Hugh Grant: „Má dcera má bratra! Otcem jsem já!“

Hvězda romantických komedií Hugh Grant se stal dvojnásobným otcem. Na konci loňského roku mu jeho přítelkyně Tinglan Hongová porodila syna, teprve nyní se však herec o šťastnou událost podělil se svými fanoušky. Syn dostal jméno Felix Chang Hong Grant. Pár spolu už vychovává sedmnáctiměsíční dceru Tabithu Xiao Xi Hong Grant.

V polovině února se herec prostřednictvím Twitteru pochlubil, že se stal podruhé otcem: „Reaguji na kolující zvěsti. Jsem nadšený, má dcera má bratra. Oba je šíleně zbožňuji. Mají famózní mámu.“ O pár hodin informaci ještě upřesnil: „Aby bylo absolutně jasno. Otcem jsem já.“ Zároveň poprosil, aby jemu a jeho rodině bylo dopřáno soukromí. Felix se narodil v sobotu 29. prosince 2012 v jedné z londýnských porodnic, oficiálně zaregistrován na matrice byl však až 14. února, paradoxně pět dní po zákonem stanovené lhůtě, která rodičům nařizuje, nahlásit dítě nejpozději do 42 dnů od jeho narození. Obě Grantovy děti dostaly jak anglosaská, tak i čínská jména. Felix v latině znamená štěstí a Chang v čínštině dlouhotrvající, jméno Tabitha je aramejského původu, znamená gazela, Xiao Xi v čínštině znamená šťastné překvapení.

Z náhodné známosti dvojnásobná matka
Syn Felix má stejnou matku jako jeho starší sestra Tabitha. Tou je čínská herečka a příležitostná modelka Tinglan Hongová (33), kterou přátelé přezdívají Ting Ting. Grantova životní partnerka se narodila v provincii Zhejiang ve východní části Číny a do Velké Británie se přestěhovala v roce 2003. S Grantem se setkala v baru v roce 2008. V té době ještě žila s prodejcem aut Robertem Hodgem. Tinglan a Hugh se spřátelili, údajně jen o několik měsíců později prožili krátkou mileneckou aférku, během níž náhodně počali jejich první společné dítě. Když na veřejnost prosákly informace, že Tinglan v září 2011 porodila Grantovo dítě, dceru Tabithu, vydal herec prostřednictvím svého mluvčího oficiální tiskové prohlášení, v němž spekulace potvrdil. „Mohu potvrdit, že Hugh Grant je pyšným otcem holčičky. On a matka dítěte spolu měli krátký románek, a ačkoliv to nebylo plánované, Hugh by nemohl být nyní šťastnější a víc podporující. On a matka dítěte spolu vše probrali a jsou z nich dobří přátelé. Hugh je připraven stát se skvělým otcem. A je unešený ze své dcery. Sice už s matkou dítěte není, přesto je absolutně nadšený.“ Později v talk show Ellen DeGeneresové přiznal, že mu mnozí lidé zazlívali, že matku své dcery označil za letmou známost. „Cítil jsem jako nutnost být upřímný a ne vydávat zavádějící prohlášení, matoucí verzi, objevilo by se v novinách, že to byla moje přítelkyně, která dostala kopačky, když otěhotněla, což nebyl ten případ, nebo by se psalo, že to bylo plánované těhotenství a já se z toho vyvlékl,“ vysvětloval. „Chtěl jsem chránit její reputaci – nechtěl jsem, aby ji považovali za odkopnutou přítelkyní. Chránil jsem i sebe – nechtěl jsem vypadat jako monstrum, které opustilo svou těhotnou přítelkyni.“

Hugh Grant a Drew Barrymore ve filmu Hudbu složil, slova napsal…

Rodičovství mu změnilo život
Hugh Grant, známý starý mládenec, si kdysi myšlenku na vlastní děti nepřipouštěl. „Před deseti lety jsem o dětech vůbec nepřemýšlel. Ale nyní jsem obklopen spoustou synovců, neteří, bratranců, sestřenic a kmotřenců, a líbí se mi to. Podstatné je, že mohu po deseti minutách odejít. Netuším, co by se dělo, kdybych tomu byl vystaven 24 hodin denně. Asi bych měl hodně chův. Ano, ano, ano. Ještě jsem se nevzdal naděje (na vlastní děti),“ přiznal se v rozhovoru pro časopis PARADE. Dva roky na to se stal Hugh poprvé otcem. Bylo to nečekané, ale velmi vítané. Rodičovství mu totiž, jak sám několikrát přiznal, změnilo život. „Všichni měli pravdu, když mi celé roky říkali: Hughu, proč nemáš nějaké děti? To ti změní život. Nyní mám dítě a život mi to opravdu změnilo.“ Zpočátku o své dceři příliš nemluvil, nakonec se stal sdílnějším a v talk show Ellen DeGeneresové se podělil o střípky z rodinného života. „Svou dceru mám velmi rád. Je fantastická. Jak změnila můj život? Nevím jistě. Zatím ještě ne. Nijak zásadně, to ne. Ale jsem absolutně šťastný, že ji mám. Cítím se jako lepší osoba,“ shrnul své pocity třiapadesátiletý idol několika generací žen.

[[related]]

Pár si přísně střeží soukromí
Herec je známý tím, že si své soukromí přísně střeží. Stejně tak i jeho současná partnerka Tinglan, která si v roce 2011 zažila doslova mediální štvanici. Jakmile herec na konci roku 2011 oznámil, že se mu narodila dcera, média začala ihned pátrat po totožnosti matky. Tinglan  tak musela čelit velkému tlaku novinářů a paparazzi, kteří se doslova na několik dní a nocí utábořili před jejím domem. Hongová se proto rozhodla bránit soudní cestou. Podala žalobu proti omezování osobní svobody, narušování soukromí a porušení autorských práv. Soudila se kvůli čtyřem článkům a osmi fotografiím, které byly zveřejněny v Daily Mail, Mail on Sunday či Mail Online na začátku prosince 2011. Hugh její počínání plně podporoval. „Kdybychom nezískali soudní příkaz, byla by teď určitě v Číně. Je to dobrý člověk, hodná osoba, vtipná, chytrá, výborná máma. A byla opravdu hanebně napadena médii,“ zastal se tehdy veřejně matky své dcery.

Foto zdroj: profimedia.cz

7.3.2013 12:00| autor: Jana Hlavatá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist