Karel Roden: Temný mstitel z komiksu

Sympaťák Karel Roden je jako jeden z mála našich herců znám a často povoláván Hollywoodem, ale nejzajímavější role se mu nakonec stejně dostalo u českého filmu. Už v září ho uvidíme na plátně v komiksovém provedení.

Právě dokončený snímek Alois Nebel představuje v české kinematografii unikát: režisér Tomáš Luňák v něm poprvé použil rotoskopii, unikátní technologii kombinující hraný a kreslený film. Scény se nejprve natočily v reálném prostředí s herci a pak se po jednotlivých okénkách překreslily a zanimovaly. Tato piplačka zabrala celých pět let… a charismatický Karel Roden u toho nesměl chybět! Moc toho sice ve filmu nenamluví, ale zato budí úctyhodnou hrůzu.

Jedinečný film je adaptací kultovní české komiksové trilogie Bílý Potok, Hlavní nádraží a Zlaté Hory, vyprávějící ponurý příběh výpravčího Aloise Nebela (Miroslav Krobot), jehož pronásledují podivné halucinace. Roden se ve snímku objevuje jako Němý cizinec se sekyrou v ruce, který přichází pomstít svou matku. Boj se stíny minulosti v českém pohraničí se odehrává na přelomu socialismu a svobody a načas se přesouvá také na pražské Hlavní nádraží, kde hlavní hrdina potkává životní lásku, toaletářku Květu.

Rodena jsme už viděli v různých „provedeních“ – jako vtipného studenta medicíny z Básnické trilogie, jako mrtvého milence ve filmovém ztvárnění Erbenovy Kytice, jako šíleného nacistu Struckera v akčním americkém trháku Neprůstřelný mnich. A viděli jsme ho také po boku britského komika Rowana Atkinsona v komedii Prázdniny pana Beana. Roden jako by si dal ve své kariéře předsevzetí, že vyzkouší všechno. A aby opravdu nic nevynechal, upsal se nedávno také televiznímu seriálu, tedy vodám, kam dosud nezavítal.

Seriál z lékařského prostředí Terapie bude vysílat od podzimu kanál HBO. Poklidná, nijak nenáročná role psychiatra od Rodena nevyžadovala pražádnou velkou akci a herec se přiznal, že během natáčení přibral pár kilogramů. „Jen jsem seděl a tloustl,“ nechal se slyšet. Mnohem odlišnější náboj bude mít připravovaný krátkometrážní snímek studenta Robina Kašpaříka. V něm Roden ztvární kosmonauta, který se vrátí z vesmíru zklamaný, že nenalezl mimozemský život. Stáhne se do ústraní, ale poklidný život je narušen ve chvíli, kdy jeho tělo po čase začně ovládat záhadný virus… Film je adaptací hororové povídky Stephena Kinga a Kašpařík k jeho natočení získal souhlas za symbolický dolar pod podmínkou, že snímek bude nekomerční. Půjde tak o další ojedinělý počin českého filmu, kterého se Roden zúčastní.

23.6.2011 12:00| autor: Jana Rysková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist