Ivana Christová: Štěstí v kariéře, neštěstí v lásce?

V patnácti letech řekla Ivana Christová své mamince: „Mami, já budu v životě velmi bohatá, budu mít všechno.“ O tři roky později se stala první československou Miss, vyjela do světa a peníze se jen sypaly. Má ale dnes opravdu všechno, co si přála?

Ivana právě oslavila jednačtyřicáté narozeniny. Ambiciózní Lvice, jistá si svým půvabem, si prošla barvitou cestou od postu naivní dívky z Prešova, kterou znala přes noc celá republika, k osobnosti sebevědomé podnikatelky. Vyhrát soutěž krásy v roce 1989 bylo velké terno. Byla to příležitost vymanit se z komunistického bloku a reprezentovat východoevropskou krásu na západních trzích. Příslib valut… a lepšího života. Na druhé straně s výhrou v soutěži nepřišly tak oslnivé ceny jako dneska. Žádný roční pronájem bytu v Praze, žádný automobil. Na Ivanu čekal šicí stroj, svatební šaty a zájezd vlakem do Japonska, z něhož nakonec sešlo. „Aspoň ten stroj jsem dala do dražby a dostala za něj 600 tisíc korun. Peníze poté putovaly na charitu,“ usmívá se po letech Ivana.

Dojmy při přebírání korunky krásy byly přitom smíšené. Publikum totiž fandilo tehdejší první Vicemiss Janě Hronkové a chudáka Ivanu málem vypískalo. Dneska po letech na Janu Hronkovou nikdo nevzpomene, zato jméno Ivany Christové zná každý. A možná by tomu nebylo jinak, ani kdyby tenkrát Ivana nevyhrála. „Můžeš vyhrát Superstar, ale když v sobě nemáš průbojnost, nejsi předurčená na jeviště, tak z tebe stejně nic nebude,“ vysvětlila svůj názor Ivana.

V Paříži si vybrala daň za naivitu. Provdala se za Francouze vietnamského původu, který jí udělal dítě, obral o peníze a zmizel do neznáma. Kratičké manželství jí ale přineslo dceru Danielu, pro kterou by Ivana udělala všechno na světě.

Na modelingu se jí vždy líbilo platové ohodnocení, děsily ji však diety. Není divu, že po ukončení kariéry na molech přibrala viditelná kila, která pak zase po kritice médií urputně shazovala. Dneska už váhu zase tak neřeší. Věnuje se svému kosmetickému salonu a nadaci pomáhající onkologickým dětem. Žije velmi spokojeným životem… jen kdyby jí to klapalo i v soukromí.
[[related]]
Na mužské Ivana nikdy štěstí neměla. Poslední přítel, slovenský politik Róbert Beňo se s ní loni rozešel po tříletém, nadějném vztahu. Někdejší Misska nechtěla o rozchodu říkat nic bližšího, šuškalo se ale, že si milý Robert jednoduše našel jinou. Před pár měsíci se Ivana objevila ve společnosti s o deset let mladším Slovákem Viktorem Frisíkem, který ale jejich vztah odmítl komentovat. Je možné, že tento zajíček zafungoval jako náplast na bolístku, možná jde ale o něco vážnějšího… To ukáže čas. Ivana by si každopádně nějaké to štěstí v lásce konečně zasloužila.

11.8.2011 12:00| autor: Libuše Burger

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist