá přítomnost Tomovy matky a sestry v domě. Rodina tak nikdy nemá soukromí a Katie se doma doslova dusí.

Tom Cruise podle svých přátel něco takového vůbec nečekal. „Byl v šoku. Bude mu chvíli trvat, než si to srovná v hlavě,“ uvedl zdroj blízký slavnému herci. Katie pochází z katolické rodiny a Tomovo vyznání nikdy nepřekousla. Stačilo, že před svatbou musela ke scientologům na „pohovor“. Nyní se však bojí o psychický vývoj dcery Suri – ta už dovršila šest let, a právě v tomto věku prý scientologové berou dětské duše útokem. „Není pochyb, že chce dceru raději vychovávat v církvi svého dětství,“ citoval americký tisk hereččinu kamarádku. Katie se podle ní nejvíc děsí toho, že by ji stihl podobný osud jako předchozí Tomovu manželku Nicole Kidman, které se adoptivní děti Isabella a Connor po rozvodu zcela odcizily. Lví podíl na tom mělo podle všeho právě Tomovo vyznání.

Vymanit se z vlivu scientologů ale zřejmě nebude jednoduché. Katie má poslední dobou pocit, že ji někdo sleduje. Dokonce se kvůli tomu s dcerou přestěhovala do tajného bytu, zraku pronásledovatelů ale neunikla. „Jejich mercedes parkoval asi sto metrů od domu a kdykoli Katie vyšla z domu, rozjeli se za ní. Byli to dva podivní muži v černých brýlích, vůbec nevypadali jako paparazzi nebo někdo od tisku. Spíš připomínali vysloužilé vojáky nebo policisty,“ uvedl nejmenovaný zdroj. Katie proto přivolala ochranku i policii, ale muži tvrdili, že „na někoho čekají“.  Jak je ale možné, že ta “očekávaná osoba” nedorazila ani po několika dnech, už vysvětlit nedokázali.
[[related]]
Pronásledování a psychologický nátlak popisuje řada bývalých členů scientologického sdružení, jednoho času ho prý pocítil na vlastní kůži i sám Cruise, když se církvi „vzdaloval“. Podle všeho to zabralo a Tom je připoutaný pořádně…

3.7.2012 12:00| autor: Nataša Slánská

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist