Kate a princ William čekají třetího potomka. Porušili tím tradice!

Kate Middleton se rozhodla opustit kolotoč povinností spojený s královským postavením. A důvod je více než nasnadě. Čeká s princem Williamem třetí děťátko. Porušila tak jistou tradici. Žádný britský monarcha totiž od doby královny Alžběty II. neměl více než dvě děti.

kate-tehotna-1100x618.jpgCelá galerie 10 Zdroj: profimedia.cz

Být ženou prince a následníka trůnu rozhodně není takový med, jako se nám snaží namluvit v pohádkách. Své o tom ví Kate Middleton, která se sice snaží žít normální život, ale daří se jí to jen v rámci protokolu a tradic. Ty teď porušila svým třetím těhotenstvím.

Diana se nedočkala

Matka prince Williama, princezna Diana, od jejíž tragické smrti uplynulo nedávno už dvacet let, po třetím děťátku moc toužila. Po dvou chlapcích si přála mít holčičku. Doufala, zřejmě trochu bláhově, že se jí tím také podaří alespoň částečně slepit trhliny ve vztahu s princem Charlesem.

Kate se její přání vyplnilo. Sympatická vévodkyně z Cambridge čeká na příchod třetího potomka, přestože je známo, že si během gravidity vždy projde peklem. Trpí totiž nadměrným zvracením a při prvním těhotenství musela být dokonce hospitalizována.

Návrat zpátky?

I tak by se do jisté míry dalo chápat rozhodnutí Kate a Williama přivést na svět třetího potomka. Spíše než zpátečnické je toto rozhodnutí ale sympatické. Tleská jim zejména královna Alžběta II., která je matkou čtyř dětí: princů Charlese, Eduarda, Andrewa a princezny Anny.

Je veřejným tajemstvím, že Kate Middleton to zezačátku u královského dvora neměla vůbec lehké. Mnozí jí zazlívali neurozený původ. Kate pochází ze střední společenské vrstvy, její maminka pracovala jako letuška, ještě než pohádkově zbohatla díky podnikání. Cynické pochybovače ale umlčela právě samotná královna, která si Kate nadmíru oblíbila. Jí i Williamovi drží palce.

Nepotřebují zástupy chův

O své dvě děti prince George (4) a princeznu Charlotte (2) se Kate s Williamem starají příkladně. Kvůli londýnské škole prince George přesídlili z klidného a idylického Norfolku zpátky do Kensingtonského paláce. William si před dvěma lety, kdy se narodila Charlotte, vzal šest týdnů otcovského volna, což se neobešlo bez kritiky. Urození rodiče si mohou najmout celý ansámbl služebnictva pečující o jejich ratolesti ve dne v noci. Zatím ale vše zvládají jen s výpomocí jedné chůvy. Hlavně Kate se snaží svým dětem maximálně věnovat.

Nová tradice?

Tři a více potomků? To vůbec není u britského královského dvora časté. Kromě Alžběty II. můžeme rozvětvenou rodinu zaznamenat u jejího otce George VI., který pocházel ze šesti dětí. Královna Victorie měla potomků dokonce devět (to ale bylo před téměř dvěma sty lety).

Těhotenství? Nic nového!

Kate už třetí těhotenství nepřekvapí. Ví, že se musí vyrovnat s ranními nevolnostmi a ví přesně, co očekávat poté. Příchod jejích dvou potomků na svět s sebou pokaždé strhl obrovskou lavinu zájmu. Novopečené mamince gratulovaly tisíce lidí z celého světa a přály jí jen to dobré. O to, aby měla dostatek soukromí, se postará princ William už proto, že jeho nedostatkem tolik trpěla jeho matka, princezna Diana. Už teď se tedy dá říci, že novopečený princ či princátko bude mít láskyplnou péči.

A nutno podotknout, že Kate těhotenství moc sluší. Mrkni do galerie, jak stylová dokáže být jako těhulka.

Text: Marta Dostoupilová

Foto: Profimedia.cz

14.9.2017 10:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist