Jedna z nejkrásnějších Češek se bude vdávat! Podívejte se za koho

Ta, která přežila tsunami. Této nálepky se topmodelka Petra Němcová (31) už nikdy nezbaví. Ničivou vlnu, jež jí sebrala přítele Simona Atleeho, přežila díky obrovskému štěstí se zlomenou pánví v koruně stromu. Rázem ji znal celý svět.

Přitom Petra rozjela úspěšnou kariéru už před tragédií. Pracovala pro proslulé značky Max Factor, Cartier, La Perla nebo Victoria Secret, objevila se na obálce prestižního časopisu Sports Illustrated, který jí přiřkl titul Modelka roku 2003. V prosinci následujícího roku trávila s přítelem Vánoce na nesprávném místě a její štěstí zpřetrhala vlna tsunami, která kromě její lásky zničila i velkou část pobřeží Indonésie a Thajska. „S realitou jsem se smířila už dávno, ale je to něco, co ve vás bude až do konce života,“ přiznala Petra Němcová s odstupem času.

Více než modelingu se od té doby věnuje charitě. V rámci svého fondu Happy Hearts pomáhá dětem z oblastí postižených katastrofami a těší se světové popularitě. Možná je nakonec oblíbenější ve světě než v rodných Čechách. Zatímco v diskusích zahraničních webů ji čtenáři často označují za nejkrásnější modelku světa a úžasně silnou ženu, Češi srší jedem: na tragédii si podle nich postavila kariéru a už skoro neumí česky. Jo, závist, ta u nás byla vždycky mocná holka.

Co se dá Petře závidět? Smrt milovaného muže, na něhož těžko někdy zapomene? To asi ne. Nicméně do jejího života postupně vstoupili další muži, a to už asi k závidění je, vzhledem k tomu, že jde o velmi slavné jedince. Románek se zpěvákem Jamesem Bluntem vypadal idylicky do té doby, než vyšlo najevo, že se Blunt nehodlá vázat jen na jednu slečnu a neodpustí si alkoholovou smršť po každém koncertu. „Kolem čtvrté ranní už piju všechno, co teče. 85 koncertů za rok znamená 85 pitek v 85 různých zemích,“ chlubí se otevřeně zpěvák, jehož životní styl je bohužel dost v rozporu s romantickým laděním jeho písní.

Petra se z rozchodu brzy oklepala a slavní muži okolo ní kroužili jako supi. Proslýchalo se, že se do ní bláznivě zamiloval hrdina akčních filmů Bruce Willis, s nímž modelka pracovala na charitativních akcích. Vytrvale ale popírala, že by mezi nimi proběhlo něco intimního. Zato další hollywoodský fešák Sean Penn se po jejím boku objevoval zcela oficiálně a vztah s přitažlivou Petrou mu málem rozbil manželství. Potom se najednou česká modelka z veřejného života stáhla. Nebylo po ní ani vidu, ani slechu, média o ní přestala psát. Že by se chtěla po těch divokých letech konečně usadit a v tichosti založit rodinu? Ale s kým?

„Nemám vyhraněný typ muže podle vzhledu… Záleží na souznění, na energii, která mezi vámi je, také humor je důležitý,“ přiblížila Petra svou představu ideálního muže v jednom rozhovoru, ale odmítla prozradit, zda někdo takový v jejím životě právě je.

A teď už je to tajemství venku. Magazín Vogue přišel před pár dny se zprávou, že se Petra zasnoubila s britským hercem Jamiem Belmanem. Není sice tak slavný jako Bruce Willis, ale čeští diváci ho mohou znát ze seriálu Vraždy v Midsomeru. Snad s ním Petra najde klid a založí velkou rodinu, o které vždycky snila.

10.1.2011 10:00| autor: Libuše Burger

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist